Святкові подарунки від польських харцерів здолбунівчанам

Paczka_Zdolbunow1Уже протягом семи років харцери з Польщі приїжджають до Здолбунова, щоб вручити святкові подарунки людям, які цього потребують. Таким чином вони наповнюють їхнє життя хоча б невеликою радістю. Подарунки збирають у парафіях, школах і магазинах.

Як інформує сайт Спілки харцерів РП (Związek Harcerstwa Rzeczpospolitej, далі – ZHR), проект «Акція «Пачка» – один із багатьох видів діяльності, яким займається ZHR на територіях, що колись входили до складу Речі Посполитої. Зібрані в Польщі подарунки комплектують у пакети, які перед святами везуть у Литву, Латвію, Білорусь та Україну. Там разом із місцевими харцерами або польською організацією, що діє на цій території, харцери з Польщі особисто передають подарунки особам, котрі їх найбільше потребують: людям старшого віку, хворим чи багатодітним сім’ям, що знаходяться в скрутному матеріальному становищі. Харцери ZHR також не обминають польські дитячі будинки, організовують там зустрічі зі Святим Миколаєм та Святвечір. Під час поїздок у Литву, Латвію, Білорусь та Україну вони знайомляться з місцевими харцерами й поляками, вникають у їхні проблеми, а також відвідують місця, що пов’язані з польською історією.

У рамках акції харцери збирають предмети першої необхідності: борошно, макарони, крупи, джеми, масло, солодощі (щоб додати трохи святкового настрою), іграшки для дітей та одяг. Кожен охочий, що бере участь у збиранні цих предметів, може отримати список потрібних речей і підготувати пакет самостійно або доставити речі до пункту, де їх запакують харцери. Люди часто вкладають у подарунки листівки з побажаннями, що приносить велику приємність сім’ї, яка відкриває подарунок вже у своєму домі.

Під час відвідин інших країн у ході акції передбачені також зустрічі в колі харцерів. Після виконаної роботи польські та українські харцери діляться враженнями від дня, що минув. Гості з Польщі зі зворушенням розповідають про старших жінок, які дякують їм за пам’ять, за те, що Батьківщина їх не забуває й підтримує: «Неважливо, яким є подарунок, важливо, що його подарували від щирого серця».

У цьому році харцери загону «Волинь» особисто взяли участь у такій акції, оскільки їхні польські колеги з незалежних від них причин не змогли приїхати в Україну. 27 грудня здолбунівські харцери сіли в автобус і вирушили в дорогу. У невеличкому містечку Зельонка неподалік Варшави вони провели два дні. Тут взяли участь у богослужінні в місцевому костелі Божої Матері Ченстоховської, під час якого подякували Богові та парафіянам за подарунки, відвідали також святково прикрашену Варшаву, мали зустріч у Головному адміністративному суді та відвідали Могилу Невідомого Солдата.

Повернувшись до школи в Зельонці, вони завантажили подарунки до автобуса, а було їх чимало, бо вони були призначені для чотирьох парафій: рівненської, здолбунівської, корецької та костопільської. Наступного дня рано-вранці харцери вирушили додому. Дорога була нелегкою, бо погода змінилася і стало слизько, до того ж, потрібно було почекати на кордоні. Але всі щасливо повернулися додому.

У перші дні 2015 року харцери зі Здолбунова та Рівного розносили подарунки. Приємно було бачити радісні обличчя старших осіб і посмішки дітей та усвідомлювати те, що кожен із нас міг приєднатися до роботи на благо інших, принести комусь радість.

4 січня харцери взяли участь в оплатковій зустрічі з делегацією з Лодзі на чолі з воєводою Йолантою Хелмінською. Гості вручили дітям подарунки, а потім усі разом заспівали колядки.

Вікторія РАДІЦА

 P. S.: Харцери загону «Волинь» дякують усім, хто долучився до організації акції «Пачка». Сердечно дякуємо Ієронімові Кульчицькому та 58-му відділенню «Rosa Venti» в Зельонці. Божого благословення і ласки! Дякуємо також харцерам та інструкторам із Лодзі, які приїхали на зустріч до Здолбунова й поділилися своїм досвідом харцерської діяльності.

Від імені загону «Волинь» ми вітаємо всіх із Різдвяними святами та Новим роком. Нехай цей рік буде кращим і спокійнішим від минулого.Всі коментарі – це не редакційні матеріали, не мають попередньої модерації, суб’єктивні повідомлення і можуть містити недостовірну інформацію. Коментатори, які використовують декілька ніків (імен)-будуть попереджені і можуть бути забанені. Коментатори, які допускатимуть у своїх коментарях грубощі щодо інших учасників дискусії та наклепи (поширення завідомо неправдивдивої інформації, яка порочить іншу особу) - можуть бути забанені адміністратором. Якщо ви вважаєте, що якась інформація не відповідає дійсності і маєте на те суттєві підстави - напишіть нам zdolbunivcity@i.ua і модератор ОБОВ'ЯЗКОВО розгляне ваш лист у найкоротший термін.

Інструкція: "Як користуватися системою коментування"
 
 
 

Архіви

 
 

Партнери

 
 ЗЕОН член Партнерства За прозорі місцеві бюджети