Судячи з паперового хламу на здолбунівських вулицях, найбільше чого бракує городянам – кредитів готівкою

smitta_5І є безліч бажаючих примножувати доходи банків, кредитних установ і фінансових пірамід, серед яких немало лохотронів. Бажаючі ці, напевне, не вникають у суть того, що клеять на стіни й стовпи в Здолбунові. Головне ж вимастити якомога більше площі, заклеїти її виданою на день нормою й відзвітувати перед роботодавцем, щоб отримати свою порцію заробітку. А там хоч трава не рости, як кажуть в народі.

У період суцільного зубожіння вже навіть не аптеки заполонили місто, а саме такі кредитні крикуни, поклейщики й ті, хто за ними стоять. Тому що навіть в аптеку вже часто не має з чим іти, тому готівкові гроші як товар зараз дуже в ціні. Цим і користуються.

Чи задумується пересічний здолбунівчанин, що стоїть за оголошенням про кредит на все й без довідки про доходи. Звісно, високі проценти й зобов’язання, невиконання яких веде до втрати майна чи інших речей, які прописані у договорах, які мало хто читає, підписуючи, коли запах омріяної готівки вже манить: “Візьми мене”.

Інколи в коментарях про наших спамерів можна прочитати приблизно таке: “Добре вам говорити, а що робити коли їсти немає за що”. Повірте, буває гірше. Буває так, що і вмерти не дадуть, поки не віддасте борги. Не вірите? А ви читайте більше історій ТИХ, ХТО таке відчув. Читайте про фінансові лохотрони. Ось вам приклад. А тут ціле журналістське розслідування, проведене рівненськими журналістами. Ось повідомлення волинської прокуратури із списком фірм-“благодєтєлєй”. На Інтернет-ресурсах вивішують цілі списки тих, хто, користуючись фінансовою неграмотністю людей, видурює  гроші, перш ніж пообіцяти кредит. Як бачимо, тут вистачає теж горе-банків: Б.А.Н.К через крапку написати легко, і для всіх пенсіонерів він уже справжній банк. А хто перевірить таку рекламу на огорожі? Тільки власний гаманець і тільки на власній шкірі.kredit_7

Чи задумувались ви, якою має бути репутація банка чи кредитної установи, яка рекламується на міських стовпах чи смітниках у парку?

Ми не стверджуємо, але констатуємо наступні речі. Ось на днях активісти волонтерського руху Здолбунівщини знову зняли на відео як різнокольорові кредитні пропозиції з’являються на вулицях нашого міста.

Дивимося, що за оголошення-звичайно про кредит.

spamersha_zabor

Щоб зекономити кошти на повноцінну рекламу, набирають ось таких-от спамерів, яким не вистачає дошок оголошень у місті, щоб заклеїти їх повністю денною нормою, тому решту доклеюють деінде. Як ми вже знаємо від попередніх спамерів, 300-400 рекламок на 1 людину, на 1 місто. Звісно, офіційно ніхто не підтвердить, що людей примушують клеїти свою рекламу будь-де, аби її побачили, проте факти – річ вперта. Клеять!

Не тільки приватні компанії, а й банки не стидаються діяти у такий спосіб. Ми вже наводили листування із одним з платинових банків-спамерів, який нам відписує про те, що тримає світові стандарти і “ню-ню” розклеювати оголошення у такий спосіб, а на другий же день знов свою макулатуру плодять на стінах Здолбунова.

Причому таке враження, що ставлять за мету заклеїти всі дошки оголошень теж. Вкотре нагадуємо, дошки оголошень для того, щоб кошеня знайшлося, роботу знайти чи запропонувати, квартиру здати чи зняти, а не для комерційної реклами банків і кредитних спамерів.

Але ця ситуація влаштовує Здолбунівську міську раду, депутатів комісії із благоустрою Здолбунівської міської ради, здолбунівську міліцію, які мають контролювати це питання. Не влаштовувала б -вирішували! Варіантів вирішення безліч, аби бажання було.

Як варіант: ППС разом із громадським формуванням, депутатами й апаратом управління міської ради на чолі із мером міста Ігорем Ольшевським два дні приділяють цьому питанню увагу. На вулиці, не в кабінетах. Біля дошок оголошень роз’яснюють, що достатньо одне оголошення повісити, а не всю дошку заклеїти, у решті місць, де не можна клеїти,  затримують порушників, складають протокол, одразу!! засідає адмінкомісія й виносить рішення. Штраф по повній, фото на згадку у всі газети й інтернет-блоги. Не полінуватись покликати власника будинку, на якому клеїли спам затримані, підказати власнику (а це, як правило, будинкоуправління чи ОСББ) звернутись до суду із заявою на конкретно затриманого порушника про матеріальну й моральну шкоду від його дій. Мало такому спамеру не покажеться!

От тільки окрім молоді волонтерського руху Здолбунівщини і громадської організації ЗЕОН ми більше НІКОГО не бачили, щоб хоча б зауваження зробив тим спамерам, нікого не затримують окрім тих, про кого ми повідомили міліції, а працівники будинкоуправління обдирають чи спалюють засмічені місця знову й знову.

