Ставок у Будеражі: хто від кого захищається

ставок будеражНа тому тижні до прокурора району завітала чергова делегація від Здолбунівської сотні самооборони та рибалок, які звернулись до прокурора із заявою про їх переслідування не лише орендарями ставку у їх селі, а їх міліціонерами Здолбунівського райвідділу.

Прокурору Здолбунівського 
району Рівненської області

ЗАЯВА
від рибалок-любителів сіл Будераж і Півче

Ми, відповідно до Конституції України, Водного кодексу України (ст. 47), Закону України “Про тваринний світ” (ст. 27), Постанови Кабміну “Порядок здійснення любительського й спортивного рибальства” і, врешті-решт, Постанови Кабміну № 420 від 29 травня 2013 року, маємо право займатися любительським рибальством на орендованих ставках. Чому нас позбавляє цього права орендатор Стасюк М. М.? Виганяє зі ставка, змінює рівень води, сипле хлорне вапно, викликає наряди міліції. Сторож Парета П. В. (до речі, працює у підприємця понад 10 років, а чи оформлений офіційно на цю роботу, перевірте, будь ласка) постійно проганяє нас зі ставка, грубіянить, ображає, залякує. На нашу вимогу орендар ставка Стасюк М. М. відмовляється показати договір оренди або додаток до нього, де вказано, що водокористування обмежене. Відмовляється пред’явити і акт про зарибнення, накладну на купівлю риби. Цих документів немає в сільській раді, хоч орендар зобов’язаний їх оприлюднити.

Складається враження, що міліціонери Здолбунівського РВ УМВС України отримують заробітну плату за те, що глядять рибу для Стасюка М. М. Так, 22 червня 2014 року на ставку здійснювали патрулювання на човні, полохаючи людей, слідчий карного розшуку Вершицький із сержантом.
4 липня 2014 року тут патрулювали і розганяли людей дільничний інспектор Берник А. В. та двоє лейтенантів. Невже у працівників міліції немає більше роботи? Які накази їм віддає їх начальник Панасюк О. О.? Міліціонер повинен захищати права людей, а не чинити беззаконня. Довіра до міліції у нас нульова. Невже ви всі, так звані силовики, не відчуваєте, що незабаром, за місяць-два, буде повністю встановлено верховенство закону, а не грошей?

Копію надіслано в районну раду і засоби масової інформації.

ЗС звернулась за коментарем до начальника Здолбунівського РВ УМВС у Рівненській області майора Панасюка О. Ось що він нам повідомив:

“Впродовж першого півріччя поточного року до Здолбунівського районного відділу міліції надійшло більш ніж 2,5 тисяч звернень громадян. Це у свою чергу свідчить про певний рівень довіри людей до міліції. Жителі району звертаються цілодобово: як вдень, так і вночі. Жодне звернення не залишається осторонь уваги міліціонерів. Відповідно до Наказу МВС України № 940 від 22.10.2012 «Про організацію реагування на повідомлення про кримінальні правопорушення, інші правопорушення, надзвичайні ситуації та інші події, та забезпечення оперативного інформування в органах і підрозділах внутрішніх справ України» керівництво Здолбунівського РВ УМВС забезпечує виїзд слідчо-оперативних груп на кожне повідомлення громадян про вчинення як адміністративних, так і кримінальних правопорушень – чи то сімейна сварка, чи то крадіжка.

Час від часу до Здолбунівського районного відділу міліції звертаються жителі с. Будераж з приводу порушення водокористування та рибальства на сільському водоймищі. На кожне таке звернення на місце події виїжджають працівники міліції. Нещодавно до районного відділу міліції звернулася 41–річна жителька с. Корнин Рівненського району про те, що жителі с. Будераж без її згоди ловлять рибу на арендованому сільському ставку. Крім того, до Здолбунівського РВ УМВС надійшли матеріали заступника голови Здолбунівської РДА та голови Здолбунівської районної ради Василя Тимощука по зверненню вище зазначеної мешканки про те, що 52-річний житель с. Будераж без її згоди ловить рибу в арендованому ставку. По даному факту співробітниками Здолбунівського РВ УМВС розпочато кримінальне провадження за ч. 1 ст. 185 Кримінального кодексу України (крадіжка). Наразі триває досудове розслідування. Працівники міліції проводять усі необхідні та можливі слідчі дії для з’ясування та встановлення всіх обставин справи. Крім того, доводимо до відома мешканців міста та Здолбунівського району про те, що у функції працівників міліції не входить обов’язок по забезпеченні охорони водних об’єктів, а найголовнішою функцією є оперативне реагування на звернення громадян та документування протиправних вчинків” – кінець цитати.

