Смертельна їжа і вода

Помирають молоді люди. Чергова новина облетіла місто і що саме страшне що помирають не через травми, невиліковні хвороби чи ДТП, а й через неякісні продукти, заразу від гризунів, нечисті водойми у яких незважаючи ні на що продовжували купатись і цього сезону. Для декого це став фатальний сезон. Ми звернулись до районної санітарно епідеміологічної станції за коментарями і матеріалами щодо невтішних подій, пов’язаних із черговою жертвою хвороби на ім’я лептоспіроз. І ось що підготували нашим читачам місцеві епідеміологи.

  Смертельна жовтяниця – лептоспіроз!

        В епідемічному плані Здолбунівщина протягом останнього десятиріччя є неблагополучною щодо лептоспірозу серед всіх районів Рівненщини. Незважаючи на зниження захворюваності в 2011 році  до 3-х випадків проти 14 випадків в 2010 році, останні 5—7 років, проблема лептоспірозу в районі залишається актуальною. Майже щорічно реєструються смертельні випадки серед захворілих людей. Рівненська область в свою чергу є неблагополучною щодо лептоспірозу по Україні – в 2011 році  зареєстровано було втричі вищий показник захворюваності людей на лептоспіроз за середній по Україні. В 2012 році в Здолбунівському районі вже захворіло на лептоспіроз 3 людини. На превеликий жаль, 2 хворих померло. В 2010 році теж був летальний випадок серед жителів нашого району. Хворіють переважно чоловіки працездатного віку 20-40 років. В нашому районі хворіють як сільські жителі,так і міські. Ймовірними факторами зараження при епідрозслідуванні випадків захворювань на лептоспіроз жителів Здолбунівського  району в половині випадків було вживання харчових продуктів, заражених збудником лептоспірозу. Ймовірно  встановлено зв’язок зараження з риболовлею та купанням на водоймищах міста Здолбунова (Старомильське, Ново-Здолбунівське та «вісімка» по вул.Шевченка) та  таких водоймищами в селах Івачків та Глинськ.  В багатьох  захворілих на лептоспіроз,що проживають в приватному секторі, спеціалістами Здолбунівської райСЕС  відмічено було значне заселення гризунами прибудинкових господарських будівель. В нашому районі лептоспіроз звичайно реєструється із червня по грудень. Проте пік захворюваності припадає на серпень – вересень . Це пов’язано з перебуванням людей на природі, купанні в водоймах, проведенні сільськогосподарських робіт, догляді за сільськогосподарськими, домашніми тваринами, птицею, в місцях, де є мишоподібні гризуни. Не зайве буде ще раз нагадати, що джерелом та переносником хвороби переважно є мишоподібні гризуни, сірі пацюки, сільськогосподарські тварини (ВРХ, свині), домашні (собаки), дикі тварини. Від людини до людини це захворювання не передається. Мікроби потрапляють в організм людини через травний тракт, ушкоджену шкіру,слизові оболонки рота, носа, ока. Хвороба зазвичай має початок дещо подібний за симптомами на застуду: лихоманка, загальна слабкість, головний біль. Часто з’являється нудота, блювота. На відміну від звичайної застуди, грипу –  при лептоспірозі важливим симптомом є поява сильних м’язевих болей, особливо в литках. Лептоспіроз супроводжується жовтушністю шкіри та склер очей. Смерть наступає від гострої ниркової недостатності, в середньому, у кожного десятого хворого.

            Тому, при лептоспірозі надзвичайно велике значення має раннє звернення до лікаря, своєчасна діагностика, госпіталізація і лікування в умовах стаціонару під ретельним наглядом лікарів.

             Перебуваючи на водоймах на риболовлі – надійно захищайте відкриті ділянки тіла гумовими чоботами, рукавицями. При купанні не заковтуйте воду. В домівках знищуйте мишей та пацюків. Харчові продукти захищайте від гризунів. Овочі та фрукти  ретельно мийте перед вживанням. Не забувайте про правила особистої гігієни. Такими простими заходами збережете здоров’я та життя.

 

Завідуюча епідвідділу, лікар-епідеміолог

Здолбунівської райСЕС                                                                          Надія Наумович

 

Підготовлено за зверненням газети Здолбунів cityВсі коментарі – це не редакційні матеріали, не мають попередньої модерації, суб’єктивні повідомлення і можуть містити недостовірну інформацію. Коментатори, які використовують декілька ніків (імен)-будуть попереджені і можуть бути забанені. Коментатори, які допускатимуть у своїх коментарях грубощі щодо інших учасників дискусії та наклепи (поширення завідомо неправдивдивої інформації, яка порочить іншу особу) - можуть бути забанені адміністратором. Якщо ви вважаєте, що якась інформація не відповідає дійсності і маєте на те суттєві підстави - напишіть нам zdolbunivcity@i.ua і модератор ОБОВ'ЯЗКОВО розгляне ваш лист у найкоротший термін.

Інструкція: "Як користуватися системою коментування"
 
 
 

Архіви

 
 

Партнери

 
 ЗЕОН член Партнерства За прозорі місцеві бюджети