Скандальна благодійність. Герасименко відкупається ліками.

Через півтора тижні після скандалу організатор благодійних “живих торгів” у Рівному здолбунівчанка Тетяна Герасименко передала в Рівненську обласну дитячу лікарню ліків на 24 тисячі гривень. З лікарями лікарні Тетяна не радилася напередодні, тому деяких ліків дещо забагато, деякі – “не дуже й потрібні”, як зазначив головний лікар закладу. Нагадуємо, що міліції Тетяна надала інформацію про 32 640 зібраних на аукціоні гривень.

 розслідування. Рівненсько-Волинський портал «Четверта влада»

– Зараз іде процес отримання цих ліків, – дещо роздратовано розповідає головний лікар лікарні Георгій Думановський. – Спудилися вже в суботу щось там передавати, бо їм уже горить. Передають, що є, що вона в чеках написала. Передала нам купу якихось медикаментів, які нам не дуже й потрібні. Панангін, бо вона там понаписувала в тих чеках (ці ліки рівненські онкохворі потребують, але кількість, яку принесла Тетяна, зі слів завідуючої відділення онкогематології дитячої лікарні Любов Краковян, явно забагато – авт.). Вони ставлять усіх нас в залежність від себе. Якось воно не по-людськи виходить…

Тетяна обіцяла, що решту ліків принесе в лікарню сьогодні. Нагадуємо, що саме сьогодні, зі слів міліції, спливає термін, коли Тетяна, закупивши ліки на всю суму виручених з благодійного аукціону коштів, може запобігти передачі її справи до прокуратури. В міліції пояснюють, що якщо виручена сума коштів буде спрямована за призначенням, то ознак злочину у діях Тетяни не буде виявлено.

Начальник СЗГ УМВСУ в Рівненській області Тамара Лисенко пообіцяла сьогодні пізніше повідомити, на яку суму прозвітувалася Тетяна перед міліціонерами і яке ж остаточне рішення міліції у її справі. Зазначила, що в міліції чекають підтвердження на передачу ліків на суму близько 30 тисяч гривень.

Прес-секретар прокуратури Рівненської області Людмила Суржук розповіла, що оскільки у згаданій справі немає підозр на злочин з боку службових осіб (наприклад, працівників лікарні), то справа підлягає вивченню з боку міліції, а не прокуратури. Людмила Суржук зазначила, що подібні дії організаторів заходу, які приховали кошти благодійників, можуть підпадати під ознаки шахрайства, однак наголосила, що міліція зрештою приймає рішення про наявність чи відсутність ознак цього злочину.

Відповідність дій міліції чинному законодавству підтверджує і рівненський адвокат Олександр Бражніков, який зокрема спеціалізується на кримінальному праві.

– Яку можна дати оцінку таким діям з точки зору кримінального кодексу? – пояснює адвокат. – Як стаття 190 – шахрайство, тобто ЗАВОЛОДІННЯ чужим майном шляхом обману або зловживання довірою. Ключове слово – ЗАВОЛОДІННЯ. Це – звернення у свою власність чужого майна (коштів) – «безвозмездное и безвозвратное» . Якщо ж це «временное позаимствование», тобто гроші повернуто, то цей склад злочину відсутній.

– Що стосується «підробки документів», то тут важливим є не лише відсутність оригіналу, – звертає увагу юрист, – а такий визначальний фактор, як офіційність. Ні перед ким ці люди не повинні були звітувати і нікому ніяких документів надавати (згідно норм законодавства – авт.), а тому не можна вважати, що вони внесли до «офіційного документу» якісь неправдиві дані, бо демонстрація копій цих папірців була заходом НЕОФІЦІЙНИМ!

Як розповів Олександр Бражніков, ніяких особливих «правил», тобто нормативної бази щодо збирання коштів не існує, а значить ніхто не може звинуватити іншого у їх порушенні:

–  От наприклад: у тій акції збирання було встановлено строки? Звичайно, ні! От і виходить, що на всі питання «Коли ж оте усе здійсниться?», очікуваною відповіддю може бути горезвісне «БУДЕ ЩЕ!». А «шукати» обладнання, ліки, вигідного постачальника, чекати сезонних розпродажів тощо можна скільки завгодно довго, не порушуючи при цьому нічогісінько (норм діючого законодавства – авт.). Тому «запозичені» таким чином кошти організатор по суті може використати як безвідсотковий безстроковий кредит.

Олександр Бражніков звертає увагу, що у країнах «розвинутих демократій» благодійники давно не вірять випадковим організаторам збору коштів. Якщо такі акції започатковуються і періодично проводяться, то їх обличчям обираються дуже відомі, дуже поважні і дуже заможні люди. Це робиться для того, щоб благодійнику було ясно: така людина чужого не візьме. І людині такій теж від тих зборів не дуже що цікаве, а от громадська думка про неї, її ім᾽я мають виключне значення. Тому дуже важко уявити, щоб хтось із міжнародних ВІП-ів згодився ославитися якимись нечесними оборудками.

Також юрист зазначає, що надійнішими партнерами у благодійності є благодійні фонди, хоча й у фондах бувають зловживання. Однак там ведеться облік, звітність, піклувальні Ради слідкують за цільовим використанням, є бренди у вигляді «ВІДОМИХ ПЕРСОН».