З людьми треба працювати, а не з папером воювати!

Дивина та й годі. Волонтери запрошують комунальщиків та владу виконати СВОЇ обов’язки. Мало б бути НАВПАКИ. Влада й будинкоуправління всім складом вийти із шпателями, пляшками води і почистити 3-4 будинки, сфотографуватись і закликати громаду міста долучитись і допомогти очистити місто разом і з ними. А міліція в цей час разом із громадським формуванням контролює, щоб відновлену чистоту ніхто не зіпсував.

От якщо я наклею оголошення на стовпі, до мене має право підійти міліціонер і скласти протокол, а якщо все місто заклеєне, то в чиїхось-то обов’язках записано слідкувати за благоустроєм, запобігати і очищати, якщо не змогли зловити тих. хто ці правила порушує.

Причин НЕ робити це (чистоту у місті) з УСІХ сторін ціла гора: 

– зі сторони людини-спамера:

 • немає грошей,
 • ай, вони самі (влада) порушують, нехай більше дошок оголошень зроблять,
 • це моя робота – поклеїти, а їх – віддирати,
 • тут же й так все поклеєно, то  від мого оголошення брудніше не стане…

– зі сторони будинкоуправління:

 • ми працюємо півдня й так ледь встигаємо щось зробити, і часу папірці здирати немає,
 • а чого ми їх кожен день здирати маємо, все рівно ж клеїти будуть, тож нехай міліція спочатку переловить усіх поклейщиків, а потім ми будемо здирати…

– міліція:

 • у нас 4 патрульних, вони не встигають,
 • ми злочинців не встигаємо ловити, дітей розшукувати, а папірці почекають

– решта громадян, які за всім цим просто спостерігають:

 • владі й міліції це не треба, то чого я – найрудіший – йтиму й чистиму ці будинки?
 • так завжди було до нас, так буде й після нас – і ніхто нічого не зробить
 • це не моя робота комусь зауваження робити чи сміття зі стовпів обдирати

ВСІ праві, ВСІ ваші аргументи ПРАВИЛЬНІ для законів курника чи свинарника, але не людського співіснування розумних людей у 21-му сторіччі.smitta_5

Варто подивитись на 300 кілометрів західніше, і розумієш, що цьому раду можна дати. Ось нам надіслала з Польщі пані Ірина фото, де зафіксовані під час відбування громадського покарання ті, хто смітив у Варшаві й був за те покараний місцевою муніципальною міліцією. Один папірець кинув -день замітаєш.

MMS_2

Або збираєш сміття у придорожніх смугах!SSM

Щоправда не можна не відмітити прогрес. Суб’єктивно, завдяки діям волонтерів і зачистці, правда не такій якісній, як це роблять волонтери, будинкоуправління, місць, чистих від реклами, і найголовніше, де повторно після очистки не клеять рекламу, стало більше! 

borotba zi spamom (3) borotba zi spamom (4) borotba zi spamom (5)

Декому із великих торгових закладів Здолбунова і навіть державних установ байдуже на те, що їх стіни заклеєні рекламою. У них немає, напевне, коштів на 1-2 вебкамери чи 1 охоронця з фотоапаратом і телефоном.

borotba zi spamom (1)

А тепер спамери-громадяни міста та його непрошені гості. Якщо ціна вашої совісті-зарплата, то говорити більше нічого, дивіться нашу рекламу про вас.smitta_4 smitta_1 smitta_2

Це наслідки роботи таких як ви. smitta_3

Громадяни міста, які не клеять таку рекламу. Якщо ви просто цього не робите, але проходите мовчки повз тих, хто це робить чи телефонуєте за такою рекламою і замовляєте щось собі – ВИ такі ж співучасники забруднення міста. НІ? ТАК! Давайте розбудимо нашу громадянську й людську совість та зупинимо бруд у місті. Долучайтеся до акцій по очистці міста, самі зривайте оголошення, не давайте клеїти їх, телефонуйте в міліцію й нам, в разі якщо бачите тих, хто забруднює місто. Ми хочемо вивести таке ганебне явище як паперовий спам з міста раз і назавжди.

Волонтерський рух Здолбунівщини

НГО “Аналітичний центр розвитку міста “ЗЕОН”

Хто ще за чисте місто?

П.С версія статті була оновлена 04.11.2013 рокуВсі коментарі – це не редакційні матеріали, не мають попередньої модерації, суб’єктивні повідомлення і можуть містити недостовірну інформацію. Коментатори, які використовують декілька ніків (імен)-будуть попереджені і можуть бути забанені. Коментатори, які допускатимуть у своїх коментарях грубощі щодо інших учасників дискусії та наклепи (поширення завідомо неправдивдивої інформації, яка порочить іншу особу) - можуть бути забанені адміністратором. Якщо ви вважаєте, що якась інформація не відповідає дійсності і маєте на те суттєві підстави - напишіть нам zdolbunivcity@i.ua і модератор ОБОВ'ЯЗКОВО розгляне ваш лист у найкоротший термін.

Інструкція: "Як користуватися системою коментування"
 
 
 

Архіви

 
 

Партнери

 
 ЗЕОН член Партнерства За прозорі місцеві бюджети