Шанс для ЗМІ

Громадська організація «Інтерньюз-Україна» і Товариство Лева у партнерстві з Фондом міжнародної солідарності (Польща) оголошують набір на участь у другому етапі проекту «Точне відображення Угоди про Асоціацію Україна-ЄС в українських медіа», який триватиме до березня 2019 року.

До участі у проекті запрошуються представники регіональних медіа усіх форм (державна, комунальна, приватна) та типів (теле- та радіокомпанії, друковані та онлайн-медіа) власності.

Які переваги участі?

Проект шляхом спеціалізованих тематичних тренінгів та регулярних зустрічей з урядовцями в Києві надаватиме учасникам проекту всебічну підтримку у висвітленні європейської тематики та вдосконаленні їхнього власного потенціалу для цього. Також для учасників проекту передбачені грантові конкурси на створення медіа-матеріалів, низка навчальних візитів до країн Євросоюзу, можливості користуватись базою високоякісних аналітичних та інформаційних матеріалів на європейську тематику (інфографіки, успішні історії, інформаційно-роз’яснювальні матеріали, мотиваційні відео тощо), а також створювати власні матеріали.

Які обов’язки учасника?

Приєднуючись до проекту, його учасники зобов’язуються протягом травня 2017 – березня 2019:

 • брати участь у заходах та подіях, передбачених діяльністю проекту;
 • збільшити обсяги європейської тематики в своїх медіа, а саме:  розміщувати аналітичні та інформаційні матеріалів на європейську тематику, які вироблятимуться як самими учасниками, так і експертною командою проекту.

Яка мета проекту?

Проект має на меті посилити спроможність регіональних медіа у сфері висвітлення тем, які стосуються імплементації Угоди про асоціацію, а також підвищити рівень поінформованості громадян України щодо європейської інтеграції, впровадження європейських стандартів. Проект реалізується за кошти Програми «Підтримка демократії», що у свою чергу фінансується з Програми польської співпраці на користь розвитку Міністерства закордонних справ Республіки Польща та Агентства США з міжнародного розвитку (USAID). Перший етап проекту тривав з вересня 2015 року до березня 2017 року. Другий етап проекту розпочався 1 квітня 2017 року і триватиме до березня 2019 року.

Яку діяльність передбачає проект?

 • Другий етап проекту надає ще більше можливостей для учасників, а саме:
 • Орієнтаційна зустріч у травні 2017 року для ознайомлення та представлення завдань та цілей проекту;
 • 10 спеціалізованих вишколів від провідних польських та українських експертів для отримання інформації щодо більш коректного та повного висвітлення питань європейської інтеграції, зокрема зв’язку євроінтеграції з процесом внутрішніх реформ в Україні.
 • Грантовий конкурс на створення медіа-матеріалів на європейську тематику;
 • 2 інтенсивні тренінги з написання та подання успішних заявок на отримання грантів для медіа;
 • 3 навчальні візити до Польщі, Бельгії та однієї з країн Балтії;
 • 8 прес-брифінгів з представниками офісу Віце-прем’єра з питань європейської та євроатлантичної інтеграції України задля моніторингу виконання Стратегії комунікування європейської інтеграції, а також орієнтації у поточних відносинах між ЄС та Україною;
 • Доступ до бази даних високоякісних аналітичних та інформаційних матеріалів на європейську тематику (інфографік, успішних історій, інформаційно-роз’яснювальних матеріалів, мотиваційних відео тощо);
 • Доступ до звітів з консультативних зустрічей експертів з питань комунікування євроінтеграції;
 • Можливість представити свій медіа матеріал у посібнику з прикладами найкращих кейсів висвітлення теми євроінтеграції України в регіональних медіа.

 

Хто може стати учасником?

Учасниками проекту можуть бути:

 • Регіональні медіа, які мають інтерес до системного та сталого висвітлення євроінтеграційної тематики і зацікавлені у виробництві відповідного якісного медійного продукту.
 • Журналісти в регіонах України, які зацікавлені і прагнуть до тривалої роботи над темою європейської інтеграції та спеціалізації у ній, або хотіли б вдосконалити свої вже наявні навички у висвітленні європейської тематики.​

NB!: Додатковими перевагами для охочих ЗМІ є досвід реалізації проектів, пов’язаних із висвітленням європейської тематики, наявність в штаті журналістів, які мають навички роботи з темою євроінтеграційного процесу.

Як подати заявку на участь?

Всі охочі представники регіональних ЗМІ, які відчувають в собі потенціал, а також бажання тісної і плідної співпраці, повинні заповнити аплікаційну форму за посиланням http://bit.ly/call-for-participation-project2

Кінцевий термін подачі заявок 25 квітня 2017 року.

Проект розпочнеться з орієнтаційної зустрічі для всіх відібраних учасників, яка відбудеться в Києві наприкінці травня 2017 року.Всі коментарі – це не редакційні матеріали, не мають попередньої модерації, суб’єктивні повідомлення і можуть містити недостовірну інформацію. Коментатори, які використовують декілька ніків (імен)-будуть попереджені і можуть бути забанені. Коментатори, які допускатимуть у своїх коментарях грубощі щодо інших учасників дискусії та наклепи (поширення завідомо неправдивдивої інформації, яка порочить іншу особу) - можуть бути забанені адміністратором. Якщо ви вважаєте, що якась інформація не відповідає дійсності і маєте на те суттєві підстави - напишіть нам zdolbunivcity@i.ua і модератор ОБОВ'ЯЗКОВО розгляне ваш лист у найкоротший термін.

Інструкція: "Як користуватися системою коментування"
 
 
 

Архіви

 
 

Партнери

 
 ЗЕОН член Партнерства За прозорі місцеві бюджети