“Свята” обгортка від шоколадної плитки

Цікава історія нещодавно трапилася із родиною мого друга Миколи. Його мама, разом зі своєю кумою вирішили здійснити паломницьку поїздку по монастирях нашого краю. В список місць, які було вирішено відвідати, потрапив монастир Святої Праведної Анни у селі Онишківці.

Святиня паломницям сподобалась, адже має дуже зручну територію. Все передбачено для великої кількості відвідувачів – багато лавок під навісами, кабінки для переодягання, оскільки більшість їдуть у це місце з метою скупатися у джерелі Святої Анни. На території монастиря активно проводиться торгівля різним релігійним крамом, сувенірами.

Вирішила дещо придбати для себе, на пам´ять про ці святі місця, і героїня цього матеріалу – мати мого друга Миколи. Її зацікавив чорний шоколад «Джерело Святої Праведної Анни», який реалізовується у монастирській лавці. Перша думка – шоколад виробляють самі ж монахині! Оце ж молодці, адже одна справа, коли у монастирі випікають та реалізовують власні пиріжки-пампушки чи пісні пряники, а от шоколад, виробництва монахинь – це щось нове. Тому рішення придбати гостинець для свого сина – плитку чорного шоколаду «Джерело Святої Праведної Анни», вартістю 10 гривень, було прийняте без вагань. shokolad_1

Проте, як же здивувався Микола, коли, по приїзду мами, вирішив скуштувати гостинець від неї. Акуратно розірвавши обгортку монастирського чорного шоколаду, він виявив всередині… плитку шоколадного десерту «Чарівний вечір»!shokolad_2

Спочатку подумалось, що церква до цього прикрого непорозуміння не має жодного відношення, а лише здає в оренду частину своєї території приватному підприємцю, який і займається такою торгівлею. Але ні: даний товар було придбано в монастирській лавці із рук монахині. А тому, як на мене, має місце звичайне шахрайство, коли товар однієї якості видають за інший. Шахрайство всюди шахрайство, а у церкві і поготів. Ну хіба ж не краще було продавати «Чарівний вечір», не ховаючи його за гарною обгорткою, а дещо більшу ціну пояснювати тим, що товар освячений, та й кошти від його продажу йдуть на богоугодні справи. Хоча, як виявляється, сама обгортка «Чарівного вечора» не відповідає нормам закону. Ось що вдалося знайти на сайті Харківського обласного територіального відділення Антимонопольного комітету України: «…Інший виробник розміщував на лицьовій стороні упаковки шоколадних десертів «Чарівний вечір» позначення «чорний» або «молочний», не вказуючи вид товару. Десерти на прилавках лежали поряд з шоколадом в плитках, тому споживач брав їх, думаючи, що це шоколадки…». Але, як бачимо, черниці монастиря в Онишківцях пішли ще далі, вони не стали класти «Чарівний вечір» між чорним шоколадом, а просто зробили свою обгортку, мабуть, пояснюючи таке чудодійне перетворення дешевого шоколадного десерту у чорний шоколад Божим промислом. Звичайно, ця ситуація не вплинула на загальне враження героїні статті від перебування у святих місцях Почаєва, але певний неприємний осад залишився. А якщо хтось скаже, що даний факт не вартий уваги, то я не погоджуся. Ми ж незадоволені, коли дізнаємося, що термін придатності оселедців, придбаних у супермаркеті, декілька разів «перебитий», то чому потрібно мовчати, якщо схожа ситуація трапилася у релігійній установі?

Сергій КондрачукВсі коментарі – це не редакційні матеріали, не мають попередньої модерації, суб’єктивні повідомлення і можуть містити недостовірну інформацію. Коментатори, які використовують декілька ніків (імен)-будуть попереджені і можуть бути забанені. Коментатори, які допускатимуть у своїх коментарях грубощі щодо інших учасників дискусії та наклепи (поширення завідомо неправдивдивої інформації, яка порочить іншу особу) - можуть бути забанені адміністратором. Якщо ви вважаєте, що якась інформація не відповідає дійсності і маєте на те суттєві підстави - напишіть нам zdolbunivcity@i.ua і модератор ОБОВ'ЯЗКОВО розгляне ваш лист у найкоротший термін.

Інструкція: "Як користуватися системою коментування"
 
 
 

Архіви

 
 

Партнери

 
 ЗЕОН член Партнерства За прозорі місцеві бюджети