Що очікувати від першої сесії Здолбунівської міської ради

Сьогодні о 13 години у доволі урочистій обстановці у залі по вул.Грушевського, 14 відбудеться перша сесія новообраної Здолбунівської міської ради 8 скликання.

Через непрофесійну політику вищого телевізійного керівництва країни, яке досі не може прийняти, а інколи просто підписати прийняті закони, неможливо спланувати і роботу органу місцевого самоврядування. Під загрозою провисання багатьох галузей які ще від району не відійшли, а до громади не дійшли. Але, оскільки у нас громадяни у переважній своїй більшості не розрізняють хто із влади за що відповідає в цьому світі, то традиційно будуть мати претензії до тих, хто ближче. В т.ч до міської ради.

Щоб максимально згладити негативні очікування від непростого кінця року потрібно попрацювати плідно у грудні. Прогнозуємо 3-4 сесійних засідання до 25 грудня включно.

На першому планується розгляд наступних питань:

Окрім традиційних про підсумки виборів і призначення рангу та рівня оплати голові, будуть ще і ті питання які можуть викликати дискусію.

Формування виконкому. Всі представники партій, що пройшли до міської ради подали свої пропозиції, надійшли резюме на електронну пошту до голови громади (нагадуємо її zdolbuniv_gromada@ukr.net), висловив свої побажання і голова, поки що це здебільшого за посадами одиниці, які в часі наповняться  і конкретними прізвищами. Таким чином можна очікувати що при врахуванні всіх побажань це рішення може бути ухвалене на цій сесії і у голови зявиться робочий орган для оперативної діяльності. Щоправда для цієї ж мети потрібна і нова організаційна структура та штат людей.

Поки його немає, він обговорюється і  формується в т.ч з врахуванням досвіду інших ОТГ, де вже побував Владислав Сухляк з метою якісної підготовки до роботи. (на фото під час візиту до Дунаєвецької ТГ, Хмельницька область).Буде виноситися на затвердження вже найближчим часом, проте і він всього ще не врахує, оскільки багато яких обєктів досі ще висять між районом і територіальною громадою. Закон 3651 – д не підписаний (може сьогодні буде??), тому є варіант, що ця епопея буде ще тривати і у 2021 році, проте є сподівання що порозуміння між міською радою і Рівненською районною, яку очолив Василь Тимощук будуть знайдені на всіх етапах роботи.

Затвердження депутатських комісій може мати дискусії, оскільки традиційно всі побігли у бюджетну та земельну комісії і є вже перекос по чисельності та все це в силах вирішити самим же депутатам. Планується створення всього 4х  постійних депутатських комісій. Хто буде головами? Покаже сесія. Нехай претенденти врахують діяльність або бездіяльність та ефектиність чи неефективність роботи подібних комісій попередніх скликань. Досвід показує, що за декілька місяців найбільшою проблемою є зібрати кворум для роботи комісії….

Чи буде битва за секретаря? А кандидатур немає!!! Ні діючий міський голова ні представники жодної із фракцій не називали своїх кандидатур, головний опонент на виборах міського голови та його фракція проводять активні кулуарні консультації, наради, накачки, збір підписів на той випадок, якщо запропонована кандиадатура Владиславом Сухляком не набере необхідної кількості голосів при таємному голосуванні.

Варіантів розвитку подій декілька. Перший – рівненський (вчора мер Рівного О.Третяк запропонував В.Шакирзяну секретаря і він був обраний)  – запропонувати посаду секретаря Олега Дацюку. Сумнівно що він відбудеться. По перше через амбіції самого п.Олега, по друге, а чи готовий він професійно ту роботу виконувати. Тому ближчий варіант другий – хтось із фракцій, які  входять в число прихильників останнього. Зі Свободи, Батьківщини… Третій варіант – будь хто із більшості мера, якщо така більшість є. Головне – щоб був готовий швидко приступити до якісного виконання обовязків, адже роботи багато, а кадрів мало.

Що нам говорять політичні зірки в світлі останніх подій в Рівненській районній та обласній радах та йомвірної більшості навколо переможця-теж представника ЄС у Здолбунові? А вони говорять що поруч із ЄС мали би бути Голос, Свобода, За майбутнє. Проте зважаючи на персоналії у вищеназваних партіях на Здолбунівщині навряд чи можна очікувати саме такої конфігурації політичної любові в єдності. Тому очікуємо на формування персоналій у більшості навколо рішень новообраного міського голови, а не фракцій. Хоча, можливо вплив обласних партійних босів і розширить коло цієї більшості.

На сесію очікується що прибудуть новообрані очільники району і області.

Питання старост і старостатів, кадрове формування нової струткури управління громадою ще попереду. Всі бажаючи, як закликав мер, можуть нагадати йому про себе, про ваші думки щодо достойних кандидатур на ті чі інші напрямки діяльності в громаді. Пошта : zdolbuniv_gromada@ukr.net

Найближче засідання після сьогоднішнього варто очікувати вже на наступному тижні.Всі коментарі – це не редакційні матеріали, не мають попередньої модерації, суб’єктивні повідомлення і можуть містити недостовірну інформацію. Коментатори, які використовують декілька ніків (імен)-будуть попереджені і можуть бути забанені. Коментатори, які допускатимуть у своїх коментарях грубощі щодо інших учасників дискусії та наклепи (поширення завідомо неправдивдивої інформації, яка порочить іншу особу) - можуть бути забанені адміністратором. Якщо ви вважаєте, що якась інформація не відповідає дійсності і маєте на те суттєві підстави - напишіть нам zdolbunivcity@i.ua і модератор ОБОВ'ЯЗКОВО розгляне ваш лист у найкоротший термін.

Інструкція: "Як користуватися системою коментування"
 
 
 

Архіви

 
 

Партнери

 
 ЗЕОН член Партнерства За прозорі місцеві бюджети