Скажи “Ні” домашньому насильству
Мій дім – моя фортеця. На жаль, не кожен може з впевненістю вважати свій дім фортецею, а своїх близьких та рідних гарантією власної безпеки.
На даний час по всій території України проходить акція «16 днів проти гендерного насильства». Дана акція приурочена до Міжнародного дня боротьби за ліквідацію насильства стосовно жінок.
Для декого власна сім’я дійсно є надійним прихистком. Саме там можна сховатися від навантажень та стресів неспокійних днів сьогодення. Кожна людина прагне підтримки та любові, проте для значної кількості людей саме в родині міститься джерело загрози. Чоловік перетворився на справжнього ката. Звичними стають словесні образи, що завдають моральні страждання, психічної шкоди здоров’ю. А там, не дай Боже, і руку підніме, що може призвести до кривавого фіналу. І хто б міг подумати, що ворогом стане близька людина.
«Б’є – значить любить» – деяка кількість жінок так і думає. Дехто не хоче аби цей випадок вийшов «на люди», не надаючи розголосу. Але саме така безкарність є чи не найголовнішим чинником, що породжує системність домашнього насильства і усі наступні події будуть розвиватись з наростаючою жорстокістю. З’ясування сімейно-побутових проблем виходить за рамки правомірності.
За вчинення насильства в сім’ї наступає як адміністративна, так і кримінальна відповідальність.
Щороку кількість жертв та осіб, які вчиняють насильство в сім’ях постійно зростає. На даний час на профілактичному обліку в Здолбунівському РВ УМВС перебуває 240 сімейних насильників, з якими дільничні інспектори міліції постійно проводять роз’яснювальну роботу, залучаючи до цього напрямку роботи і членів громадських формувань. Протягом поточного року на 285 осіб, які вчиняють насильство в сім’ї, за ст. 173-2 КУпАП складено адміністративні протоколи. Для прийняття процесуального рішення направлено до суду.
Жоден сигнал щодо насильства в сім’ї не сприймається міліцією легковажно. Кожне втручання в ту чи іншу родину має індивідуальний характер. За таких ситуацій місцевим шерифам частенько доводиться в деякій мірі побувати в ролі психолога.
– Пам’ятайте, якщо вас скривдили, ви заслуговуєте на підтримку та допомогу, а сімейний дебошир, що вийшов за межі правомірної поведінки – на покарання. По захист та допомогу ви можете звернутися до міліції за номером 102.- зазначає начальник Здолбунівського РВ УМВС майор міліції Олександр Панасюк. – Жодне ваше звернення не залишиться поза увагою.
Ярослава Ногачевська, Здолбунівський РВ УМВС (приурочено з нагоди проведення акції «16 днів проти гендерного насильства»)
Всі коментарі – це не редакційні матеріали, не мають попередньої модерації, суб’єктивні повідомлення і можуть містити недостовірну інформацію. Коментатори, які використовують декілька ніків (імен)-будуть попереджені і можуть бути забанені. Коментатори, які допускатимуть у своїх коментарях грубощі щодо інших учасників дискусії та наклепи (поширення завідомо неправдивдивої інформації, яка порочить іншу особу) - можуть бути забанені адміністратором. Якщо ви вважаєте, що якась інформація не відповідає дійсності і маєте на те суттєві підстави - напишіть нам zdolbunivcity@i.ua і модератор ОБОВ'ЯЗКОВО розгляне ваш лист у найкоротший термін.