. Сесія райради виділила трохи грошей селам | Здолбунів City

Сесія райради виділила трохи грошей селам

сесія 210415 (2)21 квітня в залі засідань Здолбунівської районної ради відбулося пленарне засідання п’ятдесятої позачергової сесії районної ради. Перед сесією було проведено засідання постійних комісій з питань бюджету та фінансів і з питань економічного розвитку, комунальної власності та енергозбереження та президії, на яких детально розглянули питання, які виносилися на сесію. Завдяки чому, сесія пройшла оперативно, депутати прийняли рішення про внесення змін до Програми соціально-економічного розвитку Здолбунівського району на 2015 рік та про розподіл вільних залишків та внесення змін до районного бюджету на 2015 рік. Сама сесія зацікавила 25 депутатів із 43-х, а також сільських, селищного, міського голів, головлікаря ЦРЛ і правоохоронців.сесія 210415 (1)

Сільські ради, яким катастрофічно бракує коштів отримали їх від районного бюджету, однак вони скоро закінчаться, тому питання децентралізації і господарювання на своїх територіях без районних і обласних посередників на часі. Також було прийнято рішення про погодження розпорядження голови районної ради про його відпустку.

1 зірка2 зірки3 зірки4 зірки5 зірок (ще не оцінили)
Loading...


Всі коментарі – це не редакційні матеріали, не мають попередньої модерації, суб’єктивні повідомлення і можуть містити недостовірну інформацію. Коментатори, які використовують декілька ніків (імен)-будуть попереджені і можуть бути забанені. Коментатори, які допускатимуть у своїх коментарях грубощі щодо інших учасників дискусії та наклепи (поширення завідомо неправдивдивої інформації, яка порочить іншу особу) - можуть бути забанені адміністратором. Якщо ви вважаєте, що якась інформація не відповідає дійсності і маєте на те суттєві підстави - напишіть нам zdolbunivcity@i.ua і модератор ОБОВ'ЯЗКОВО розгляне ваш лист у найкоротший термін.

Інструкція: "Як користуватися системою коментування"
 • Тарас

  Давайте, як то кажуть, на чистоту: сесія райради виділила трохи грошей НЕ СЕЛАМ, а на ЗАРПЛАТУ ЧИНОВНИКАМ СІЛЬСЬКИХ РАД. А селам тільки й лишилось, що чекати невидимого і нікому невідомого “об”єднання територіальних громад”, бо останні мають стати “самодостатніми”. Тільки де і з чого та самодостатність має взятись. Коли усі сільради дотаційні, і дотуються, в першу чергу, зарплати на утримання сільких чиновників та обслуговуючий персонал сільрад, а не розвиток територій. Так що самодостатніми громади можуть бути у випадку, коли бюджетні кошти будуть спрямовуватись першочергово на сільську інфраструктуру, а не на матеріальне забезпечення сільрадівських придворних.

  • Сергій Кондрачук

   Геніально. Але суперечите самі собі. Децентралізація якраз і передбачає ліквідацію сільських рад, а не сіл. Села як були, так і залишаться. А кошти, які раніше йшли на чиновників якраз і будуть на інфраструктуру. Якщо конкретніше, то зараз РДА + райрада + міськрада + усі сільради = 12 млн. у рік. Якщо децентралізація відбудеться ця сума в нашому районі зменшиться мінімум на половину. А коштів на сесії райради справді додали сільським чиновникам, а не селам. От щоб такого не робити децентралізація й необхідна!

   • Микола

    Читайте уважніше і не поспішайте словесно відбиватися. Бо Вам поки що ніхто ніяких докорів стосовно децентралізації чи об”єднання громад не закидає. А навпаки, сподівається на те, що Ви при ліквідації тих таки сільських апаратів чиновників, а не сіл, будете керуватись інтересами і потребами усіж жителів сіл та майбутнім їх розвитком. Таким чином, у даному коментарі жодним словом про ліквідацію сіл не йшлося. Це Ви зопалу сплутали правидне з грішним. А йдеться не стільки про долю сільських чиновників, як про те, чи, об”єднавши сільчькі ради у більш ширші громади, у них з”явиться можливість бодай якось заробляти хоча б на сяке-таке наповнення свого місцевого бюджету. От про що. Для того, аби практично відбулася децентралізація у частині формування місцевих бюджетів і їх використання, той таки бюджет необхідно за рахунок чогось поповнювати. Тоді тільки вирішувати, скільки відраховувати, а скільки лишати на місцях. І якщо громади, а точніше її керівники, і надалі залишаться неспроможними ефективно і по закону, а не по вказівці чи родинних зв”язках, збирати податки, прозоро і фіксовано розпоряджатися наявним майном, надрами, землею, орендою, одним словом, заробляти на усю громаду та розвиток інфраструктури, то децентралізація знову зведеться до тієї ж самої дотації на зарплати. Так що саме Ви суперечите сам собі. Децентралізації, звичайно ж, “ТАК”. Але чи той місцевий “центр управління” буде мати чим управляти, вміти управляти, а, головне, буде реально знати і відчувати, не безкарність, а відповідальність та контроль над ним, в однаковій мірі, як громади, так і ЗАКОНУ!

    • Здолбунівсіті

     Останнє речення ключове і воно залежить не від РДА, облради чи столиці, а від рівня розвитку і відповідальності людей в самих громадах. Якщо одну і ту саму задачу поставити іншим людям то і результат буде інший. Якщо посада голови обєднаної громади почне цікавити не лише тих кому зайнятися більше нічим, а і серйозних, освічених людей, які в той же час добре обізнані із реаліями громади то і рішення будуть знаходитись. Широта повноважень і забезпеченість цих повноважень власними фінансами дасть багато відповідей на запитання чи щира держава із своїми мешканцями.

     • Микола

      Та не зовсім. Бо ключеве, як у коментарі, так і в цілому, на сьогодні – це утворення самих громад. Та ще й таких, аби ці утворення, принаймні в недалекому майбутньому, мали реальну основу стати спроможними і самодостатніми, а не дотаційними. Як головним є і те, аби при формуванні громад не відбувалося «перетягування канатів» при визначенні їх адміністративних центрів та об’єднання навколо них тих чи інших сіл, при тому упускаючи домінуючу складову – соціально-економічну доцільність. Ні в якому
      разі не можна допустити, аби в цей процес втрутився, в хорошому розумінні, патріотизм»
      сьогочасних районних реформаторів – вихідців з того чи іншого населеного пункту. За такого бажання прислужитись землякам, можна наутворювали таких адміністративно-територіальних одиниць, котрі не те, що не будуть спроможними самостійно надавати усі необхідні послуги, а ще й міцніше «всядуться на шию» уже районного та обласного бюджетів. А розвиток так і лишиться на нинішньому рівні. Проте, ви маєте рацію щодо особистостей, посад голів, особливо вимог до рівня їх освіти, професіоналізму та стовідсотково – ключовим є уже ваше останнє речення. Поживем – побачим, у т.ч. і щирість…

 
 

Активні відвідувачі

 
 

 Сайт для Руководителей. Как результативно управлять
 

Реклама