Стережімось малярії

25 квітня – Всесвітній день боротьби з малярією

Щороку малярією у світі хворіють близько 216 мільйонів осіб і помирає близько 445 тисяч. В Україні після ліквідації місцевої малярії у 1960 році мають місце завізні випадки цього захворювання. Вирушаючи на відпочинок чи заробітки в країни з тропічним кліматом, люди часто не замислюються про небезпеки, які на них там чатують.

Малярія – це гостра гарячкова хвороба, яка викликається паразитами, які передаються в результаті укусу інфікованими самками комарів виду Anopheles, їх називають «переносниками малярії». У людини симптоми з’являються через 7-15 днів після укусу інфікованого комара.  Симптомами малярії є лихоманка, озноб, анемія, збільшення розмірів селезінки і печінки. Якщо хвора на малярію людина не звернеться за медичною допомогою, то вона наражає на небезпеку не тільки своє життя, а і життя інших людей, бо на Рівненщині є комарі, які можуть переносити збудника захворювання від хворої до здорової людини. Також заразитися може і дитина від хворої матері − внутрішньоутробно чи під час пологів, людина, якій  перелили кров від хворого та особи, які повторно використовують вже використані хворим шприци.

Захворюванню можна запобігти або знизити важкість перебігу, якщо перед від’їздом в країни, небезпечні (ендемічні) по малярії почати приймати хіміопрофілактичні протималярійні препарати та продовжити таку профілактику під час перебування в країні і після повернення з неї. Також потрібно захищатися від укусів комарів перебуваючи в країні з жарким кліматом (застосування репелентів, сон під сітчастою запоною тощо).
Якщо під час закордонної подорожі чи після повернення з країни, де реєструються місцеві випадки малярії, у вас з’явилися ознаки захворювання, потрібно негайно звернутися до лікаря. Протягом 3-х років при будь-якому захворюванні нагадуйте лікарю, який вас лікує, про ваше перебування у тропіках.

Пам’ятайте, захворювання краще попередити, а не лікувати!

 

Помічник лікаря-епідеміолога Здолбунівського районного

лабораторного відділення  Рівненського міжрайонного

відділу ДУ “Рівненський ОЛЦ МОЗ України”

Кравчук Ольга ВолодимирівнаВсі коментарі – це не редакційні матеріали, не мають попередньої модерації, суб’єктивні повідомлення і можуть містити недостовірну інформацію. Коментатори, які використовують декілька ніків (імен)-будуть попереджені і можуть бути забанені. Коментатори, які допускатимуть у своїх коментарях грубощі щодо інших учасників дискусії та наклепи (поширення завідомо неправдивдивої інформації, яка порочить іншу особу) - можуть бути забанені адміністратором. Якщо ви вважаєте, що якась інформація не відповідає дійсності і маєте на те суттєві підстави - напишіть нам zdolbunivcity@i.ua і модератор ОБОВ'ЯЗКОВО розгляне ваш лист у найкоротший термін.

Інструкція: "Як користуватися системою коментування"
 
 
 

Архіви

 
 

Партнери

 
 ЗЕОН член Партнерства За прозорі місцеві бюджети