Святкова автобусна зупинка

#Чому саме така зупинка, чому у цього підрядника, чи є бачення загального вигляду всіх зупинок в місті, чому лише зупинка без міні кіоску, чому без назви зупинки і без розкладу руху через неї громадського транспорту? Важкі запитання, прискіпливі депутати, дайте нормально працювати як працювали, зробили як зробили і дякуйте за те, кому то воно треба крім вас, не розхитуйте човна, діти мерзнуть, а ви тут зі своїми бюджетами…?# ВЛАДО! Люди вже стають іншими і цікавляться тим, на що і ким витрачаються спільні кошти. Чим більше інформації одразу відкрито тим менше запитань виникатиме потім.

Історія 1. Автобусна зупинка. Справді потреба в автобусних зупинках, нових, гарних, сучасних, можливо одразу із сонячними батареями на даху і можливістю підзарядки гаджетів існує. Про це говорили і депутати, про це подавали свої пропозиції до бюджету міста через акцїї ЗЕОНу і партнерства «За прозорі місцеві бюджети» здолбунівчани. Потреба є, кошти є. Далі наступає етап, про який більшість не знає і про нього не чує. В якійсь невідомий спосіб обирається підрядник, форма зупинки, матеріали, розміри. Будується зупинка, встановлюється, навколо робиться благоустрій і розраховується місто через своє комунальне підприємство і з ним за благоустрій і з підрядником за автобусну зупинку, чи то зупинку громадського транспорту.

Депутат Здолбунівської ради поцікавився: хто робив зупинку, за які гроші, з яких матеріалів, якого розміру. Це ж цікаво. Щоб бути впевненим, що гроші використані ефективно, що павільйон естетичний та безпечний для здолбунівчан.

Отримав відповідь і накладну з 1 рядочком інформації. Зупинка – 1 штука-35 тисяч в т.ч ПДВ. Подібна ціна значиться і у системі відкритих фінансів, доступна усім бажаючим, завдяки співпраці платформи Розумне місто і ЗЕОНу.

Як депутату, обраному містянами, в т.ч для того щоб він впливав на ефективне господарювання в місті оцінити ефективною була ця операція чи ні?

Якщо вже підрядник продав цей виріб, а не виготовив на замовлення КП, то значить цей виріб у нього є серійним? Його можна придбати будь-кому у будь-який момент? Є калькуляція його ціни? Виріб стандартний і відповідає вимогам ДСТУ, а якщо не стандартний то на чиє замовлення зроблений і за яким проектом? Впевнені на ці запитання є відповіді, але краще одразу проливати світло. Навіть приклад можемо назвати. КП Водоканал, коли готує зміни до тарифів, то наводить порівняння із сусідніми містами, показує калькуляцію, оприлюднює це, як мінімум, у себе на сайті.

Звісно і КП, яке обирало підрядника для автобусних зупинок, зробило оголошення про намір отримати комерційні пропозиції від усіх торговців зупинками :)? Поцікавилося цінами на подібні вироби хоча би в нашому регіоні?

Скажете 1 зупинка, 35 тисяч, ну що тут такого. А ось що:

  1. Чи будуть наступні зупинки ідентичні цій, щоб витримати одну інженерну, естетичну лінію?
  2. Чи відповідають ці вироби ДСТУ?
  3. Чи придбаний цей виріб за оптимальною ціною?
  4. Чи мали всі інші виробники чи продавці подібного товару, виробу, можливість його постачати Здолбунову?

Ще більше запитань було в подібній ситуації у Полтаві. Там не обмежилися лише запитаннями до міського голови та керівника КП. А все тому, що містяни хочуть знати, що їх місто відкрите для всіх, прозоре у своїх діях та ефективно витрачає спільні кошти громади.

І питання вже є не лише у Полтаві, а й у сусідньому Квасилові. Там теж виготовили зупинки і за словами селищного голови, не одну. От тільки ні журналісти не побачили в реєстрі відкритих даних цих операцій і цін, ні сам голова їх не оголосив. Тому громадські активісти готують інформаційний запит щодо цього. До речі, там теж у коментаторів виникають питання щодо дотримання ДСТУ та інших норм. Зокрема запитується, а як потрапити до автобусної зупинки НЕ ВИХОДЯЧИ на проїжджу частину?

Ми нікого не звинувачуємо, ми просто не байдужі до того як розподіляються СПІЛЬНІ міські кошти. Кожна міська копійка має бути використана на сучасні, практичні, якісні речі, об’єкти, послуги. Раціонально, результативно з користю для громади.Всі коментарі – це не редакційні матеріали, не мають попередньої модерації, суб’єктивні повідомлення і можуть містити недостовірну інформацію. Коментатори, які використовують декілька ніків (імен)-будуть попереджені і можуть бути забанені. Коментатори, які допускатимуть у своїх коментарях грубощі щодо інших учасників дискусії та наклепи (поширення завідомо неправдивдивої інформації, яка порочить іншу особу) - можуть бути забанені адміністратором. Якщо ви вважаєте, що якась інформація не відповідає дійсності і маєте на те суттєві підстави - напишіть нам zdolbunivcity@i.ua і модератор ОБОВ'ЯЗКОВО розгляне ваш лист у найкоротший термін.

Інструкція: "Як користуватися системою коментування"
 
 
 

Архіви

 
 

Партнери

 
 ЗЕОН член Партнерства За прозорі місцеві бюджети