Світовий банк планує підтримати реконструкції амбулаторій на Здолбунівщині

1 березня 2016 року в кімнаті депутата районної ради за участю голови РДА Сергія Кондрачука, заступника голови РДА Миколи Орлова та представників органів місцевого самоврядування відбулася презентація субпроекту Світового банку.

З доповіддю та відповідями на запитання виступив головний лікар комунального закладу охорони здоров’я Здолбунівський районний центр первинної медичної допомоги Олег Сумко.

Планується поліпшення медицини у районі

Рівненська область одна із восьми областей України, відібраних на конкурсній основі, отримає кошти Світового банку у сумі 25 млн. доларів для реалізації проекту. Поліпшення охорони здоров’я на службі у людей , який стартував у червні минулого року. В області буде реалізовуватись субпроект під назвою Підвищення ефективності лікування та профілактики ХСК в Рівненській області 2015-2020 рр.

Важливою проблемою в охороні здоров’я населення є ріст захворюваності хворобами системи кровообігу (ХСК). Так, за останні 10 років поширеність їх зросла більше ніж у два рази. Щороку серцево-судинна патологія зумовлює майже дві третини всіх випадків смерті та третину причин інвалідності.

Смертність дорослого населення Здолбунівського району від ішемічної хвороби серця та гострого інфаркту міокарда на 50% перевищує середньообласний показник. Приблизно 77% всього населення і 41% в працездатному віці помирає від ХСК.

$2,5 млн. у рамках співфінансування буде виділено Рівненською обласною державною адміністрацією. Контрольні функції в ході виконання субпроекту буде здійснювати Група управління субпроектом (ГУС), створена розпорядженням голови Рівненської ОДА від 25.05.2015 №259.

Реалізація субпроекту в Здолбунівському районі розпочнеться з вересня 2016 року. Об’єм коштів, закладених на фінансування проектно-кошторисної документації та ремонтно-будівельних робіт для проведення реконструкції ФАПів і капітальних ремонтів лікарських амбулаторій складає 17 млн. грн., з яких 585 тис. грн. – кошти районного бюджету.

Планується поліпшення медицини у районі

ФАПи сіл Білашів та Миротин включені в проекти реконструкцій у лікарські амбулаторії, а капітальні ремонти будуть проведені в Здолбунівській № 3 (селище), Мізоцькій, Глинській і Будеразькій амбулаторіях загальної практики сімейної медицини.

Субпроектом також передбачено, що на первинному рівні (лікарські амбулаторії) сімейні лікарі будуть забезпечені портативним та стаціонарним медичним обладнанням (пульсоксиметр, ЕКГ – телеметричний пристрій, автоматичний геманалізатор крові, холестерометр, мішок дихальний Амбу, отоофтальмоскоп, глюкометр, електрокардіограф стаціонарний тощо).

Центральна районна лікарня отримає автомобіль швидкої допомоги класу В, сучасний ультразвуковий сканер та інше обладнання для функціональної та лабораторної діагностики серцево-судинних захворювань. В обласній лікарні передбачено відкриття кардіологічного центру.

В план закупівель включено комп’ютерну техніку та програмне забезпечення кожній лікарській амбулаторії та центру первинної медичної допомоги для формування реєстру хворих із захворюваннями органів кровообігу, контролю за станом здоров’я, їх лікуванням і реабілітацією.

Заплановано навчання за кордоном та в Україні для медичних працівників та менеджерів охорони здоров’я. Серед лікарів та менеджерів охорони здоров’я буде здійснено підбір осіб для проведення щорічних міжнародних стажувань. Для лікарів та медичних сестер будуть організовані тематичні семінари. Серед населення буде проводитися інформаційно-просвітницька кампанія направлена на пропаганду здорового способу життя та підвищення рівня усвідомлення за стан свого здоров’я.

Планується поліпшення медицини у районіВсі коментарі – це не редакційні матеріали, не мають попередньої модерації, суб’єктивні повідомлення і можуть містити недостовірну інформацію. Коментатори, які використовують декілька ніків (імен)-будуть попереджені і можуть бути забанені. Коментатори, які допускатимуть у своїх коментарях грубощі щодо інших учасників дискусії та наклепи (поширення завідомо неправдивдивої інформації, яка порочить іншу особу) - можуть бути забанені адміністратором. Якщо ви вважаєте, що якась інформація не відповідає дійсності і маєте на те суттєві підстави - напишіть нам zdolbunivcity@i.ua і модератор ОБОВ'ЯЗКОВО розгляне ваш лист у найкоротший термін.

Інструкція: "Як користуватися системою коментування"
 
 
 

Архіви

 
 

Партнери

 
 ЗЕОН член Партнерства За прозорі місцеві бюджети