Сільським головам на Здолбунівщині нагадали про офіційні сайти рад

OLYMPUS DIGITAL CAMERA5 травня 2014 року відбулося виїзне засідання Координаційно-консультативної ради при Здолбунівській райраді. Першим етапом його стала теоретична частина, яка відбулася в залі колегій райдержадміністрації. Вступним словом та ознайомленням з планом роботи розпочав засідання голова районної ради  Василь  Тимощук.

Далі перед сільськими головами виступив Дремлюга Юрій Сергійович – начальник управління контролю за використанням та охороною земель Державної інспекції сільського господарства в Рівненській області з питанням про повноваження органів місцевого самоврядування стосовно вирішення земельних спорів у межах населених пунктів. Юрій Сергійович акцентував увагу на деяких проблемах, які виникають в процесі розгляду органами місцевого самоврядування спорів щодо межі земельних ділянок та дотримання правил добросусідства. Він наголосив, що у багатьох випадках повноваження щодо вирішення земельного спору органами місцевого самоврядування не реалізовуються. Голови територіальних громад отримали вичерпну інформацію щодо розгляду земельних спорів та відповіді на запитання.

Наступним, не менш цікавим і потрібним, було питання про порядок створення та вимоги до офіційних веб-сайтів органів місцевого самоврядування, з яким ознайомила сільських голів Бовсунюк Ірина Миколаївна – начальник відділу контролю та інформаційно-аналітичної роботи Рівненської обласної ради. Вона окреслила основні положення Закону України «Про доступ до публічної інформації», приділила основну увагу видам інформації, яка повинна бути оприлюднена. Учасники засідання зійшлись на думці, що єдиним засобом, який дасть змогу опублікувати всю необхідну інформацію є веб-сторінка місцевої ради – найбільш дешевий, зручний та на даний час доступний засіб.

Жодна газета чи інформаційний стенд не зможе вмістити весь обсяг інформації – а це  склад та структура місцевої ради, дні прийому, проекти рішень та прийняті радою рішення, протоколи сесій та протоколи і рекомендації засідань постійних комісій, нормативні акти та інше. Крім того, нещодавно прийнятим Законом України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України у зв‘язку з прийняттям Закону України «Про інформацію» та Закону України «Про доступ до публічної інформації» визначено, що «Акти органів та посадових осіб місцевого самоврядування нормативно-правового характеру набирають чинності з дня їх офіційного оприлюднення, якщо органом чи посадовою особою не встановлено пізніший строк введення цих актів у дію». Цим же законом встановлена адміністративна відповідальність за неоприлюднення інформації, обов‘язкове оприлюднення якої передбачено зазначеними вище законами – у формі накладення штрафу на посадових осіб від 25-ти до 50-ти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян. На даний момент це від 425 до 850 гривень.

Практична частина Координаційно-консультативної ради пройшла на базі Копитківської сільської ради, яку очолює сільський голова Фішер Марія Дмитрівна, яка користується заслуженим авторитетом серед жителів даної громади. Дана сільська рада є однією з найбільших в районі (близько двох тисяч жителів) і включає чотири населених пункти: села Копиткове, Новомильськ, Мар’янівка та Степанівка. Розпочали знайомство із закладами соціально-культурної сфери села Новомильськ, яке є найбільшим на території сільської ради. Незабутні враження справила екскурсія на приватне підприємство Личака Дмитра Івановича, який займається вирощуванням шампіньйонів.

Для всіх присутніх було дуже цікаво побачити, як ростуть улюблені всіма гриби та почути про технологію їх вирощування. Далі учасники семінару відвідали клуб с.Новомильськ, в якому нещодавно завершили ремонт: поміняли підлогу на сучасну плитку, замінили двері і зробили водовідливи. В усьому видна рука господаря – завідувача клубом Луцишина Олексія Олексійовича, який керує даним закладом вже більше 40 років.

Гостинно приймала голів територіальних громад і Копитківська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів на чолі з директором Ступак Надією Ростиславівною. Виставка робіт обдарованих дітей школи, екскурсія по музею села, яка нещодавно відкрилася в школі, справили незабутні враження на гостей. Новенька бруківка, охайні клумби, відремонтоване приміщення старшої групи – все це дитячий садочок «Сонечко», в якому виховується 36 дітей дошкільного віку. Слід сказати, що один садочок на всю сільську раду, не задовільняє всіх жителів, дуже велика черга, і тому в селі Новомильську вже виготовлений проект, та незабаром розпочнеться будівництво ще одного дитячого садочка.
Дбають в сільській раді і про фізичний розвиток дітей. Гарно облаштовані спортивні кімнати, де всі бажаючі можуть займатися боксом та важкою атлетикою.OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Відвідавши Копитківську сільську раду і ознайомившись з роботою закладів соціально-культурної сфери села, керівники територіальних громад відмітили, що сільський голова дбає про людей і працює для людей.
Як відзначалося в ході семінару, в якому взяли участь майже всі керівники територіальних громад району, проведення таких заходів є надзвичайно корисним. Адже підготовка до них зазвичай велася, як кажуть, “не про людське око”, а дійсно для блага сільських мешканців, поліпшення їх добробуту. І на кожен з таких заходів вони їдуть з щирим бажанням поспілкуватися з колегами, поділитися своїми проблемами, звернутися за порадою, обговорити події в країні, районі.

За інформацією Здолбунівської райради

Здолбунівська НГО “Аналітичний центр розвитку міста “ЗЕОН” публічно звернулась до керівництва районної ради та сільських голів з пропозицією взятися за весь комплекс робіт із створення сайтів місцевих органам влади, навчанні персоналу-адміністраторів сайтів, оскільки має значний досвід у темі як місцевого самоврядування. так і створення успішних інтернет-проектів.

Незабаром ми оприлюднимо свій експрес-аналіз по цій темі: Де людям можна побачити інформацію.Всі коментарі – це не редакційні матеріали, не мають попередньої модерації, суб’єктивні повідомлення і можуть містити недостовірну інформацію. Коментатори, які використовують декілька ніків (імен)-будуть попереджені і можуть бути забанені. Коментатори, які допускатимуть у своїх коментарях грубощі щодо інших учасників дискусії та наклепи (поширення завідомо неправдивдивої інформації, яка порочить іншу особу) - можуть бути забанені адміністратором. Якщо ви вважаєте, що якась інформація не відповідає дійсності і маєте на те суттєві підстави - напишіть нам zdolbunivcity@i.ua і модератор ОБОВ'ЯЗКОВО розгляне ваш лист у найкоротший термін.

Інструкція: "Як користуватися системою коментування"
 
 
 

Архіви

 
 

Партнери

 
 ЗЕОН член Партнерства За прозорі місцеві бюджети