Сусідня країна ввела посаду міських менеджерів

Stockton-City-Manager-s-OfficeУ сусідній Московії нововведення в сфері муніципального управління. Суть новацій в тому, що змінений порядок обрання голів міських округів, муніципальних районів і поселень, які є адміністративними центрами районів. Планується, що глави зазначених муніципальних округів обиратимуться зі складу депутатів представницьких органів і одночасно очолювати представницький орган відповідного округу. Виконавчу владу буде здійснювати голова місцевої адміністрації (сіті-менеджер), призначений представницьким органом за підсумками конкурсу.

Сіті-менеджер виконуватиме свої обов’язки на основі контракту. Він, як професійний управлінець буде відповідати за ефективну роботу та комплексний розвиток всього муніципального господарства, забезпечення формування та виконання бюджету, управління муніципальної власністю, ЖКГ та вирішенням поточних проблем. У той же час істотно посилюється роль і значення депутатів, які будуть безпосередньо формувати виконавчу владу і в новому форматі контролювати її роботу.

Від ЗС: сіті -менеджери успішно працюють в США, де отримують платню в рази більшу ніж політично обрані мери. Тому і господарство міст не зазнає таких потрясінь як в наших, де міське господарство залежить віз загального уявлення про справу від мера-вчителя, музиканта, географа, спортсмена чи просто хорошого чоловіка, який був зручний політикам чи просто сподобався виборцям. Дещо про систему в США можна почитати тут. Різні системи мають право на життя, проте в Україні більше користуються такою: авторитарний мер і підконтрольні йому комунальні підприємства з керівниками яких мер підписує контракти. Ось це каркас системи. Хороші зарплати саме цього товариства разом складати можуть весь зарплатний кошторис робітників ЖЕКу чи водоканалу. Зарплати звісно мають бути у всіх достойні і у справжній професіоналів – дуже достойні. Але є один великий плюс у наявності сіті – менеджера – він не політична фігура, його робота не залежить від політичних розкладів у місті, районі, області. він залучений за контрактом професіонал, який має інженерно-економічний хист і практику господарювання.

Ви знаєте, в США ми зустрічали сіті-менеджерів жінок при так би мовити літніх мерах. Нам дивно було чути з вуст мера що він не знає відповіді на якесь звичне  для нашого розуміння питання. Про довжину водопроводу в місті чи систему оповіщення при надзвичайних ситуаціях. проте вони без тіні сумніву кликали на допомогу сіті-менеджерів які не тільки про це могли розповісти, а й продемонструвати в презентаціях чи інтерактивних картах.

Ви бачили в кіно як відкриваються шторки і на карті засвічуються лампочки, різнокольорові будиночки чи інші об’єкти. Так от – це лише для нас кіно, для американців – це життя. На таких картах можна побачити де і кудою тече вода, кудою подається тепло і де розміщені об’єкти нерухомості. Підводячи риску – практика існування міських професійних менеджерів заслуговує на увагу і вивчення!



Всі коментарі – це не редакційні матеріали, не мають попередньої модерації, суб’єктивні повідомлення і можуть містити недостовірну інформацію. Коментатори, які використовують декілька ніків (імен)-будуть попереджені і можуть бути забанені. Коментатори, які допускатимуть у своїх коментарях грубощі щодо інших учасників дискусії та наклепи (поширення завідомо неправдивдивої інформації, яка порочить іншу особу) - можуть бути забанені адміністратором. Якщо ви вважаєте, що якась інформація не відповідає дійсності і маєте на те суттєві підстави - напишіть нам zdolbunivcity@i.ua і модератор ОБОВ'ЯЗКОВО розгляне ваш лист у найкоротший термін.

Інструкція: "Як користуватися системою коментування"
 
 
 

Архіви

 
 

Партнери

 
 ЗЕОН член Партнерства За прозорі місцеві бюджети