Школа громадської дії відбулась у Рівному

ШГД (2)5-6 червня 2014 року свідомі громадяни Рівненщини мали змогу повчитися у Школі громадської дії. Дводенний семінар відбувся за участі спеціалістів Українського незалежного центру політичних досліджень, Інституту медіа права та Центру політичних студій та аналітики. Підтримку у проведенні заходу надали Програма розвитку ООН в Україні та Міністерство закордонних справ Данії.

Перший день складався із трьох сесій на такі тематики: «Як організувати і провести мирне зібрання», «Як впливати на рішення місцевої ради», «В які форми організацій можна об’єднуватися». Експерти Українського незалежного центру політичних досліджень Анастасія Шимчук, Іван Лукеря та Максим Лациба відкривали громадянам козирі ознайомлюючи з конституційними правами, якими мало українців протягом 23 років Незалежності користувалися. За словами доповідачів, ідея про створення кочівної Школи громадської дії виникла на Майдані 2014, коли активісти зрозуміли, що пора просуватися далі від барикад і виходити на новий рівень дії та свідомості, а також допомагати українцям у цьому. Цікаво, змістовно, а також доступно надавалася інформація так, що навіть неюристи і неекономісти могли взяти для себе багато корисних речей.ШГД (1)

Другий день не поступався попередньому у інформативності. Незважаючи на те, що надана інформація була дуже вагомою та досить складною для пересічного громадянина без юридичною чи фінансової освіти, вдалося вловити суть сесій, щоб зрозуміти, як можна діяти і що можна робити у себе на місці – у своєму місті, селі, селищі. Володимир Тарнай (ЦПСА), Анастасія Красносільська (УНЦПД) та Ігор Розкладай (ІМП) провели сесії «Як впливати на формування міського бюджету та контролювати його видатки», «Як контролювати чесність державних закупівель» та «Як отримати доступ до публічної інформації в органах влади». У процесі виникла думка, що так як раніше ми жити вже не будемо.

Адже якщо враховувати, що Школа уже побувала у п’яти великих містах України і прямує далі, то можна передбачити хвилю громадської свідомості, яка накриє чимало українців, а там і зміни на краще не за горами. Не потрібно бути аналітиком, щоб відмітити очевидне – на цей раз Майдан виконав свою функцію. Адже зміни починаються не з чиновників, не згори, а саме від простих людей. Суть цього виклали вчителі Школи громадської дії – «Тиск знизу, тобто від людей на чиновників – ось що призведе до змін. Не бути байдужим, не лінуватися знати свої права та просто користуватися ними!».

З інформаційними буклетами та роздатковими матеріалами на зазначені вище теми можна ознайомитися та скористатися ними у офісі АЦРМ «ЗЕОН».

Навчання абсолютно безкоштовно могли пройти усі бажаючі громадяни. Серед учасників, яких, до слова було дуже небагато, були здебільшого представники уже існуючих громадських організацій. Сподіваємося наступного разу ажіотаж буде більший. Дякуємо УНЦПД і чекаємо на наступні візити з новими темами.

radchenkoОлександра Радкевич, координатор еконапрямку НГО «АЦРМ «ЗЕОН»ШГД (4) ШГД (3)Всі коментарі – це не редакційні матеріали, не мають попередньої модерації, суб’єктивні повідомлення і можуть містити недостовірну інформацію. Коментатори, які використовують декілька ніків (імен)-будуть попереджені і можуть бути забанені. Коментатори, які допускатимуть у своїх коментарях грубощі щодо інших учасників дискусії та наклепи (поширення завідомо неправдивдивої інформації, яка порочить іншу особу) - можуть бути забанені адміністратором. Якщо ви вважаєте, що якась інформація не відповідає дійсності і маєте на те суттєві підстави - напишіть нам zdolbunivcity@i.ua і модератор ОБОВ'ЯЗКОВО розгляне ваш лист у найкоротший термін.

Інструкція: "Як користуватися системою коментування"
 
 
 

Архіви

 
 

Партнери

 
 ЗЕОН член Партнерства За прозорі місцеві бюджети