– Однак, благодійництво – це ПОРИВ душі і нашим людям часто важливішою є внутрішня оцінка свого власного благодійницького поступку, ніж його результат, – вважає адвокат. –  Половина жебраків тратять гроші на горілку, а ми ж їм у неділю перед храмом все-одно подаємо…

Історія має своє продовження.

Хоча організатор скандальних «живих торгів» у Рівному закупила ліків на понад 24 тисячі гривень, скористатися ними онкохворі діти досі не можуть. Ліки поки що не прийняті на баланс Рівненської дитячої лікарні, оскільки на них не отримані сертифікати якості. В той же час міліція передає в прокуратуру докази, зібрані проти організатора «живих торгів», і розцінює її дії як прояв шахрайства.

32 640 гривень – саме таку суму зібраних коштів озвучили співорганізатори благодійного аукціону «живі торги», котрий відбувався в Рівному у грудні минулого року. Як результат заходу організатор «живих торгів» Тетяна Герасименко спочатку надала фальшиву звітність про передачу ліків лікарні. Коли портал «Четверта влада» викрив цю брехню, справою зацікавилася міліція. Щоб запобігти відкриттю кримінальної справи, зі слів представників міліції, Тетяна повинна була оперативно закупити необхідні для онкохворих дітей ліки та передати їх у лікарню. Однак цього зробити їй не вдалося. Міліція підтверджує – усі кошти зберігалися в неї. Закуплені Тетяною ліки на 24 з половиною тисячі гривень поки що лежать в лікарні мертвим вантажем.

Копії чеків з аптеки, де були закуплені Тетяною Герасименко ліки (фото 4 влада)

– Поки що ці всі медикаменти у нас закриті, і ми до них доступу, не можемо скористатися. Пацієнти купують такі самі ліки, як там лежать, – розповіла порталу «Четверта влада» завідуюча відділенням онкогематології Рівненської обласної дитячої лікарні Любов Краковян.

– Вони привезли пачку медикаментів, кинули в суботу. Як мені їх оприбутковувати? – нарікає головний лікар Рівненської обласної дитячої лікарні Георгій Думановський. – Прийшла жінка якась учора. Я її перший раз бачу. Каже: «підпишіть мені акти прийому». У нас для цього створена спеціальна комісія, в яку входить фармацевт, бухгалтер, заступник головного лікаря. Вони приймають це все на баланс. Це ж не те що дрова якісь заготовили, а потім викинули. Це медикаменти, які вводяться хворим дітям. І я буду нести за це відповідальність, що я прийняв. Потрібно витримати процедуру.

Георгій Думановський пояснює, що для того, щоб прийняти ці ліки, для лікарні необхідний лист від благодійників, що вони просять прийняти цей подарунок; перелік що туди входить; відповідні фінансові документи: накладні, чеки; сертифікати якості. Головний лікар також наголошує, що як тільки документи будуть в порядку, ліки приймуть.

– Звичайно, вони понакладали нам те, що не дуже й потрібно. Але хто ж відмовляється від допомоги? – каже Георгій Думановський. – Ми знайдемо можливість його використати.

Заступник завідуючої аптеки «Віса» Ольга Котович  підтвердила порталу “Четверта влада” закупівлю ліків Тетяною на понад 24 тисячі гривень. Також Ольга Котович пояснила, що отримання сертифікату якості на ліки – це буденна процедура, але оскільки закуплена значна частина ліків, то пошук документації до них потребує двох-трьох днів. Фармацевт також розповіла, що жінка, яка закупляла ліки, вже звернулася за цими сертифікатами і вони наразі готуються.

В той же час начальник СЗГ УМВСУ в Рівненській області Тамара Лисенко розповіла порталу «Четверта влада», що міліція зібрала докази по цій справі і передає їх сьогодні в прокуратуру. Зібрані докази дають підставу очікувати порушення кримінальної  справи за частиною першої ст..190 Кримінального Кодексу України за шахрайство.

Стаття звучить так: Заволодіння чужим майном  або  придбання  права  на  майно шляхом обману чи зловживання довірою (шахрайство). Згідно цієї статті, якщо злочин організатора буде доведений, їй загрожує  штраф  до  п´ятдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів  громадян (до 850 гривень) або  громадські  роботи на строк до двохсот  сорока  годин, або виправні роботі на строк до двох років, або обмеження волі на строк до трьох років.

Чи порушуватимуть кримінальну справу проти Тетяни Герасименко, надалі вирішуватиме прокуратура.

 

Рівненсько-Волинський портал «Четверта влада»

 



Всі коментарі – це не редакційні матеріали, не мають попередньої модерації, суб’єктивні повідомлення і можуть містити недостовірну інформацію. Коментатори, які використовують декілька ніків (імен)-будуть попереджені і можуть бути забанені. Коментатори, які допускатимуть у своїх коментарях грубощі щодо інших учасників дискусії та наклепи (поширення завідомо неправдивдивої інформації, яка порочить іншу особу) - можуть бути забанені адміністратором. Якщо ви вважаєте, що якась інформація не відповідає дійсності і маєте на те суттєві підстави - напишіть нам zdolbunivcity@i.ua і модератор ОБОВ'ЯЗКОВО розгляне ваш лист у найкоротший термін.

Інструкція: "Як користуватися системою коментування"
 
 
 

Архіви

 
 

Партнери

 
 ЗЕОН член Партнерства За прозорі місцеві бюджети