Сотня тисяч соціальних інвестицій для Здолбунівщини

winnerПідведені підсумки Рівненського обласного конкурсу проектів, на які мали право подаватися органи місцевого самоврядування спільно із партнерами. Такими партнерами та, як правило, основними виконавцями проекту виступили дитячі садочки, школи, бібліотеки. На конкурс надійшло 34 заявки, 8 з яких зі Здолбунівського району, що є найкращим показником серед усіх районів області й найбільшим для району за час існування конкурсу. Конкурсна комісія обрала 8 переможців, ТРИ з яких – зі Здолбунівщини!!! Вітаємо переможців!

Проекти-переможці  обласного конкурсу проектів розвитку територіальних громад 2015 року.

  1. «Центр розумних рішень», бібліотека с.Спасів, Здолбунівський район. Сума гранту 30823 грн.
  2. «Модернізація системи опалення в дошкільному навчальному закладі «Сонечко»

Хрінницької сільської  ради Демидівського району»,  Хрінницька сільська  рада Демидівського  району.

  1. «Тепло дітям!», Сарненська міська рада.
  2. «Теплий заклад культури-тепло людських сердець, майбутнє громади», Удрицька сільська рада Дубровицького району.
  3. «Економний та екологічний засіб підвищення ефективності соціального обслуговування», Острозька міська рада.
  4. «Тепло і економія», Урвенська сільська рада Здолбунівського району. (Котел на альтернативному паливі для дитячого садочка). Сума гранту 54464 грн.
  5. «Покращення умов з проведення дозвілля, активної пропаганди фізкультури та спорту на прикладі благоустрою (реконструкції) спортивної площадки «Наша мрія» на базі НВК «Оженинська ЗОШ І-ІІІ ст.№2-ДНЗ» Оженинської сільської ради», Оженинська сільська рада Острозького району.
  6. «Облаштування дитячого майданчика, створення сприятливих умов для інформаційно-дозвіллєвого забезпечення громади c.Копиткове Здолбунівського р-ну»,  Копитківська сільська рада Здолбунівського  району. Сума гранту 18303 грн. 

 orlov_forum_1Коментує Микола Орлов, заступник голови Здолбунівської РДА:

Приємно, що ідеї проектного менеджменту знаходять своє достойне місце і в закладах культури та освіти, якими я нині опікуюсь, як профільний заступник в адміністрації. Впровадження ідей електронного урядування, доступу до інтернет-послуг, а саме цей проект переміг у конкурсі, викликає особливу гордість у мене, як у людини, яка має відношення до запровадження системи Електронних Петицій на Здолбунівщині та до створення громадських інформаційних центрів у т.ч на базі бібліотеки. Хочу висловити подяку керівнику відділу культури і туризму Елеонорі Стеценко, яка швидко, креативно і по-сучасному підходить до нових викликів в умовах обмеженого фінансування і знаходить правильні слова для бібліотекарів, які продукують проекти-переможці конкурсу. Я впевнений, що Здолбунівщину чекає багато перемог і залучених соціальних інвестицій та грантових коштів при такому підході і кількісно, і якісно до справи. Тільки завдяки проявленій професійній активності три проекти-переможці отримають близько 100 тисяч гривень соціальних інвестицій з області – і це круто!

 Проекти – переможці зі Здолбунівщини: анотація.

 Копитків.

Назва проекту: «Облаштування дитячого майданчика, створення сприятливих умов для інформаційно-дозвілевого забезпечення  громади  с. Копиткове Здолбунівського району»

Актуальність проекту

Завдяки встановленому біля бібліотеки ігровому майданчику діти із малозабезпечених  та багатодітних сімей, що не мають можливості проводити дозвілля за межами села, зможуть відпочивати і спілкуватися  в організованому для них дитячому майданчику. За допомогою облаштованого дитячого майданчика бібліотека зможе провести змістовні пізнавальні, розважальні, спортивні заходи для дітей та підлітків. Із підтримкою  спортивного клубу «Вікторія Копитків» на території майданчика можна буде проводити спортивно-розважальні ігри, конкурси, для цього необхідне спортивне знаряддя (скакалки, м’ячі,  обручі, шахи).

Перелік заходів проекту

1.Активізація громади села: громадське обговорення проекту, круглий стіл для ініціативної групи, партнерів та співвиконавців проекту.

  1. Підготувати проектну документацію на виготовлення дитячого ігрового майданчика.
  2. Замовити виготовлення та закупити лавочки, каруселі, гойдалки, гірку, шведську стінку з турніком, ліану трьох-секційну.
  3. Закупити м’ячі, скакалки, шахи, обручі.

4.Провести в літній період цикл заходів «Вуличні вистави  для малят»,  на дитячому майданчику .

5.Провести літні спортивно-розважальні заходи, сплановані для проведення акції «Канікули для наймолодших.

6.Рекламно-інформаційна кампанія та висвітлення результатів реалізації проекту.

Обсяг коштів

Загальна вартість проекту 40 000грн, участь громади – 30-40%.

