Шість змін у ЗНО-2015

Чимало змін чекає наступного року випускників, які збираються складати ЗНО. Зокрема, змінюється кількість предметів, з яких учні складатимуть ЗНО, встановлюється мінімальний поріг, який може набрати абітурієнт і скласти ЗНО, і тестування можна складати лише  з чотирьох предметів.

1. Так, у 2015 році ЗНО буде проведено з 12, а не з 14, як торік, навчальних предметів: української мови і літератури, історії України, математики, біології, географії,хімії, фізики, англійської, німецької, французької, російської, іспанської мов. Не буде у цьому переліку всесвітньої літератури та всесвітньої історії. Освітяни пояснюють, торік результати тестів з цих предметів вимагало дуже мало спеціальностей у вузах. З метою економії коштів організатори вирішили вилучити їх.

2. Для усіх випускників загальноосвітніх навчальних закладів 2015 року результати ЗНО з української мови і літератури зараховуватимуться як результати ДПА. Вони визначатимуться на основі кількості балів, набраних за виконання завдань лише з української мови.

3. Для визначення результатів ЗНО-2015 з кожного предмета буде встановлено «пороговий бал», тобто та кількість тестових балів, яку може набрати мінімально підготовлений абітурієнт. Учасники тестування, які не подолають «поріг», не зможуть використати результат ЗНО з цього предмета для вступу до ВНЗ. Усі абітурієнти, результати яких будуть не нижчими від «порогового бала», отримають оцінку за шкалою 100–200 балів та матимуть право брати участь в конкурсному відборі при вступі на навчання.

4. З предметів — українська мова і література та математика тестування має бути двох рівнів складності (базового та поглибленого).

Базовий рівень складається лише з тестових питань. Поглиблений включатиме блок тестових питань і описових завдань. Освітяни наголошують, під час реєстрації на ЗНО учасники повинні уважно ознайомитись, який рівень складності вимагає та чи інша спеціальність, оскільки вузи самостійно це визначатимуть.

5. Кожен учасник має право пройти тестування не більше, ніж з чотирьох предметів під час проведення ЗНО.

6. При зарахуванні абітурієнтів братимуть до уваги результати ЗНО, отримані лише у рік вступу. Сертифікати ЗНО не можна буде використовувати у наступні роки, а також не можна подавати документи із сертифікатами попередніх років.

Нагадаємо, що до 15 грудня триває онлайн реєстрація для проходження пробного ЗНО. Саме пробне тестування відбуватиметься 21 та 28 березня 2015 року.Всі коментарі – це не редакційні матеріали, не мають попередньої модерації, суб’єктивні повідомлення і можуть містити недостовірну інформацію. Коментатори, які використовують декілька ніків (імен)-будуть попереджені і можуть бути забанені. Коментатори, які допускатимуть у своїх коментарях грубощі щодо інших учасників дискусії та наклепи (поширення завідомо неправдивдивої інформації, яка порочить іншу особу) - можуть бути забанені адміністратором. Якщо ви вважаєте, що якась інформація не відповідає дійсності і маєте на те суттєві підстави - напишіть нам zdolbunivcity@i.ua і модератор ОБОВ'ЯЗКОВО розгляне ваш лист у найкоротший термін.

Інструкція: "Як користуватися системою коментування"
 
 
 

Архіви

 
 

Партнери

 
 ЗЕОН член Партнерства За прозорі місцеві бюджети