Спалах кору на Здолбунівщині

За 9 місяців цього року в районі було зареєстровано 39 випадків кору. Але за останній місяць різко зросла захворюваність і у жовтні вже становить 40 випадків. Щодня 5-6 захворівших. Хворіють як діти так і дорослі.

Кір – небезпечне вірусне захворювання, яке є однією з найпоширеніших причин дитячої смертності у світі. Переважно на кір хворіють саме діти, які не мають щеплень. Однак дорослі та підлітки, яких не вакцинували в дитинстві, також можуть захворіти. Вірус кору передається повітряно-крапельним шляхом при тісному контакті з хворим від моменту появи перших симптомів хвороби до 5 дня від початку висипки. В інфікованого кір також проявляється не одразу: від моменту зараження до захворювання проходить від 7 до 21 днів. Це – прихований період хвороби.

Основні симптоми кору:

сильний головний біль,

слабкість,

підвищення температури тіла до 40 градусів,

втрата апетиту,

нежить,

сухий і сильний кашель,

почервоніння і набряк горла,

збільшення лімфовузлів,

запалення слизової оболонки очей,

висип по тілу.

Легкі форми,середнього ступеня важкості без ускладнень можуть лікуватись вдома. Середньоважкі, важкі ускладнені підлягають госпіталізації. На 31.10.2018. в інфекційному відділенні перебувають на стаціонарному лікуванні  15 хворих,серед яких 3 дітей до року.

Профілактика кору

Найбільш дієвим способом профілактики кору є вакцинація, яка і забезпечує захист від хвороби. Щеплення роблять дитині в 12 місяців та 6 років. Додамо, що в Україні використовують комбіновану вакцину для профілактики одразу від трьох хвороб – кору, епідемічного паротиту та краснухи

Не щепленим від цього вірусу дорослим потрібно пройти вакцинацію від кору до 35 років.

Після щеплення у дітей виробляється імунітет до хвороби вже на другому році життя через місяць після вакцинації. Стійкість до кору зберігається протягом 25 років і тільки в поодиноких випадках може зникнути з часом. Не втрачайте можливості захистити своїх дітей від кору. Вчасно зроблена вакцинація гарантує безпеку і ефективність!

Людмила Ткачук, райінфекціоніст, ЗЦРЛВсі коментарі – це не редакційні матеріали, не мають попередньої модерації, суб’єктивні повідомлення і можуть містити недостовірну інформацію. Коментатори, які використовують декілька ніків (імен)-будуть попереджені і можуть бути забанені. Коментатори, які допускатимуть у своїх коментарях грубощі щодо інших учасників дискусії та наклепи (поширення завідомо неправдивдивої інформації, яка порочить іншу особу) - можуть бути забанені адміністратором. Якщо ви вважаєте, що якась інформація не відповідає дійсності і маєте на те суттєві підстави - напишіть нам zdolbunivcity@i.ua і модератор ОБОВ'ЯЗКОВО розгляне ваш лист у найкоротший термін.

Інструкція: "Як користуватися системою коментування"
 
 
 

Архіви

 
 

Партнери

 
 ЗЕОН член Партнерства За прозорі місцеві бюджети