Спасів. Назва проекту: “Центр розумних рішень”

  • Актуальність проекту: Нерівність можливостей доступу до інформації через Інтернет між жителями села та міста зростає. Як наслідок – ріст безробіття, соціальної незахищеності та відтік житів із села. Існує потреба впровадження нових бібліотечних послуг із використанням Інтернету для необмеженого доступу до інформації задля вирішення правових, соціальних, освітніх, професійних, побутових та інтелектуальних потреб різних цільових груп: пенсіонери, безробітні, молоді мами, учнівська та студентська  молодь, педагоги, фермери та підприємці, службовці та представники органів місцевого самоврядування. Це наблизить владу і соціально-управлінські послуги до людей за умови недостатньої соціальної, транспортної і комунікаційної інфраструктури, особливо під час можливого об’єднання територіальних громад. Сприятиме виконанню завдань Стратегії сталого розвитку Спасівської сільської ради,  яка схвалена Рівненською обласною радою.

Перелік заходів проекту:

  • Придбання та встановлення комп’ютерної техніки (два робочих місця) в Спасівській публічно-шкільній бібліотеці.
  • Організація надання інформаційних (реєстрація на сайті ЗНО; замовлення онлайн квитків; довідки щодо годин прийому, телефонів, адрес установ) та сервісних (копії; роздрук; зв’язок з рідними і друзями по Скайпу) послуг «Центру розумних рішень» для громади.
  • Інформування цільових груп про появу можливостей вирішити їхні проблеми (розвиток бізнесу через Інтернет (наприклад, вигідно продати врожай, а купити потрібне у господарстві дешевше, скориставшись електронними аграрними біржами); послуги з працевлаштування; покупки через Інтернет товарів, які відсутні у місцевих магазинах.
  • Створення на базі сайту Спасівської бібліотеки розділу онлайн доступу громади до рішень місцевої влади.
  • Проведення навчання комп’ютерної грамотності (1 раз в тиждень 1 година по 2 особи) цільових груп: безробітні, пенсіонери, молоді мами, студентська та учнівська молодь, педагоги, службовці та  представники органів самоврядування, фермери та підприємці у «Центрі розумних рішень» Спасівської  публічно-шкільної  бібліотеки.
  • Семінари для зайнятого і незайнятого населення. Консультації щодо  пошуку робочих вакансій за допомогою Інтернет –  ресурсів. Профорієнтаційна  робота з випускниками  Здолбунівським районним центром зайнятості  у «Центрі розумних рішень» Спасівської  публічно-шкільної  бібліотеки.

 Обсяг коштів та джерела його фінансування: 

Загальна вартість проекту: 46904 грн. З яких 16 081грн. (34%) – внесок громади, 30 823 грн. – запитувані кошти.

Урвенська сільська рада. Мета проекту: забезпечити якісні умови розвитку дітей дошкільного віку на селі шляхом запровадження альтернативного виду палива в сільській громаді, що забезпечить суттєву економію бюджетних коштів, створить можливість для економічно  вигідної діяльності комунального закладу –  дитячого садка “Теремок”.

  1. Підготовка приміщення.
  2. Закупівля твердопаливного котла.
  3. Монтажні роботи з встановлення твердопаливного котла та підключення до системи опалення.
  4. Ремонтні роботи.
  5. Складання аналітичного та фінансового звітів про реалізацію проекту.

 Загальна вартість проекту: 83167,00 Запитувана сума: 54464,00

Власний внесок: 28703,00

Нагадаємо, що згідно з рішенням Рівненської обласної ради від 04.03.2011 року №156 «Про щорічний обласний конкурс проектів розвитку територіальних громад області» оголошено обласний конкурс проектів розвитку територіальних громад (далі – Конкурс).

Учасниками Конкурсу можуть бути проекти, розроблені сільськими, селищними, міськими, районними радами Рівненської області, а також проекти, розроблені та подані спільно кількома територіальними громадами.

Проекти-учасники Конкурсу повинні відповідати одному (або кільком) з нижче наведених пріоритетних напрямів:

  1. Розвиток підприємництва (максимальний розмір гранту – 70 тис. грн.).
  2. Енерго- та ресурсозбереження (окрім  проектів по відновленню/будівництву систем вуличного освітлення та проектів у яких заміна вікон/дверей на металопластикові складатиме понад 10 тис. грн. максимальний розмір гранту – 60 тис. грн.).
  3. Організація ефективної системи надання соціальних послуг населенню (Максимальний розмір гранту – 40 тис. грн.).

Виконавчий адміністратор Конкурсу – Волинський ресурсний центр.



Всі коментарі – це не редакційні матеріали, не мають попередньої модерації, суб’єктивні повідомлення і можуть містити недостовірну інформацію. Коментатори, які використовують декілька ніків (імен)-будуть попереджені і можуть бути забанені. Коментатори, які допускатимуть у своїх коментарях грубощі щодо інших учасників дискусії та наклепи (поширення завідомо неправдивдивої інформації, яка порочить іншу особу) - можуть бути забанені адміністратором. Якщо ви вважаєте, що якась інформація не відповідає дійсності і маєте на те суттєві підстави - напишіть нам zdolbunivcity@i.ua і модератор ОБОВ'ЯЗКОВО розгляне ваш лист у найкоротший термін.

Інструкція: "Як користуватися системою коментування"
 
 
 

Архіви

 
 

Партнери

 
 ЗЕОН член Партнерства За прозорі місцеві бюджети