Сплата ЄСВ фізичними особами-підприємцями

Здолбунівська ДПІМинуло два роки, як запроваджено сплату єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування (далі ЄСВ), що замінила сплату внесків до чотирьох фондів. З того часу відбулося чимало законодавчих змін. Тому акцентуємо увагу на основні моменти щодо сплати ЄСВ підприємцями.

Фізичні особи-підприємці, що застосовують загальну систему оподаткування, та особи, які займаються незалежною професійною діяльністю, сплачують єдиний внесок у розмірі 34,7% із суми доходу (прибутку), отриманого від діяльності, що підлягає обкладенню податком на доходи фізичних осіб. При цьому сума єдиного внеску не може бути меншою за розмір мінімального страхового внеску за місяць, у якому отримано дохід (прибуток). Cплачувати ЄСВ такі платники повинні за календарний рік до 10 лютого наступного року. Протягом року до 15 березня, 15 травня, 15 серпня та 15 листопада  сплачується єдиний внесок у вигляді авансових платежів у розмірі 25% річної суми єдиного внеску. Фізичні особи-підприємці, які перебувають на загальній системі оподаткування і є пенсіонерами, сплачують єдиний внесок на загальних підставах.

Для фізичних осіб-підприємців, які обрали спрощену систему оподаткування, розмір єдиного внеску становить 34,7% суми, що визначається такими платниками самостійно. Разом з тим, він не може бути більше максимальної величини бази нарахування єдиного внеску та менше розміру мінімального страхового внеску, який визначається як добуток мінімального розміру  заробітної плати на 34,7%.  Підприємці сплачують ЄСВ за періоди в яких були платниками єдиного податку, незалежно від того, отримували вони дохід у цей період чи ні. Термін сплати єдиного внеску, нарахованого за календарний квартал, до 20 чиcла місяця, що настає за кварталом, за який сплачується єдиний внесок. Згідно з частиною четвертою ст.4 Закону про ЄСВ звільняються від сплати єдиного внеску за себе фізичні особи-підприємці, які обрали спрощену систему оподаткування, якщо вони є пенсіонерами за віком або інвалідами та отримують відповідно до закону пенсію або соціальну допомогу.

За несплату або несвоєчасну сплату ЄСВ до платників застосовується штраф у розмірі 10% своєчасно не сплачених сум а на суму недоїмки нараховується пеня з розрахунку 0,1% суми.

 Звітність подається один раз – за рік, до 10 лютого. Винятків щодо подання звітності для фізичних осіб-підприємців у разі, якщо вони не отримували доходу (діяльність призупинено), Законом про ЄСВ  не передбачено. За неподання, несвоєчасне подання звітності до платників застосовується штраф у розмірі 10 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (170грн.).

Здолбунівська ОДПІ

 

 Всі коментарі – це не редакційні матеріали, не мають попередньої модерації, суб’єктивні повідомлення і можуть містити недостовірну інформацію. Коментатори, які використовують декілька ніків (імен)-будуть попереджені і можуть бути забанені. Коментатори, які допускатимуть у своїх коментарях грубощі щодо інших учасників дискусії та наклепи (поширення завідомо неправдивдивої інформації, яка порочить іншу особу) - можуть бути забанені адміністратором. Якщо ви вважаєте, що якась інформація не відповідає дійсності і маєте на те суттєві підстави - напишіть нам zdolbunivcity@i.ua і модератор ОБОВ'ЯЗКОВО розгляне ваш лист у найкоротший термін.

Інструкція: "Як користуватися системою коментування"
 
 
 

Архіви

 
 

Партнери

 
 ЗЕОН член Партнерства За прозорі місцеві бюджети