Стратегічна сесія освітян у лісі

клевань_2015 (44)Начальник відділу освіти Здолбунівської РДА Лілія Карпенко стала ініціатором проведення першої за власного керівництва стратегічної сесії освітян Здолбунівського району. Сесія отримала назву «Дорожня карта для Здолбунівської освіти», підкреслюючи пошук шляхів вирішення проблем освіти.

Особливістю сесії стало місце її проведення – Клеванський ліс, на території колишнього дитячого табору «Салют». Місце дислокації підтримали директори та вчителі шкіл Здолбунівщини, тим самим показавши, що вони відкриті до нового та креативного.
Сесія розпочалась 1 серпня ближче до вечора, коли всі приїхали та освоїлись на місцевості. Сосновий запах лісу та щебетання птахів не заважало робочому настрою, а навпаки, насичене киснем повітря сприяло мозковій діяльності.

Обговорювали можливості та загрози для освіти у Здолбунівському районі. О восьмій годині вечора приїхав голова Здолбунівської райдержадміністрації Сергій Кондрачук, щоб ознайомитись із запланованою діяльністю та висловити підтримку освітянам. Після коротенького неформального спілкування за кавою, освітяни провели мозковий штурм «Стратегічні напрямки розвитку освіти в районі», розділившись на три групи. Кожна група розробляла власне бачення різних моделей розвитку школи. Всі вони стануть основою Концепції розвитку освіти в Здолбунівському районі. На цьому закінчився перший день роботи сесії, та освітяни ще довго обговорювали проблеми шкільної освіти, особливості викладання у школах та власні методи зацікавлення учнів.

Наступний день розпочався з формування робочих груп для розробки спеціалізації напрямків здолбунівської освіти для майбутньої Концепції, та обговорення необхідних умов і ресурсів для втілення її у життя. В результаті, було створено дві робочі групи, діяльність яких була спрямована на конкурентоспроможний кадровий потенціал освіти та на громадсько-активну школу відповідно. В результаті вони об’єднали власні напрацювання та створили напрямки подальшої роботи в освіті Здолбунівщини.

клевань_2015 (19)
Лілія Карпенко, начальник відділу освіти, прокоментувала пройдешню сесію: «Моєю першою метою було побачити активних людей і виявити, наскільки людей цікавлять зміни в освіті. Всі кажуть, що потрібно щось змінити. У мене є власне бачення, що потрібно змінювати, однак я хочу щоб на освіту впливали усі, хто має відношення до неї, щоб директори та вчителі, батьки та діти були залучені до процесу. Який би начальник не був добрий, самостійно він нічого не досягне. Я не підтримую принципу «начальник сказав – підлеглі виконали», процес змін – це командний процес.

Тому ще одну ціль, яку переслідувала ця сесія – це зібрати ідеї, колективно зробити план, які всі захочуть реалізувати. Зараз я не можу сказати, чи досягла сесія результату, оскільки про це ми будемо говорити, коли буде вироблена чітка Стратегія розвитку освіти Здолбунівщини. Я ще хочу почути думки окремо директорів, заступників, вчителів різних спеціальностей, активних батьків та учнівського самоврядування. І коли будуть напрацьовані стратегічні лінії у всіх напрямках з різними категоріями освітнього процесу, коли буде достатнє підгрунття, буде проведено підсумкову сесію з найактивнішими. Таким чином будуть враховані усі думки. На даний час у нас вже вироблена певна Стратегічна лінія, і ми будемо активно здійснювати реалізацію тих думок, що були почуті на сесії у Клевані».

клевань_2015 (20)Заступник голови РДА з питань гуманітарної та соціальної політики Микола Орлов та за сумісництвом модератор цього заходу теж висловив свою думку: «Стратегічна сесія – це захід у якому багато раз можна використати слово вперше. Судіть самі, вперше ініціатива проведення належить відділу освіти; вперше на зустріч зголошувались добровільно усі бажаючі освітяни, батьки, громадські активісти, керівники освіти; вперше сесія відбулась не у залі засідань, а на свіжому повітрі за 40 кілометрів від Здолбунова, вперше вона тривала не дві години, а два дні; вперше було напрацьовано два напрямки, які будуть акцентами у Здолбунівській освіті протягом наступного навчального року.

