Сьогодні ЗЕОНу 10 років!

Власне аналітичним ЗЕОН є тому, що він почався у 2002 році із проектів, які носили дослідницький, експертний характер. Окрім підготовки, отриманою мною під час навчання в Центрально-Європейському університеті в Будапешті, я одразу після закінчення у жовтні 2002 року пройшов цікавий курс “Як бути кращим радником із стратегічний питань”, що проводився словацькою відомою школою публічного адміністрування. Необхідна база знань і навичок для виконання аналітичних робіт дозволила писати якісні проектні заявки і вигравати гранти (фінансування) для їх реалізації. Ми маємо не тільки зарубіжні гранти, а й замовлення від вітчизняних споживачів інтелектуальних продуктів і послуг.

Так у 2004 році ми реалізовували проект “Визначення ефективних механізмів управління житловим господарством в українських містах”, що виграв грант Фонду “Віче України”. Бюджет склав 2000 дол. США, тривав півроку і його результати широко обговорювались на засіданні фонду в присутності багатьох експертів і мерів міст. Його висновки увійшли до Плану розвитку країни, що видав фонд «Віче України». Багато індивідуальних грантів виграли члени ЗЕОНу. Так Марія Орлова, брала участь у проекті “Активізація сільських громад” (польсько-український), Катерина Кондратюк у програмі “Вільні слов’янські міста” (українсько-російський проект), Микола Орлов активно був задіяний у проектах “Популяризація механізмів громадських консультацій у 15 обраних регіонах України” (українсько-польський), “Навчальна програма для місцевого самоврядування в галузі екології і нетрадиційної енергетики” (Польща), “Прозора Україна для Східного партнерства. Громадське та медійне сприяння” (Польща, Німеччина), “Громадські зв’язки: вплив діалогу місцевого самоврядування з центральною владою на розвиток громад“, США та інших.

За час таких потужних практик і проектів напрацювалось багато речей, які вже можна було відпускати “у вільне плавання”. Ми стали вчити інших, допомагати, консультувати. Свої навчальні програми і тренінги презентували далеко за межами Здолбунова і отримували такі приємні нагороди і визнання. Наприклад із Хмельницького регіонального Ярмарку інституційного розвитку ми повернулись із лідерським Дипломом і запрошенням на національний Ярмарок. З Києва теж привезли відзнаку і так стали провайдерами послуг для громадських організацій України. Нашими послугами користуються НГО Львова, Вінниці, Херсона. Розширення експертного напрямку призвело до створення неформального об’єднання Експертно-Консультаційної мережі ЗЕОН, куди увійшли наша НГО, підприємці, фізичні особи-експерти. Ця мережа має свій сайт www.kerivnyk.org.ua, де є багато відгуків про нашу роботу. Фактично створився напрямок бізнес-консалтингу, який діє на принципах соціального підприємництва, адже зароблені гроші йдуть на підтримку соціальних і некомерційних проектів ЗЕОНу. У 2011 створився Ігровий Інтелектуальний Клуб ЗЕОНу, у 2012 – му заснували власну газету “Здолбунів CITY”, попереду ще багато планів і нових вершин! Більше про нас читайте у друкованому варіанті газети з фотоальбомом і в соціальних мережах.

Микола Орлов

 Всі коментарі – це не редакційні матеріали, не мають попередньої модерації, суб’єктивні повідомлення і можуть містити недостовірну інформацію. Коментатори, які використовують декілька ніків (імен)-будуть попереджені і можуть бути забанені. Коментатори, які допускатимуть у своїх коментарях грубощі щодо інших учасників дискусії та наклепи (поширення завідомо неправдивдивої інформації, яка порочить іншу особу) - можуть бути забанені адміністратором. Якщо ви вважаєте, що якась інформація не відповідає дійсності і маєте на те суттєві підстави - напишіть нам zdolbunivcity@i.ua і модератор ОБОВ'ЯЗКОВО розгляне ваш лист у найкоротший термін.

Інструкція: "Як користуватися системою коментування"
 
 
 

Архіви

 
 

Партнери

 
 ЗЕОН член Партнерства За прозорі місцеві бюджети