Скажена лисиця у Здовбиці

У зв’язку із випадком захворювання лисиці на сказ у с. Здовбиця, рішенням Державної надзвичайної протиепізоотичної комісії при Здолбунівській районній державній адміністрації від 10.12.2018 року №17 було оголошено неблагополучним, щодо захворювання на сказ, с. Здовбиця та введені карантинні обмеження. До загрозливої зони відноситься місто Здолбунів та лісові і польові мисливські угіддя Здолбунівської ГО УТМР.

Подія трапилась 06.12.2018 року. Чоловік вийшов за межі свого повір’я у сторону болота по дрова. Несподівано відчув, як за взуття його схопила лисиця. Чоловік відкинув тварину ногою. Згодом місцевий мисливець лисицю застрелив. Про ситуацію, що сталася, відразу повідомили спеціаліста  ветеринарної медицини, який прибув на місце події та забрав труп тварини для дослідження. Патматеріл від лисиці був направлений в Рівненську регіональну державну лабораторію Держпродспоживслужби, де експертизою від 07.12.2018 року встановлено захворювання на сказ.

До зняття карантинних обмежень на неблагополучній на сказ території та загрозливій зоні забороняється вивезення за межі вказаних вище зон собак, котів та диких тварин.

В рамках прийнятого «Плану заходів по ліквідації осередку сказу в c. Здовбиця, оточуючих населених пунктах та лісових масивах, які входять в загрозливу зону» вживаються всі заходи по недопущенню поширення збудника інфекції, а саме забезпечується подвірний обхід з проведення додаткових антирабічних щеплень, роз’яснювальна робота серед населення, тощо.

Звертаємо особливу увагу мешканців району на те, що, останнім часом, лисиці доволі часто забігають до індивідуальних селянських господарств. Варто відмітити, що хвора на сказ лисиця, на відміну від інших тварин, втрачає страх, стає довірливіша та легко йде до людей. У людей це викликає довіру в результаті чого люди отримують укуси хворої тварини.

Також лисиці часто кидаються на домашніх котів та собак, особливо коли останні знаходяться без прив’язі. Тому вкотре звертаємо увагу мешканців району на тенденцію до зараження сказом не вакцинованих котів та собак. В звязку з цим, в черговий раз, просимо надати домашніх собак та котів у найближчу установу ветеринарної медицини для щеплення проти сказу, а при появі клінічних ознак захворювання доставляти тварину для огляду. Слід дотримуватись правил утримання та вигулу домашніх собак і котів, не створюючи небезпеку оточуючим.

 

Здолбунівське районне управління

Головного управління Держпродспоживслужби

 в Рівненській області

 Всі коментарі – це не редакційні матеріали, не мають попередньої модерації, суб’єктивні повідомлення і можуть містити недостовірну інформацію. Коментатори, які використовують декілька ніків (імен)-будуть попереджені і можуть бути забанені. Коментатори, які допускатимуть у своїх коментарях грубощі щодо інших учасників дискусії та наклепи (поширення завідомо неправдивдивої інформації, яка порочить іншу особу) - можуть бути забанені адміністратором. Якщо ви вважаєте, що якась інформація не відповідає дійсності і маєте на те суттєві підстави - напишіть нам zdolbunivcity@i.ua і модератор ОБОВ'ЯЗКОВО розгляне ваш лист у найкоротший термін.

Інструкція: "Як користуватися системою коментування"
 
 
 

Архіви

 
 

Партнери

 
 ЗЕОН член Партнерства За прозорі місцеві бюджети