Шкільна 33а: влада тихо виконує рекомендації ЗЕОНа

Неоднаразово Здолбунів сіті піднімало у минулому році питання скарги жителів будинків і зокрема Шкільної 33а на незадовільний стан сміттєвого майданчика у них в дворі, порушення норм при розміщенні сміттєвих баків, антисанітарії. Детальніше дивіться тут Наводили приклади інших країн, навіть намалювали власними силами як зробити невелику реконструкцію з тим, щоб покращити естетичний вигляд, зменшити розпилювання бруду і розлітання сміття. Як завжди публічно міська влада ще жодного разу не визнала що таки є проблема, є порушення, а тихо їх почала виправляти. Звісно потім видала це за свою заслугу. Ми почули про це 18 грудня на відкритій сесії міської ради. Як ніби й не було звернень мешканців, публікацій газети, пропозицій ЗЕОНа. Що ж, влада у нас не любить визнавати що вона буває не права, хоча є і гірші варіанти-просто ігнорувати проблему до кінця. Але в будь-якому випадку ЗЕОН досяг своєї мети і мешканці Шкільної 33а та навколишніх багатоповерхівок мають не бездоганний, але вже кращий сміттєвий майданчик.

Микола Орлов, фото Микола Мокрик, перша частина дослідження Катерина Мазур (звичайна але небайдужа одинадцятикласниця, якій не все всерівно у цьому житті, учасниця наших програм підготовки суспільних репортерів)

відео

фоторепортаж

Як було (див фото внизу)

Як було навколо

Як пропонували ми

Як зробила влада

Це вже краща естетично конструкція, баки переставлені на інший бік, проте самі контейнери старі і деякі диряві та нефарбовані, а собачки і вітер – повноправні господарі ситуації і надалі. від очей вже багато що сховане, але  до ідеалу далеко. Люди носять багато сміття, часто ставлять поруч, тому частина відповідальності з самих мешканців теж ніхто не знімає.

Варіантів вдосконалення ще дуже багато, найпростіший ми пропонували, можна робити не тільки дешево,а  і гарно

Поки ж зупинились на ось такому варіанті, і він все рівно кращий, ніж був До наших публікацій. Це прогрес. І великий результат небайдужості мешканців, що підняли цю проблему і громадської організації, яка сприяла її вирішенню

П.С Як би можна було діяти на місці міського голови, щоб швидше вирішити цю проблему? Зібрати тих, кого ця проблема занепокоїла найдужче. Перед цим були би підготовлені і прораховані ескізи трьох варіантів вирішення проблеми. Наприклад: 1.Легкосплавний критий навіс, огороджений з усіх сторін. Дорожчий але естетично привабливіший, особливо в такому місці варіант. 2. Реконструкція існуючого майданчика, звуження, вищі стіни і по периметру огорожі-уловлювачі паперу і поліетилену що підіймається у повітря. Недорого, звично для ока. 3. Перенесення сміттєвого майданчика в інше місце. Кожен з варіантів має свою ціну і свої переваги та недоліки. Обговорили разом усі. Обрали один. Вдарили по руках і діяти. Точно до вказаної на зустрічі дати-зробити. Опублікувати результати співпраці влади, НГО і громади на користь останньої для кого і повинна працювати влада.Всі коментарі – це не редакційні матеріали, не мають попередньої модерації, суб’єктивні повідомлення і можуть містити недостовірну інформацію. Коментатори, які використовують декілька ніків (імен)-будуть попереджені і можуть бути забанені. Коментатори, які допускатимуть у своїх коментарях грубощі щодо інших учасників дискусії та наклепи (поширення завідомо неправдивдивої інформації, яка порочить іншу особу) - можуть бути забанені адміністратором. Якщо ви вважаєте, що якась інформація не відповідає дійсності і маєте на те суттєві підстави - напишіть нам zdolbunivcity@i.ua і модератор ОБОВ'ЯЗКОВО розгляне ваш лист у найкоротший термін.

Інструкція: "Як користуватися системою коментування"
 
 
 

Архіви

 
 

Партнери

 
 ЗЕОН член Партнерства За прозорі місцеві бюджети