Сергію Кондрачуку запропонували стати головою ОВК на перевиборах до ВРУ

Знайомі незнайомці. Черговий персонаж потрапив “в руки” журналістів “Здолбунів CITY”. На цей раз гарячими слідами, одразу після завершення роботи в окружній виборчій комісії, гостем нашої рубрики сьогодні буде Сергій Кондрачук. Один із наймолодших голів ОВК, депутатів районної ради, екс-керівник районного радіо, патріот краю і знавець Гурбенських подій. Знайомимось. Кор.: Сергію, як так сталось, що на цих виборах і одразу голова ОВК по 154 округу? С. К.: Як тільки мені виповнилось 18, я одразу мав змогу добряче потренуватись у трьох турах президентських виборів. Відтоді вибори в країні тривають майже щороку, то ж маю великий досвід і роботи в ДВК, і в штабах. Кор.: Якого суб’єкта представляли в ОВК? С. К.: Я був поданий від ХДПУ на цю посаду.

Кор.: Чи вплинуло кандидування Василя Тимощука на рішення стати головою ОВК, адже ви були близькі ідейно до цього кандидата.

С. К.: Мало того, до 12.09 я був довіреною особою Василя Олексійовича. Він сказав лише одне: Дій згідно з Законом. Хоч був психологічний тиск.

Кор.: Який тиск?

С. К.: Саме приміщення ОВК розташоване поруч із кабінетом голови Дубенської РДА, крім того 12 з 18 членів ОВК представляли провладні сили, 4 – опозиційні, 2  –  незалежні. А я не місцевий  – раз, молодий  – два і не від влади – три. Адаптацію довелось проходити дуже швидко.

Кор.: Чи вплинула історія із фільмом про УПА на ваше перебування в ОВК?

С. К.: Так, була пригода з одним із кандидатів, коли я знімався в одному фільмі, а його використали у пропагандиських цілях і це переросло у судові позови. Дійшло до Житомирського апеляційного суду. Але завдяки грамотним консультаціям юристів я таки залишився головою ОВК.

Кор.: Чи були спроби підкупу?

С. К.: Ні погроз відвертих, ні спроб підкупу не було по відношенню до мене.

Кор.: Як минула ніч виборів?

С. К.: Поки були невеликі різниці між кандидатами, то готувались до перерахунку чи судів, чого завгодно. Але під ранок все стало зрозуміло і хвиль не було. Мені телефонували Королюк, Костючко і Тимощук і подякували за організацію роботи ОВК. Я справді вважаю, що вона була організована добре, ми не цурались їздити на ДВК, а не лише приймати їх у себе в Дубно.

Кор.: до ОВК ви допомагали В. Тимощуку, що йшов від Удару. Чому він не знявся на користь В. Королюка і поставив під загрозу перемогу опозиційного кандидата?

С. К.: Бо все мало бути не так. Мав зніматися В. Королюк на з’їзді Батьківщини, але я не знаю чому так не відбулось. Коли ж ми дізнались про те, що Валентина Анатолійовича залишили на окрузі, часу зніматись вже не було. Це був останній день, відведений для цього Законом.

Кор.: Які найбільші враження про роботу в ОВК?

С.К.: Важко, дуже важко. Треба приймати Виборчий кодекс і готувати людей, що можуть обслуговувати вибори, а не щороку змінювати Закон і заплутувати людей. От формально владній частині попереднього парламенту було вигідно мати членів ДВК від парламентських фракцій, бо їх було більше ніж опозиційних. А в цій ВРУ вже навпаки. То що, знову Закон будемо змінювати?  Деякі норми чинного законодавства містять таке поняття як «негайно». І далі йде перелік, що робити негайно. А в мене виникало питання, як одночасно виконати все і негайно. Щось все рівно мало бути негайніше :). Багато людей не готові до роботи в ДВК. Деякі компенсують це своєю рішучістю. От був в нас такий голова ДВК, який не вмів писати!! Але не відмовився від головування, сказав справиться (прим. ЗС – цікавий випадок, може, він і рахувати ще не вмів?) Деякі ДВК мерзли і розпалювали грубки… агітаційними плакатами партій :) Доволилось їм довозити в переддень виборів нову агітацію. Насамкінець, хотів би подякувати за цю зустріч, передати вітання і подяку усім, хто допомагав проводити вибори по 154 виборчому округу. Дякую і виборцям, що прийшли на вибори, і сподіваюсь, що всі кандидати виконають свої обіцянки перед людьми.

П.С. За нашою інформацією, одному із успішних голів ДВК запропонували очолити під час перевиборів один із проблемних ОВК. +

 

 Всі коментарі – це не редакційні матеріали, не мають попередньої модерації, суб’єктивні повідомлення і можуть містити недостовірну інформацію. Коментатори, які використовують декілька ніків (імен)-будуть попереджені і можуть бути забанені. Коментатори, які допускатимуть у своїх коментарях грубощі щодо інших учасників дискусії та наклепи (поширення завідомо неправдивдивої інформації, яка порочить іншу особу) - можуть бути забанені адміністратором. Якщо ви вважаєте, що якась інформація не відповідає дійсності і маєте на те суттєві підстави - напишіть нам zdolbunivcity@i.ua і модератор ОБОВ'ЯЗКОВО розгляне ваш лист у найкоротший термін.

Інструкція: "Як користуватися системою коментування"
 
 
 

Архіви

 
 

Партнери

 
 ЗЕОН член Партнерства За прозорі місцеві бюджети