Служба за контрактом стає привабливою для українців

І кар’єрний ріст, і зарплатню, і повагу матимуть ті, хто погодиться служити в армії за контрактом

Кожен, хто так чи інакше був причетним до подій останніх років, добре знає, як зароджувалася, становилася і мужніла нова українська армія. З волонтерських шкарпеток, консервів та тепловізорів. З добровольчих батальйонів, які тримали оборону там, де, здавалося б, людськими зусиллями її втримати неможливо. З неймовірної колективної та індивідуальної волі, набутої ще в дні Майдану. З історичної слави козаків, січових стрільців, повстанців УПА, яка у дні війни стала дороговказом.

Врешті, ми усі це пам’ятаємо. І розуміємо ціну відчайдушності тієї армії, що терміново поставала на руїнах розшарпаного пострадянського гіганта. Нині у наших солдатів – і добровольців, і нацгвардійців, є те, чого не купити за гроші і не вивчити на військових кафедрах. Справжній бойовий досвід – це раз. І повага усього українського народу, який колективно усвідомлює, що саме солдати прикривали і досі прикривають від війни його мирне життя міцною, непохитною завісою своєї мужності. І хай звучить це надто урочисто та пафосно, але це – правда.

Нині ж наші Збройні сили зміцнюються тими, хто свідомо прагне присвятити життя захисту рідного краю. Військова служба за контрактом – запорука того, що наша армія, окрім незламного духу,  триматиметься ще й на відточеному професіоналізмі. Тому кожен, хто вирішить захищати державу, проходячи службу за контрактом у ЗС України, однозначно зробить правильний вибір.

Отже, про військову службу за контрактом є сенс подумати усім, хто має вищу, професійно-технічну, повну або базову загальну середню освіту (диплом вишу мати необов’язково!). Усім, чий вік «поміщається» у межі від 18 до 45 років (де ще можна зробити стрімку кар’єру, коли ваш вік далекий від юності, а вимога «до 35 років» міститься через одне оголошення про роботу!). Усім – і чоловікам, і жінкам! (прекрасна стать також може досягти у ЗСУ неймовірних кар’єрних злетів, адже такі приклади є, і чимало).

Тим, хто досі вагається, варто врахувати і аспекти більш приземлені, але не менш важливі, як то соціальне забезпечення та зарплатня. Остання, починаючи з 1 січня 2016 року, навіть у військовослужбовця військової служби першого року служби за контрактом  доволі пристойна – від 7000 грн. до 8500 грн. Порівняно з «мінімалкою» – непогано. Тож кожен, хто байдикує вдома, періодично шукаючи тимчасові підробітки, мав би замислитися про те, що, ставши «контрактником», зможе відносно пристойно забезпечити і себе, і родину.

Є й додаткові аргументи на користь такого вибору: безкоштовні харчування, речове майно та інші види забезпечення. А ще військовий-контрактник отримує матеріальну допомогу для вирішення соціально-побутових питань у розмірі місячного окладу грошового утримання один раз на рік, грошову допомогу на оздоровлення у розмірі місячної зарплатні та можливість отримати підйомну допомогу. Тобто, має місце і економія, і певне додаткове фінансове стимулювання.

У війську контрактника чекає не «армійська лотерея» –  куди втрапив, там і згодився, а можливість обрати місце проходження служби та посади. Нині в армії потрібні найрізноманітніші спеціалісти: від стрільця до командира відділення; від сапера до розвідника; від снайпера до навідника. І всюди є можливість себе проявити куди яскравіше, аніж у багатьох це виходить у цивільному житті.

Ще одна безперечна перевага у нинішні непрості часи – можливість отримати кваліфіковану медичну допомогу у військово-медичних закладах охорони здоров’я для контрактників та членів їх сімей. Причому, безоплатну!

 А відпустка у того, хто служить за контрактом, в залежності від вислуги років, триває від 30 до 45 календарних днів.

Врешті, переваги служби за контрактом можна перелічувати ще довго, згадуючи і  можливість безкоштовного навчання у вищих військових навчальних закладах та здобуття спеціальності, і доступ до участі у заходах міжнародного військового співробітництва, і право на пенсію після 25 років вислуги.

Але, мабуть, кожен, хто вирішив присвятити своє професійне життя захисту держави, повинен розуміти, що в армії він отримає не лише пристойну зарплатню та соцзабезпечення. Результатом такого вчинку стане ще й можливість здобути всезагальну повагу та вдячність. Адже від тих, хто забезпечуватиме стійкість країни, завжди залежатиме дуже багато – ми в цьому вже переконалися.Всі коментарі – це не редакційні матеріали, не мають попередньої модерації, суб’єктивні повідомлення і можуть містити недостовірну інформацію. Коментатори, які використовують декілька ніків (імен)-будуть попереджені і можуть бути забанені. Коментатори, які допускатимуть у своїх коментарях грубощі щодо інших учасників дискусії та наклепи (поширення завідомо неправдивдивої інформації, яка порочить іншу особу) - можуть бути забанені адміністратором. Якщо ви вважаєте, що якась інформація не відповідає дійсності і маєте на те суттєві підстави - напишіть нам zdolbunivcity@i.ua і модератор ОБОВ'ЯЗКОВО розгляне ваш лист у найкоротший термін.

Інструкція: "Як користуватися системою коментування"
 
 
 

Архіви

 
 

Партнери

 
 ЗЕОН член Партнерства За прозорі місцеві бюджети