#Stopfake_Zdolbuniv: Вакцинація та її наслідки

В рамках ініціативи здолбунівчан (до речі, запрошуємо писати про свої зустрічі на сторінках ЗС), які працюють в напрямку Медіаграмотності, не могли  залишитися байдужими і в Здолбунів CITY. Медіа заходи здолбунівська молодь проводить в рамках проєкту “Мріємо та діємо”, який виконує Irex in Ukraine за підтримки USAID.

Ми ж спробуємо в рамках наших можливостей реагувати на резонансні повідомлення, коментарі у здолбунівському сегменті Інтернету і подавати версію, яка підтверджує чи спростовує наведені твердження чи домисли.

Ситуація 1. Авторитетна освітянка, а значить людина, якій довіряють, яку читають, опублікувала в соцмережах наступну інформацію (перепост з іншого джерела).

Розбираємо ситуацію:

 1. Людина читає російське джерело Накануне
 2. В матеріалі є посилання на австрійське видання, що теотеритчно мало би викликати довіру
 3. Інформація свіжа, має пряме відношення до процесу вакцінації в країні, громаді, світі
 4. З’ясовуємо, що собою являє автори матеріалу і джерело (першоджерела):

  Дезінформація від Wochenblick і терапевта Рафаеля Ціоні, яке є першоджерелом цих даних, неодноразово звинувачувався в поширенні дезінформації. Один з найгучніших фейків, який вони поширювали – твердження, що на ділі вакцина від коронавируса набагато небезпечніше, ніж сама хвороба і часто призводить до смерті. Wochenblick ретельно збирав звіти з усього світу, які повідомляють про смерті після вакцинації. У подібних матеріалах смерть відбувалася після вакцинації, але всупереч припущенням авторів, не була результатом щеплення. Крім того, там можна зустріти величезну кількість дезінформації. Наприклад, що ПЛР-тести заражають людей коронавірусів, що COVID-19 безпечніше грипу або про те, що чинний канцлер Австрії Себастьян Курц перебуває на службі комуністичного світової змови і планує революцію в країні. Всі ці заяви були не раз спростовані вченими і фактчекерамі.

  Наведемо у перекладі, висновок ради преси Австрії, щодо вищезгаданого видання:

  РАДА ПРЕСИ РОЗКРИТИКУВАЛА: ОБМАН ЧИТАЧІВ

  Рада преси кілька разів дорікала щотижневику.  Незалежний комітет скаржився, наприклад, на те, що журнал «майже систематично обманує своїх читачів » . За словами ради преси, автори спираються на «тактику небезпеки та залякуння», статті не мають «нічого спільного з професійною та відповідальною журналістикою».

 5. Що собою являє російське джерело, яке поширює інфо у просторі, яке моніторить жителька Здолбунова: Російською мовою дана маніпуляція поширюється сайтом «Напередодні», і конкретно одним з авторів сайту, Євгеном Чернишовим, який вже був помічений в дезінформації.
 6.  Підсумовуємо: дані джерела аргументовано віднесені до Маніпулятивних, метою яких є нагнітання страхів. Поширення таких сумнівних матеріалів дорівнює …ну ви в курсі.
 7. Наш вердикт: інформація сумнівного характеру і варто утриматися від її поширення.


Всі коментарі – це не редакційні матеріали, не мають попередньої модерації, суб’єктивні повідомлення і можуть містити недостовірну інформацію. Коментатори, які використовують декілька ніків (імен)-будуть попереджені і можуть бути забанені. Коментатори, які допускатимуть у своїх коментарях грубощі щодо інших учасників дискусії та наклепи (поширення завідомо неправдивдивої інформації, яка порочить іншу особу) - можуть бути забанені адміністратором. Якщо ви вважаєте, що якась інформація не відповідає дійсності і маєте на те суттєві підстави - напишіть нам zdolbunivcity@i.ua і модератор ОБОВ'ЯЗКОВО розгляне ваш лист у найкоротший термін.

Інструкція: "Як користуватися системою коментування"
 
 
 

Архіви

 
 

Партнери

 
 ЗЕОН член Партнерства За прозорі місцеві бюджети