Скажений кіт вкусив людину

У зв’язку із випадком захворювання кота на сказ у с. Миротин, рішенням Державної надзвичайної протиепізоотичної комісії при Здолбунівській районній державній адміністрації від 22.10.2018 року №13 було оголошено неблагополучним, щодо захворювання на сказ, с. Миротин та введені карантинні обмеження, а також визначено наступні межі загрозливої зони, а саме: села Здовбиця, Івачків, Марянівка, Копиткове, Степанівка, Новомильськ, Гільча Перша, Гільча Друга, В’юнівщина, Замлинок, Загребля, Урвенна, Залісся, Йосипівка, Лідаво, Коршів, Уїздці, та лісові і польові мисливські угіддя Здолбунівської ГО УТМР.

Подія трапилась 19.10.2018 року. Безпритульний кіт забіг у індивідуальне селянське господарство жительки села Миротин, його поведінка була невластивою та агресивною. Потім він несподівано накинувся на жінку та наніс укус у ногу. Чоловік намагався впіймати кота, але це йому не вдалося. Згодом даного кота впіймав сусід та відніс до чоловіка потерпілої. Про ситуацію, що сталася, відразу повідомили спеціаліста  ветеринарної медицини, який прибув на місце події та забрав труп тварини для дослідження. Патматеріл від кота був направлений в Рівненську регіональну державну лабораторію Держпродспоживслужби, де експертизою від 20.10.2018 року встановлено захворювання на сказ.

До зняття карантинних обмежень на неблагополучній на сказ території та загрозливій зоні забороняється вивезення за межі вказаних вище зон собак, котів та диких тварин.

В рамках прийнятого «Плану заходів по ліквідації осередку сказу в c. Миротин, оточуючих населених пунктах та лісових масивах, які входять в загрозливу зону» вживаються всі заходи по недопущенню поширення збудника інфекції, а саме подвірний обхід з проведення додаткових антирабічних щеплень, роз’яснювальна робота серед населення, тощо.

Звертаємо особливу увагу мешканців району на тенденцію до зараження котів та не вакцинованих собак сказом. В звязку з цим в черговий раз просимо надати домашніх собак та котів у найближчу установу ветеринарної медицини для щеплення проти сказу, а при появі клінічних ознак захворювання доставляти тварину для огляду. Слід дотримуватись правил утримання та вигулу домашніх собак і котів, не створюючи небезпеку оточуючим.

 

Здолбунівське районне управління

Головного управління Держпродспоживслужби

 в Рівненській області

 Всі коментарі – це не редакційні матеріали, не мають попередньої модерації, суб’єктивні повідомлення і можуть містити недостовірну інформацію. Коментатори, які використовують декілька ніків (імен)-будуть попереджені і можуть бути забанені. Коментатори, які допускатимуть у своїх коментарях грубощі щодо інших учасників дискусії та наклепи (поширення завідомо неправдивдивої інформації, яка порочить іншу особу) - можуть бути забанені адміністратором. Якщо ви вважаєте, що якась інформація не відповідає дійсності і маєте на те суттєві підстави - напишіть нам zdolbunivcity@i.ua і модератор ОБОВ'ЯЗКОВО розгляне ваш лист у найкоротший термін.

Інструкція: "Як користуватися системою коментування"
 
 
 

Архіви

 
 

Партнери

 
 ЗЕОН член Партнерства За прозорі місцеві бюджети