Нагадаємо читачам ЗС, що з 1 липня 2013 року в Україні діє новий порядок оренди водойм. Він визначається «Типовим договором оренди водних об’єктів», що затверджений постановою Кабінету Міністрів України від 29 травня цього року. Особливість типового договору — те, що за ініціативи прем’єр-міністра до нього внесено пункт щодо обов’язковості забезпечення вільного доступу до цих водойм пересічних громадян: «Передача в оренду водного об’єкта здійснюється без обмеження права загального користування, якщо інше не визначено законом».

 До речі, аналогічну вимогу висуває й чинний Водний кодекс у ст. 51: «Орендарі водного об’єкта зобов’язані передбачити місця для безоплатного забезпечення права громадян на загальне водокористування». Але кодекс не передбачає покарання за невиконання цієї вимоги. Оренду можна скасувати у разі невиконання умов договору.

Отже, постанова чітко зазначає, що орендар ставка чи озера не має права забороняти людям купатися у водоймі. А також рибалити, плавати на човнах, здійснювати забір води без застосування споруд або технічних пристроїв (наприклад, на полив) тощо.

Але є одне але…як завжди. Питання ставків вже не вперше піднімається на Здолбунівщині і особливо по Будеражу. З моменту нашої публікації Мокрі справи Здолбунівського району  від 12 березня 2014 року минуло рівно 4 місяці. Скільки угод із орендарями ставків було переглянуто на предмет відповідності плати за оренду ринковим реаліям та саме головне, внесенню змін, згідно вищезгаданої постанови про місця риболовлі та купання??. Адже, якщо КМУ вніс якісь зміни на центральному рівні значить треба забезпечити їх впровадження і в місцеві договора оренди.

Про жоден такий приклад внесених змін ми не чули.

Звісно, гарний господар завжди задається собі запитанням, якщо я витрачаю свій час і кошти працюючи над взятим в оренду ставком то і хочу бачити результати своєї праці, а не безлад, хаос, потенційне браконьєрство. Та все ж, як вбачається із відповіді здолбунівських міліціонерів і здолбунівська адміністрація і райрада звертаються до них про захист інтересів…орендаря у якої на ставку громади житель громади без її дозволу рибку ловить. До речі орендарі із сім’ї регіоналів і гектаросадоводів, якщо ще  не забули.

Шановні владці! Ставки-майно народне! Здається давно прийшов час врегулювати стосунки із різними орендарями, відрегулювати їх згідно закону, зробити публічними умови та обмеження користування такими ставками і всім їх дотримуватись. І чим до речі закінчилась епопея із надбудовами та розширеннями ставка зі сторони с.Суйми про що Здолбунівська сотня самооборони (яка і цього разу ходила на прийом до прокурора з питаннями захисту інтересів рибалок с.Будераж) зверталась в РДА ще 01 квітня 2014 року?Всі коментарі – це не редакційні матеріали, не мають попередньої модерації, суб’єктивні повідомлення і можуть містити недостовірну інформацію. Коментатори, які використовують декілька ніків (імен)-будуть попереджені і можуть бути забанені. Коментатори, які допускатимуть у своїх коментарях грубощі щодо інших учасників дискусії та наклепи (поширення завідомо неправдивдивої інформації, яка порочить іншу особу) - можуть бути забанені адміністратором. Якщо ви вважаєте, що якась інформація не відповідає дійсності і маєте на те суттєві підстави - напишіть нам zdolbunivcity@i.ua і модератор ОБОВ'ЯЗКОВО розгляне ваш лист у найкоротший термін.

Інструкція: "Як користуватися системою коментування"
 
 
 

Архіви

 
 

Партнери

 
 ЗЕОН член Партнерства За прозорі місцеві бюджети