Всі учасники заходу на своєму прикладі пересвідчилися, що можна бюджетно організувати його, залучити ресурси, почути одне одного і вийти на кінцевий продукт. Ним має стати Концепція розвитку освіти району, яку готуватиме відділ освіти. І в цій Концепції має бути враховано дві стратегічні лінії. Одна спрямована на конкурентоспроможний кадровий потенціал освіти інша на громадсько-активну школу. Саме ці пріоритети вважають учасники зустрічі найважливішими і з ними важко не погодитись.

Із власних спостережень додам, що приємно було бачити як зосереджені обличчя педагогів, що працюють над знайомою темою, але у дещо незвичний спосіб так і усмішки, чути позитивні відгуки, плани на майбутнє. Радію з того, що модеруючи цю зустріч, зумів допомогти ініціативі Лілії Карпенко втілити її у життя. Як керівник, що курує напрямок освіти, можу сказати що мені імпонує ініціативність нового начальника відділу освіти, разом із тим є питання, які виникають після проведення сесії. Жоден із методистів відповідного методкабінету не вважав за необхідне прийняти участь у плануванні освітянського життя, не було голів опікунських рад чи батьківських кабінетів, щоб почути незаангажовану батьківську думку. Хочеться, щоб зустріч отримала продовження.

Як у роботі, в т.ч дистанційній, так і у доопрацюванні початого на сесії. З точки зору методичної вважаю використаний метод роботи на сесії може успішно використовуватись у своїх трудових колективах при плануванні життя шкіл на наступний навчальний рік».
клевань_2015 (123)

клевань_2015 (119)

клевань_2015 (110)

клевань_2015 (13)

клевань_2015 (17)

Своїми думками поділились і учасники виїзної стратегічної сесії.
клевань_2015 (112)Юрій Шадий, вчитель Здовбицької ЗОШ та керівник Пласту в районі: «Формат проведення наради не є, власне, винаходом, а вважається ефективним, випробуваним методом планування та аналізу у країнах Заходу. Головна мета такого формату – створити умови, щоб присутні максимально налаштували свій розум на продукування ідей, в тому числі управлінських, котрі будуть максимально компромісними та ефективними водночас. В нашій системі освіти гостро бракує діалогу між батьками, вчителями та управлінцями, а отже не вистачає мудрих рішень, спрямованих на розвиток освіти. Подібний захід лише перший крок до пошуку правильного шляху розвитку освіти. До наступних сесій важливо залучити і замовників освітніх послуг, тобто батьків».
клевань_2015 (135)Людмила Ткачук, вчитель математики Здолбунівської гімназії: «Літо – це прекрасний час не тільки для відпочинку, але і для нових ідей. Поїздка у Клевань на Стратегічну сесію була прекрасною можливістю почути ці ідеї. Було надзвичайно приємно провести вихідні у колі однодумців – людей, що прагнуть позитивних змін нашої освіти. Це була не робота, а бурхливий потік ідей, переконань, вражень, ємоцій. Сонце «запалювало» очі, давало енергію думкам та ідеям якими мають бути сучасні школи Здолбунівського району. Можливо, відповідь знайшлася б швидше, якби на заклик проведення сесії активно відгукнулися головні учасники навчально-виховного процесу –учні та їх батьки. Бажаю всім освітянам нашого району таких же семінарів, методичних об’єднань, засідань кафедр – нових, «живих», активних та дієвих».

Після закінчення активних та плідних освітніх напрацювань, здолбунівські освітяни відвідали туристичну мекку у Клевані – Тунель кохання. Більшість побували там вперше. Існує легенда: щоб зберегти кохання, потрібно з коханою людиною пройти весь Тунель, всі 6км, нерозривно тримаючись за руки. Почувши її, освітяни пообіцяли собі повернутись сюди вже не з робочою поїздкою.
5

15

Юлія ЛюкшинВсі коментарі – це не редакційні матеріали, не мають попередньої модерації, суб’єктивні повідомлення і можуть містити недостовірну інформацію. Коментатори, які використовують декілька ніків (імен)-будуть попереджені і можуть бути забанені. Коментатори, які допускатимуть у своїх коментарях грубощі щодо інших учасників дискусії та наклепи (поширення завідомо неправдивдивої інформації, яка порочить іншу особу) - можуть бути забанені адміністратором. Якщо ви вважаєте, що якась інформація не відповідає дійсності і маєте на те суттєві підстави - напишіть нам zdolbunivcity@i.ua і модератор ОБОВ'ЯЗКОВО розгляне ваш лист у найкоротший термін.

Інструкція: "Як користуватися системою коментування"
 
 
 

Архіви

 
 

Партнери

 
 ЗЕОН член Партнерства За прозорі місцеві бюджети