Сімейні лікарі у Польщі стали доступні всім

У Польщі візит до сімейного лікаря став можливим і для незастрахованих осіб. Таке нововведення запрацювало з 1 січня 2017 року.

Відтепер, усі потребуючі можуть звернутися за первинною допомогою до лікаря, навіть у випадку відсутності медичної страховки. Про це в інтервю агенції IAR повідомив Константи Радзивілл, міністр охорони здоров’я Польщі.

Система перевірки права на медичну допомогу зберігається, оскільки незастраховані особи і надалі не матимуть права на отримання пільгових рецептів.

Таке рішення не потягне за собою значного зростання витрат з бюджету. Зараз, за словами міністра, на пошук та притягнення «порушників» до відповідальності витрачають більше коштів ніж на фінансування таких пільг та спеціалізованого лікування, якого можна буде уникнути.

Крім того, лікар при виписці рецепта все одно повинен буде перевіряти наявність страховки, щоб знати чи можна виписувати пільговий рецепт. Пацієнти без страховки, не матимуть права на безкоштовну спеціалізовану медичну допомогу чи лікування в стаціонарних умовах.

Керівник міністерства охорони здоров’я відзначив, що це тимчасове рішення, що діятиме до кінця року. А вже з січня 2018 року планується відміна медичного страхування. Таким чином усі потребуючі будуть мати рівний доступ до медичної допомоги.

Очікується, що такі зміни принесуть користь приблизно для 2 млн людей по всій Польщі.

Оригінал: http://shoppingpl.com/uk/news/92-simejni-likari-u-polshchi-staly-dostupnymy-bez-obmezhen

Minister zdrowia Konstanty Radziwiłł w rozmowie z IAR wyjaśnił, że nieubezpieczeni, którzy skorzystają z podstawowej opieki zdrowotnej, nie poniosą kosztów związanych z wizytą. Jak to ujął minister – jest to “abolicja dla wszystkich tych, którzy w sposób nieuprawniony udadzą się do lekarza POZ”. Minister dodał, że według szacunków resortu samo “ściganie” osób nieubezpieczonych, które nie zapłaciły za poradę jest bardziej kosztowne niż sfinansowanie tych świadczeń i ewentualne późniejsze koszty leczenia specjalistycznego, którym można było zapobiec.
Minister Radziwiłł podkreślił, że nadal będzie obowiązek potwierdzenia prawa do świadczeń opieki zdrowotnej. Lekarz będzie musiał sprawdzić w systemie eWUŚ, czy pacjent jest ubezpieczony i czy należy mu się recepta refundowana czy też nie. Pacjenci nieubezpieczeni nie będą mogli bezpłatnie korzystać z opieki specjalistycznej i szpitalnej.

Szef ministerstwa zdrowia podkreślił, że jest to rozwiązanie przejściowe. Od stycznia 2018 roku wprowadzając zmiany systemowe resort zamierza odejść od zasady ubezpieczenia zdrowotnego. Zatem wszyscy pacjenci, którzy będą potrzebować pomocy medycznej, otrzymają ją na równych zasadach – dodał minister Radziwiłł.



Всі коментарі – це не редакційні матеріали, не мають попередньої модерації, суб’єктивні повідомлення і можуть містити недостовірну інформацію. Коментатори, які використовують декілька ніків (імен)-будуть попереджені і можуть бути забанені. Коментатори, які допускатимуть у своїх коментарях грубощі щодо інших учасників дискусії та наклепи (поширення завідомо неправдивдивої інформації, яка порочить іншу особу) - можуть бути забанені адміністратором. Якщо ви вважаєте, що якась інформація не відповідає дійсності і маєте на те суттєві підстави - напишіть нам zdolbunivcity@i.ua і модератор ОБОВ'ЯЗКОВО розгляне ваш лист у найкоротший термін.

Інструкція: "Як користуватися системою коментування"
 
 
 

Архіви

 
 

Партнери

 
 ЗЕОН член Партнерства За прозорі місцеві бюджети