#Stopfake_Zdolbuniv: політика ФБ і ваша приватність
В рамках ініціативи здолбунівчан, які працюють в напрямку Медіаграмотності, не могли залишитися байдужими і в Здолбунів CITY. Медіа заходи здолбунівська молодь проводить в рамках проєкту “Мріємо та діємо”, який виконує Irex in Ukraine за підтримки USAID.
Ми ж спробуємо в рамках наших можливостей реагувати на резонансні повідомлення, коментарі у здолбунівському сегменті Інтернету і подавати версію, яка підтверджує чи спростовує наведені твердження чи домисли.
У Здолбунівському сегменті Інтернету та і ми впевнені не лише у ньому, знову розлітається повідомлення наступного змісту:
В реальності відносини між користувачами та мережею Facebook регулюються користувальницькою угодою, згідно з якою мережа жодним чином заявляє авторські права на ваші фото або інші дані. А той факт, що Facebook є публічною компанією (тобто компанією, випущеною компанією, випущеною на відкритому ринку і зверніть увагу зовсім не громадською організацією, як в деяких перекладах зазначено) або “організацією з відкритим капіталом”, немає нічого спільного із захистом авторських прав чи прав на недоторканність приватного життя.
Однак все, що ви виклали у відкритому доступі, так чи інакше вже використовується як контент усередині соцмережі, причому кожен сам дозволив це, поставивши галочку згоди з правилами при реєстрації.Тому рекомендуємо вам уважно перечитати положення користувача та правила конфіденційності ваших соцмереж. А заразом і перевірити налаштування приватності — можливо, варто скоротити список тих, кому доступні ваші дані з мільярдів до сотень людей, знайомих вам особисто?
Що робити?
Якщо ви таке помітили, то:
“Не звертайте уваги уваги на такі дописи, вони ні на що не впливають, – каже головний редактор видання PC Advisor Марі Бревіс. – Не важливо, що ви напишете на своїй сторінці, – ви вже підписалися під умовами Facebook, і якщо він захоче змінити їх, він про це скаже”.
За її словами, в умовах користування сайтом буває складно розібратися, тож багато хто з нас не читає їх при реєстрації, просто натискаючи на кнопку “Погоджуюся”.
Утім, забрати свою згоду вже після того, як ви погодилися із умовами користування соцмережею, неможливо. Єдиний спосіб, у який ви можете заборонити компанії поширювати свої дані, – видалити власний профіль.
Із пані Бревіс погоджується і доктор Марія Майкаліс із Центру досліджень соціальних медіа університету Вестмінстера: “Це річ, притаманна соцмережам – коли ви бачите допис від друга, ви схильні йому вірити. Дописи поширюються як вірус, і їх не зупинити. Саме тому ми роками бачимо цю містифікацію”.
https://www.bbc.com/ukrainian/science/2015/01/150109_copyright_in_facebook_sa
Але ми радимо ще і скопіювати посилання на наш матеріал і прокоментувати ним допис подібного змісту. Так ви внесете вклад у зупинку поширення фейків, принаймні у нашому Здолбунівському егменті Інтернету.
Подібна маячня гуляє інтернетом з 2012 року і з різними модіфикаціями, проте неодноразово була розвінчана. Джерело1,Джерело2
Всі коментарі – це не редакційні матеріали, не мають попередньої модерації, суб’єктивні повідомлення і можуть містити недостовірну інформацію. Коментатори, які використовують декілька ніків (імен)-будуть попереджені і можуть бути забанені. Коментатори, які допускатимуть у своїх коментарях грубощі щодо інших учасників дискусії та наклепи (поширення завідомо неправдивдивої інформації, яка порочить іншу особу) - можуть бути забанені адміністратором. Якщо ви вважаєте, що якась інформація не відповідає дійсності і маєте на те суттєві підстави - напишіть нам zdolbunivcity@i.ua і модератор ОБОВ'ЯЗКОВО розгляне ваш лист у найкоротший термін.