. Співпраця ОСББ та мешканця -консультація | Здолбунів City

Співпраця ОСББ та мешканця -консультація

osbb300Щодня виникають питання, які стосуються наших помешкань, комунальних послуг. Ситуації часто не типові, однак є й такі, на які вже є відповіді. Співпраця й стосунки ОСББ та мешканців.

На запитання відповідають експерти «України Комунальної».

Питання. У нашому будинку створено ОСББ. Загальних зборів не було, проте сам протокол загальних зборів про створення ОСББ та вибір членів правління існує. Ми не є членами ОСББ, тобто написали заяви про те, щоб нас не вважали такими. Просимо голову правління у відповідності до ст. 9 ЗУ про ОСББ укласти з нами договір про співпрацю. Але вона надіслала нам поштою звичайний типовий договір. Нам складати протокол розбіжностей до надісланого нам договору, чи що нам робити?

Відповідь. Створення ОСББ регулюється Законом України «Про об’єднання співвласників багатоквартирного будинку» № 755-IV від 15 травня 2003 року зі змінами та доповненнями (надалі — Закон № 755-IV) та Постановою КМУ «Про реалізацію Закону України «Про об’єднання співвласників багатоквартирного будинку» № 1521 від 11.10.02р. (надалі – «Постанова №1521»). Законом № 755-IV передбачається два шляхи створення ОСББ: шляхом заснування або шляхом реорганізації житлово-будівельного кооперативу (надалі – ЖБК).

Для створення ОСББ шляхом заснування, відповідно до ст. 6 Закону № 755-IV, скликаються установчі збори, на яких приймається рішення створення об’єднання та затверджується статут. Статут ОСББ складається відповідно до Типового статуту, затвердженого Державним комітетом України з питань житлово-комунального господарства № 141 від 27.08.03р.

Під час створення ОСББ слід враховувати передбачене в абз. 3 ст. 4 Закону № 755-IV обмеження, яке полягає в тому, що в одному житловому комплексі може бути створене лише  одне об’єднання. Членами ОСББ можуть бути фізичні та юридичні особи, які є власниками жилих або нежилих приміщень. Оскільки членство в об’єднанні є добровільним і може набуватися одночасно з створенням об’єднання при проведенні установчих зборів, а також індивідуально, на основі письмової заяви, в будь-який момент його існування, власники приміщень, розташованих у межах одного житлового комплексу, які не є членами об’єднання, можуть укладати з об’єднанням угоди про співпрацю та дії у спільних інтересах. Моментом створення ОСББ вважається момент вдачі свідоцтва про державну реєстрацію.

У Вашому випадку є два шляхи вирішення проблеми:

1) визнавати створення ОСББ незаконним та просити суд  скасувати державну реєстрацію ОСББ, оскільки воно створене без Вашого відома, а підписи більш як половини мешканців багатоквартирного будинку повинні бути у протоколі про створення ОСББ;

2) надіслати офіційно через пошту на ім’я голови правління Вашого ОСББ рекомендованого листа про те, що Ви не бажаєте  бути членом ОСББ і пропонуєте укласти договір про співпрацю. Цей договір в сенсі Цивільного кодексу України є договором про спільну діяльність, він не може бути типовим.

1 зірка2 зірки3 зірки4 зірки5 зірок (ще не оцінили)
Loading...


Всі коментарі – це не редакційні матеріали, не мають попередньої модерації, суб’єктивні повідомлення і можуть містити недостовірну інформацію. Коментатори, які використовують декілька ніків (імен)-будуть попереджені і можуть бути забанені. Коментатори, які допускатимуть у своїх коментарях грубощі щодо інших учасників дискусії та наклепи (поширення завідомо неправдивдивої інформації, яка порочить іншу особу) - можуть бути забанені адміністратором. Якщо ви вважаєте, що якась інформація не відповідає дійсності і маєте на те суттєві підстави - напишіть нам zdolbunivcity@i.ua і модератор ОБОВ'ЯЗКОВО розгляне ваш лист у найкоротший термін.

Інструкція: "Як користуватися системою коментування"
 
 

Активні відвідувачі

 

 

Архіви

 

 Сайт для Руководителей. Как результативно управлять
 

Реклама