Суд підтвердив вину Уряду у невідшкодуванні пільгового проїзду громадським транспортом

У Державному бюджеті України на 2016 рік всупереч вимогам Бюджетного кодексу України Урядом не було передбачено субвенції місцевим бюджетам на надання гарантованих державою пільг, зокрема, на проїзд. Це спричинило додаткове навантаження на місцеві бюджети у розмірі 2,2 млрд гривень.
Асоціація міст України та органи місцевого самоврядування неодноразово звертались до органів державної влади щодо проблеми фінансування пільгового перевезення.
У зв’язку з тим, що питання не було вирішено у законодавчому порядку, в червні 2016 року Славутська міська рада Хмельницької області звернулася до Окружного адміністративного суду міста Києва з позовом до Кабінету Міністрів України, в якому просила визнати протиправною бездіяльність Уряду в частині ненадання субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам на компенсацію за пільговий проїзд окремих категорій громадян.
Асоціація міст України на боці Славутської міської ради долучилась до цього судового процесу в частині юридичного супроводу справи. Зокрема, було надано суду та Славутській міській раді докази обґрунтованості позовних вимог.
20 січня Окружний адміністративний суд міста Києва задовольнив позов Славутської міської ради та визнав протиправною бездіяльність Кабінету Міністрів України.
Таким чином, органи місцевого самоврядування отримали додатковий інструмент в перемовинах з органами державної влади.


Всі коментарі – це не редакційні матеріали, не мають попередньої модерації, суб’єктивні повідомлення і можуть містити недостовірну інформацію. Коментатори, які використовують декілька ніків (імен)-будуть попереджені і можуть бути забанені. Коментатори, які допускатимуть у своїх коментарях грубощі щодо інших учасників дискусії та наклепи (поширення завідомо неправдивдивої інформації, яка порочить іншу особу) - можуть бути забанені адміністратором. Якщо ви вважаєте, що якась інформація не відповідає дійсності і маєте на те суттєві підстави - напишіть нам zdolbunivcity@i.ua і модератор ОБОВ'ЯЗКОВО розгляне ваш лист у найкоротший термін.

Інструкція: "Як користуватися системою коментування"
 
 
 

Архіви

 
 

Партнери

 
 ЗЕОН член Партнерства За прозорі місцеві бюджети