Школам виділять майже два мільйони на літні ремонтні роботи

Не поодинокі в соціальних мережах запитання щодо добровільно-примусових внесків від батьків на ремонт класів у школах, сьогодні отримали свою відповідь.

Коментує голова Здолбунівської РДА Сергій Кондрачук:

Сьогодні відвідав нараду директорів освітніх закладів району.
Основну ціль, яку ставив перед собою, йдучи на цей захід, було підтвердити те, що в цьому році поточні ремонти у школах району будуть здійснюватися не за батьківські кошти, а за ресурс з районного бюджету.
1. Кожна школа отримує певну суму, в залежності від площі приміщень та кількості дітей. Загалом з районного бюджету на ці заходи передбачено 1 млн 700 тис. грн. Цих коштів більш ніж достатньо на придбання фарбів, лаків і т.д. в кожен заклад.
2. Колектив закладу спільно з батьківським комітетом самі мають вирішити на що буде потрачено кошти, які залишаться після придбання по повній потребі фарб, вапна і т.д. (підкреслюю, що кошти виділяються виключно на матеріали, а не на роботи). Тобто саме школа прийматиме рішення, що їм важливіше: 10 дошок чи, скажімо, 20 парт, чи десь в якомусь коридорі нова підлога…
3. Ці видатки з районного бюджету здійснюються з метою припинити збирати кошти на проведення ремонтів у школах з батьків. Випадків, коли, наприклад, 30 тис.грн. на проведення ремонтів буде з бюджету, а школа вирішила зібрати з батьків додатково ще декілька тис.грн. (бо грошей на школу, безумовно, мало бути не може) бути не повинно впринципі! Я дуже прошу повідомляти про наявність такий фактів мене особисто! Але сьогодні на нараді директори запевнили мене, що таких випадків не буде.
4. Разом з тим, благодійність, як таку, ніхто заборонити не може. Якщо батьки якогось конкретного класу мають бажання придбати у свій клас, скажімо, плазму – це їхнє право. Бо на плазму в кожен клас коштів у бюджеті поки-що нема. Але грошей на ремонти у школах (класах, коридорах) здавати не треба!
5. Цей наш цьогорічний проект можна назвати пілотним. І стосується він виключно шкіл. На жаль, додаткових коштів на поточні ремонти у дитячих садочках та позашкільних закладах не передбачено. Я дуже сподіваюсь, що у наступному році до цієї програми буде включено і ДНЗ, і позашкільні заклади. Бо нашій команді не вперше вирішувати питання, які не вирішувалися багато років, робити щось таке, чого раніше ніколи не було… Це я і про програму “Обдарований учень”, про виплату відряджень педагогам, про тотальну інтернетизацію навчальних закладів і т.д.
…… Само собою кожна школа протягом наступних декількох тижнів отримає спонсорський цемент (згідно раніше поданих заявок) від нашого цементного. Загалом на всі заклади передбачено майже 40 тон цементу.Всі коментарі – це не редакційні матеріали, не мають попередньої модерації, суб’єктивні повідомлення і можуть містити недостовірну інформацію. Коментатори, які використовують декілька ніків (імен)-будуть попереджені і можуть бути забанені. Коментатори, які допускатимуть у своїх коментарях грубощі щодо інших учасників дискусії та наклепи (поширення завідомо неправдивдивої інформації, яка порочить іншу особу) - можуть бути забанені адміністратором. Якщо ви вважаєте, що якась інформація не відповідає дійсності і маєте на те суттєві підстави - напишіть нам zdolbunivcity@i.ua і модератор ОБОВ'ЯЗКОВО розгляне ваш лист у найкоротший термін.

Інструкція: "Як користуватися системою коментування"
 
 
 

Архіви

 
 

Партнери

 
 ЗЕОН член Партнерства За прозорі місцеві бюджети