Сесія нова – правила старі

14 червня відбудеться чергова сесія Здолбунівської міської ради. Питань багато, більшість із них підготовлені завчасно і роздані депутатам для ознайомлення. Проте: підготовлені проекти рішень і роздані – це лише надруковані, але не завізовані відповідними спеціалістами папери. Їх не можна вважати проектами рішень і читати їх незручно і про це вже не один раз говорилось апарату ради та все одно вони готують саме такі «пазли» якими важко користуватись. Треба папір? Звертайтесь, думаю депутати не відмовлять. А ні-то кожному по планшету, доступ інтернет і вперед працювати. Одноразові затрати і одночасне підвищення рівня освіченості та технічної грамотності депутатів.

Що з цього приводу говорить Регламент ради:

20.5 Проекти рішень ради обов’язково візуються та погоджуються в порядку, визначеному ст. 20.10 цього Регламенту. (тут і надалі витяги із діючого Регламенту Здолбунівської міської ради)

20.6 Проекти рішень та інші матеріали, що додаються до проекту, повинні бути стислими, розкривати суть питання, ретельно відредагованими.

Проект рішення про бюджет міста повинен подаватись із пояснювальною запискою, яка містить повну постатейну розшифровку.

20.7.  Проекти рішень, як правило, не повинні перевищувати 2-3 сторінки друкованого тексту на папері формату А4 (210х297) через один інтервал.

20.10.  Проекти рішень візуються виконавцями та погоджуються з установами, організаціями і службовими особами, які у відповідності з їх компетенцією мають безпосереднє відношення до питань, що порушуються в проекті

На сесію завчасно подавалися декілька проектів рішень від депутатів в т.ч від мене. Чомусь до проекту порядку денного включили лише депутатський запит щодо вивчення громадської думки з приводу назв мікрорайонів міста, один не включили зовсім, відписавшись, що вже зробили окремий розділ про бюджет міста, два проекти пропонуються до включення в порядок денний як додаткові.

Хм, де це така норма в Регламенті прописана?

20.1  Питання  до порядку денного  пленарних засідань та проекти рішень вносяться за поданням міського голови, секретаря міської ради, депутатів, постійних комісій, виконавчих органів  міської ради та після юридичної експертизи відповідно до вимог Регламенту.

Бачите, там через кому всі записані, тому я вважаю, що всі проекти рішень, які відповідають повноваженням міської ради і подані відповідно до норм Регламенту мають подаватися на комісії і сесію і включатися до порядку денного.

Ні профільна бюджетна комісія, ні дві інших не мали кворуму, щоб обговорювати і приймати рішення, а отже всі питання порядку денного, які обговорювалися 06.06.2017 року не можуть вважатися такими, що пройшли обговорення в комісіях.

21.11.  Попередній розгляд проектів рішень з питань, що відносяться  до компетенції ради, які пропонується включити до порядку денного сесії здійснюється відповідними постійними комісіями та з окремих питань виконавчим комітетом ради.

21.12.  Питання, які попередньо не були розглянуті відповідною постійною комісією ради, не можуть бути включені в порядок денний сесії.

Отже, прошу виключити із порядку денного усі питання, які  були розглянуті на комісіях, які не мали кворуму. Депутатський день – це не засідання комісій і на ньому не проводяться голосування. Це день інформування, презентацій, обговорень. А процедура передбачає розгляд на комісіях і винесення на сесію всіх питань порядку денного.

Прикро, що про ці речі пишу я, а не колеги-депутати з профільної Регламентної комісії, до функцій якої і належить слідкувати за дотриманням Регламенту УСІМА в міській раді.

Тепер по суті питань порядку денного. Так як комунальні підприємства Здолбунова, засновниками яких є Здолбунівськ міська рада, принципово не оприлюднюють свою фінансову звітність, а також всі документи передбачені рішенням депутатів від 05 жовтня 2016 року до сих пір, а саме:

http://zdolbunivcity.net/v-poshukah-finansovyh-zvitiv-komunalnyh-pidpryjemstv-zdolbunova/

то вважаю нормальною позицією не голосувати за жоден проект рішення, в яких будуть фігурувати комунальні підприємства міста та їх пропозиції для фінансування до тих пір, поки самі КП не навчаться виконувати рішення ради. Керівників КП призначає міський голова, а отже їх саботаж рішень міських депутатів – можна припустити  і його позиція, якщо до цих пір ніхто з них не покараний. Комунальні підприємств   виконують роботи за бюджетні кошти громади і не хочуть за це публічно звітуватись, оприлюднювати інформацію. Може є щось що не варто багато кому бачити і задавати зайвих запитань? Може б депутати обласної ради від міста і нардеп поцікавились би куди ті кошти витрачаються і чи варто допомагати місту з таким рівнем секретності від своєї ж громади. А колеги із депутатської більшості в раді – вам все рівно який стан справ із бюджетними коштами, які проходять через комунальні підприємства?

Шановні колеги-депутати. Коли з 8 ми членів бюджетної комісії на неї приходять троє….Чому ми не читаємо документи і не завжди готуємось відповідально до сесій, чому не помічаємо порушень Регламенту, не виконання своїх же  рішень ? (і Регламент і порядок звітування КП приймали депутати) Є різні причини: робота, думав тут зарплату платять, а я що самий рудий, нехай думають в кого голова велика, апарату ради платять зарплату нехай вони і працюють, але напевне, одна із причин «голосуй не голосуй, все одно отримаєш…шайбу» у вигляді 13 вірних голосів більшості+ міського голови персонально, що і дає 14 мінімально необхідних голосів, а тому можна не напружуватися вчитуватися і вдумуватися. Достатньо вчасно підіймати руку? Переконаний, що депутати мають відстоювати в першу чергу  інтереси всієї громади.

Микола Орлов, депутат Здолбунівської міської радиВсі коментарі – це не редакційні матеріали, не мають попередньої модерації, суб’єктивні повідомлення і можуть містити недостовірну інформацію. Коментатори, які використовують декілька ніків (імен)-будуть попереджені і можуть бути забанені. Коментатори, які допускатимуть у своїх коментарях грубощі щодо інших учасників дискусії та наклепи (поширення завідомо неправдивдивої інформації, яка порочить іншу особу) - можуть бути забанені адміністратором. Якщо ви вважаєте, що якась інформація не відповідає дійсності і маєте на те суттєві підстави - напишіть нам zdolbunivcity@i.ua і модератор ОБОВ'ЯЗКОВО розгляне ваш лист у найкоротший термін.

Інструкція: "Як користуватися системою коментування"
 
 
 

Архіви

 
 

Партнери

 
 ЗЕОН член Партнерства За прозорі місцеві бюджети