Скандальні рішення районної ТВК

інструменти ТВК1 жовтня відбулося засідання Здолбунівської районної виборчої комісії було розглянуто подання від партій на реєстрацію кандидатів у депутати районної ради. Значну частину кандидатів не було зареєстровано, зокрема, частині з них було відмовлено в реєстрації неправомірно.

Рішенням комісії, відмову у реєстрації отримали наступні політичні партії: Аграрна партія України (з 35 кандидатів відмовили 24), «Громадянська позиція» (з 4 кандидатів відмовили 2), Радикальна партія Олега Ляшка (з 25відмовили 1), ВО «Батьківщина» (з 35 відмовили 1), «Відродження» (з 30 відмовили 3), «БПП «Солідарність» (з 33 відмовили 1), ВО «Свобода» (з 17 відмовили 1), «Прогрес» (з 12 відмовили 6), а також повністю відмовили у реєстрації партії «Опозиційний блок»(3 особи).

Оголошуючи підстави для відмови в реєстрації, голова Здолбунівської ТВК Тетяна Рожко найчастіше посилалася на відсутність деякої інформації у автобіографіях кандидатів. Зокрема, причинами для відмов реєстрації кандидатів місцевою організацією партії стали:
• Аграрна партія України – відмовили у реєстрації через відсутність в автобіографіях кандидатів контактної інформації (телефонів) та відомостей про громадську роботу.
• Громадянська позиція – автобіографія не містить відомостей про партійність та громадську роботу.
• Радикальна партія Олега Ляшка – відсутність заяви кандидата.
• ВО «Батьківщина» – відсутність в автобіографії відомостей про партійність.
• «Відродження» – відсутність в автобіографіях кандидатів контактної інформації (телефонів) та відомостей про громадську роботу та партійність;
• «Блок Петра Порошенка «Солідарність» та ВО «Свобода» – відомості про місце проживання в автобіографії суперечать паспортним даним.
• Партія «ПРОГРЕС»– відсутність в автобіографіях кандидатів контактної інформації (телефонів) та відомостей про громадську роботу та партійність.
За словами Тетяни Рожко, 22 вересня партією «Опозиційний Блок» було повідомлено комісію про проведення зборів наступного дня, а в рішенні конференції написала, що збори відбулись 22-го. Це і стало причиною відмови.
По завершенні засідання, до приміщення Здолбунівської районної виборчої комісії прийшла жінка, яка представилась представником Аграрної партії та вступила в дискусію з головою комісії Тетяною Рожко через відмову в реєстрації кандидатів її партії. Представник Аграрної партії звинуватила членів комісії «у свідомому «зарізанні» партії. Вона наголошувала, що про неточності в поданих документах не повідомлена завчасно, адже змогла б їх виправити. У відповідь, голова виборчої комісії порадила представниці Аграрної партії України звернутися до суду.

Громадянська мережа ОПОРА вважає дії Здолбунівської районної виборчої комісії неправомірними. Так, згідно ч. 12 ст. 41 Закону помилки і неточності, виявлені в поданих на реєстрацію кандидатів документах, підлягають виправленню і не є підставою для відмови в реєстрації кандидата в депутата. На думку ОПОРИ, виборча комісія мала надати можливість партіям виправити помилки та неточності, і лише у випадку того, якщо політичні сили цього не зробили б, розглядати питання про відмову у реєстрації.

За коментарями звертайтеся:
Анатолій Бондарчук
координатор виборчих програм Громадянської мережі ОПОРА у Рівненській області
+380969187408Всі коментарі – це не редакційні матеріали, не мають попередньої модерації, суб’єктивні повідомлення і можуть містити недостовірну інформацію. Коментатори, які використовують декілька ніків (імен)-будуть попереджені і можуть бути забанені. Коментатори, які допускатимуть у своїх коментарях грубощі щодо інших учасників дискусії та наклепи (поширення завідомо неправдивдивої інформації, яка порочить іншу особу) - можуть бути забанені адміністратором. Якщо ви вважаєте, що якась інформація не відповідає дійсності і маєте на те суттєві підстави - напишіть нам zdolbunivcity@i.ua і модератор ОБОВ'ЯЗКОВО розгляне ваш лист у найкоротший термін.

Інструкція: "Як користуватися системою коментування"
 
 
 

Архіви

 
 

Партнери

 
 ЗЕОН член Партнерства За прозорі місцеві бюджети