#Stopfake_Zdolbuniv: Полоскання рота при короновірусі

В рамках ініціативи здолбунівчан, які працюють в напрямку Медіаграмотності, не могли  залишитися байдужими і в Здолбунів CITY. Медіа заходи здолбунівська молодь проводить в рамках проєкту “Мріємо та діємо”, який виконує Irex in Ukraine за підтримки USAID.

Ми ж спробуємо в рамках наших можливостей реагувати на резонансні повідомлення, коментарі у здолбунівському сегменті Інтернету і подавати версію, яка підтверджує чи спростовує наведені твердження чи домисли.

У здолбунівському сегменті Інтернету зявилася наступна інформація, щодо полоскання рота і запобіганню таким чином тяжкій вірусній хворобі. Одна із поширювачів інформації, авторитетна педагогиня, вже не вперше нами помічена у поширенні фейків на тему короновіруса. Попередній розвінчаний фейк: http://zdolbunivcity.net/stopfake_zdolbuniv-vaktsynatsiia-ta-ii-naslidky/ 

Це вкотре підкреслює важливість і актуальність роботи в громаді із Медіаграмотності та запобіганні поширенню фейків (неправди).  А тепер, власне, розбір повідомлення.

Логіка поради у тому, що вірус нібито затримується у горлі на певний час, тож якщо кожні 15 хвилин пити воду або полоскати горло — ви просто вимиватимете вірус.

Ні, це не працює – джерело.

Американські науковці з університетів Вандербільта та Х’юстона розповіли, що регулярне пиття води допомагає виключно від зневоднення й жодним чином не вплине на потрапляння вірусу у ваш організм.

Віруси дійсно не виживають у кислому середовищі нашого шлунку. Але, по-перше, не гарантовано, що вірус «змиється» в шлунок. А, по-друге, вони потрапляють до нашого організму НЕ тільки через рот, а й через носову порожнину.

Інші поради зводяться до того, що треба полоскати горло солоним розчином.

Це теж не працює. У деяких випадках полоскання горла та промивання носа солоною водою трохи полегшує перебіг застуди, але жодним чином не допомагає при респіраторних захворюваннях. У будь-якому випадку, ефективність такого «методу» лікування чи профілактики не доведена.

Згідно з рекомендаціями ВООЗ та МОЗ реально допоможе:

  • залишатись вдома і дотримуватись вимог карантину;
  • не контактувати з хворими або з людьми із симптомами вірусу;
  • частіше мити руки та обробляти їх антисептиком;
  • вести здоровий спосіб життя, висипатись, уникати стресу та відмовитись від шкідливих звичок.

Як фейк почав крокувати світом. Незабаром після того, як Китай підтвердив передачу вірусу від людини людині під час спалаху нового вірусу, подібного до атипової пневмонії, у соціальних мережах з’явилося кілька постів, на яких нібито ділився «професійною радою» китайський експерт Чжун Наньшань.

У постах говорилося, що Чжун Наньшань сказав наступне: «Я пропоную всім прополоскати горло розбавленою солоною водою перед тим, як йти до лікарень чи інших громадських місць, і знову прополоскати після повернення додому».

Команда академіка Чжуна офіційно спростувала цей слух: «По-перше, фізрозчин допомагає очистити рот і горло і допомагає при лікуванні фарингіту. Однак новий коронавірус проникає у дихальні шляхи, які неможливо очистити шляхом полоскання рота». По-друге, жодні дослідження не дозволяють припустити, що солона вода може вбити новий коронавірус. Будь ласка, не вірте та не поширюйте чутки. Спасибі”- джерело.



Всі коментарі – це не редакційні матеріали, не мають попередньої модерації, суб’єктивні повідомлення і можуть містити недостовірну інформацію. Коментатори, які використовують декілька ніків (імен)-будуть попереджені і можуть бути забанені. Коментатори, які допускатимуть у своїх коментарях грубощі щодо інших учасників дискусії та наклепи (поширення завідомо неправдивдивої інформації, яка порочить іншу особу) - можуть бути забанені адміністратором. Якщо ви вважаєте, що якась інформація не відповідає дійсності і маєте на те суттєві підстави - напишіть нам zdolbunivcity@i.ua і модератор ОБОВ'ЯЗКОВО розгляне ваш лист у найкоротший термін.

Інструкція: "Як користуватися системою коментування"
 
 
 

Архіви

 
 

Партнери

 
 ЗЕОН член Партнерства За прозорі місцеві бюджети