Святкові заходи з відзначення 270–річчя Свято–Георгіївської церкви, що у Кунині

6 травня 2016 року Свято–Георгіївській церкві села Кунин виповнюється 270 років. Заплановані заходи:
10.00 – святкова літургія в Свято – Георгіївській церкві УПЦ КП с.Кунин
10.00 – 14.00 – Музей (територія церкви)
– представлення музейної експозиції «Історія старого храму»,
– день краєзнавства «Село Кунин з кінця 19 до початку 21 століття», екскурсії.

Зав. публічно – шкільної бібліотеки
с. Кунин Більчук С.І

Святкування престольного празника у селі Кунин у 2015році

Святкування престольного празника у селі Кунин у 2015році

Церква Св. Великомученика і Чудотворця Георгія Побєдоносця побудована за кошти прихожан у 1746 р. Тип храму – хрестообразний. Побудований у стилі бароко і має всі ознаки історико-мистецьких особливостей храмової архітектури Волині XVIII ст.
За словами Дмитра Степовика, доктор філософії, богослов’я, мистецтвознавства, що розписи та іконостас були зроблені художниками Жовківської або Львівської живописної школи, серед яких були знамениті художники Іван Рудькович та Йов Кондзелевич.
Згідно з описом М. Теодоровича у 1887 р. церква була повністю забезпечена церковними предметами богослужіння; у ній також зберігалися копії метричних книг і сповідальні відомості, починаючи з 1813 р.; найголовніші церковні атрибути на сьогодні забрані церквою Московського патріархату.

Історія храму пов’язана з іменем знаменитого письменника і перекладача зі світовим іменем Бориса Тена (Миколи Васильовича Хомичевського), який пізніше був священником Української Автокефальної Православної церкви і за свою віру пройшов сталінські гулаги німецькі концтабори. Його батько Василь Хомичевський з 1898 р. до 20-х рр. минулого століття був священником у с. Кунин. Борис Тен народився 1897 р. у с. Дермань, а все його дитинство і юність пройшли у с. Кунин. Церква Св. Великомученика і Чудотворця Георгія Побєдоносця згадується у багатьох історичних документах, що зберігаються в історичних архівах Києва, Львова, Рівного.Всі коментарі – це не редакційні матеріали, не мають попередньої модерації, суб’єктивні повідомлення і можуть містити недостовірну інформацію. Коментатори, які використовують декілька ніків (імен)-будуть попереджені і можуть бути забанені. Коментатори, які допускатимуть у своїх коментарях грубощі щодо інших учасників дискусії та наклепи (поширення завідомо неправдивдивої інформації, яка порочить іншу особу) - можуть бути забанені адміністратором. Якщо ви вважаєте, що якась інформація не відповідає дійсності і маєте на те суттєві підстави - напишіть нам zdolbunivcity@i.ua і модератор ОБОВ'ЯЗКОВО розгляне ваш лист у найкоротший термін.

Інструкція: "Як користуватися системою коментування"
 
 
 

Архіви

 
 

Партнери

 
 ЗЕОН член Партнерства За прозорі місцеві бюджети