Скажений лис не вполював рибки

У зв’язку із випадком захворювання лисиці на сказ у с. Новомильськ, рішенням Державної надзвичайної протиепізоотичної комісії при Здолбунівській районній державній адміністрації від 20.12.2017 року №16 було оголошено неблагополучним щодо захворювання на сказ село Новомильськ та введені карантинні обмеження, а також визначено наступні межі загрозливої зони, а саме м. Здолбунів, села Здовбиця, Івачків, Марянівка, Копиткове, Степанівка, Миротин, Гільча Перша, Гільча Друга, В’юнівщина, Загребля, Урвенна, Лідаво, Коршів, Уїздці, Богдашів,  Ільпінь, Кошатів, Орестів, П’ятигори та лісові і польові мисливські угіддя Здолбунівської ГО УТМР.

Подія трапилась 17.12.2017 року. Ввечері на територію рибного господарства ТзОВ «Голуба Нива» забігла лисиця. Сторожовий собака напав на лисицю, яка внаслідок сутички загинула. Вранці 18.12.2017 року керівник господарства Дацишин С.Б. повідомив про даний випадок спеціалістів Здолбунівсьої державної лікарні ветеринарної медицини. Цього ж дня спеціалісти Здолбунівської державної дільниці ветеринарної медицини забрали труп тварини для дослідження. Патматеріл від лисиці був направлений в Рівненську регіональну державну лабораторію ветеринарної медицини, де експертизою від 19.12.2017 року встановлено захворювання на сказ.

До зняття карантинних обмежень з неблагополучного на сказ населеного пункту забороняється вивезення собак, котів та диких тварин.

В рамках прийнятого «Плану заходів по ліквідації осередку сказу в c. Новомильськ, оточуючих населених пунктах та лісових масивах, які входять в загрозливу зону» вживаються всі заходи по недопущенню поширення збудника інфекції, а саме подвірні обходи з проведення додаткових антирабічних щеплень, роз’яснювальна робота серед населення, тощо.

Нагадуємо, що це вже четвертий випадок захворювання на сказ тварин у 2017 році. До цього було зареєстровано 2 випадки захворювання на сказ лисиць у с. Будераж та с. Буща та сказ тхора у смт Мізоч.

Звертаємо особливу увагу мешканців району на тенденцію до зараження котів та не вакцинованих собак сказом. В звязку з цим в черговий раз просимо надати домашніх собак та котів у найближчу установу ветеринарної медицини для щеплення проти сказу, а при появі клінічних ознак захворювання доставляти тварину для огляду. Слід дотримуватись правил утримання та вигулу домашніх собак і котів, не створюючи небезпеку оточуючим.

 

 

Здолбунівське районне управління

Головного управління Держпродспоживслужби

 в Рівненській областіВсі коментарі – це не редакційні матеріали, не мають попередньої модерації, суб’єктивні повідомлення і можуть містити недостовірну інформацію. Коментатори, які використовують декілька ніків (імен)-будуть попереджені і можуть бути забанені. Коментатори, які допускатимуть у своїх коментарях грубощі щодо інших учасників дискусії та наклепи (поширення завідомо неправдивдивої інформації, яка порочить іншу особу) - можуть бути забанені адміністратором. Якщо ви вважаєте, що якась інформація не відповідає дійсності і маєте на те суттєві підстави - напишіть нам zdolbunivcity@i.ua і модератор ОБОВ'ЯЗКОВО розгляне ваш лист у найкоротший термін.

Інструкція: "Як користуватися системою коментування"
 
 
 

Архіви

 
 

Партнери

 
 ЗЕОН член Партнерства За прозорі місцеві бюджети