Сергій Кондрачук: влада – це відображення кожного з нас

кондрачукДорогі жителі Здолбунівщини! Виборча кампанія добігає кінця, комісії підбивають підсумки, завершуючи опрацювання протоколів, попереду – проведення перших сесій, обрання керівних органів рад усіх рівнів, формування постійних комісій.
На цих виборах я вирішив балотуватися до Рівненської обласної ради по 21 виборчому округу і хочу щиро подякувати усім, хто віддав за мене свій голос. З глибокою повагою ставлюся і до вибору тих, хто проголосував за інших кандидатів. На жаль, теперішня виборча система не дає змоги потрапити до обласної ради жодному представнику від сіл Здолбунівщини (округи № 20 та № 21). Проте від міста Здолбунів до облради потрапляє одразу два кандидати – Владислав Сухляк та Володимир Ковальчук. Упевнений, ці люди зможуть гідно репрезентувати в обласній раді не лише районний центр, а й весь наш район.

Як представник президентської команди на Здолбунівщині з глибокою вдячністю до усіх виборців відзначаю, що наша команда «Блок Петра Порошенка «Солідарність» здобула перемогу на виборах депутатів Здолбунівської районної ради, набравши найбільшу кількість ваших голосів. А це означає, що ми на правильному шляху і за нами люди. Наша фракція буде другою за чисельністю у Здолбунівській міській раді. Чимало кандидатів, яких ми підтримували, стали сільськими головами та депутатами сільських рад.

Вибори позаду, а попереду – багато хороших справ, які ми обов’язково зробимо, якщо будемо єдині, незалежно від партійної приналежності, і якщо мета вчорашніх кандидатів, а сьогодні вже майже депутатів, – справді працювати на благо громади, а не заради власних бізнесових чи якихось інших інтересів.

Результати виборів у районі чітко демонструють, що громада Здолбунівщини обирає ті політичні сили, які стояли пліч-о-пліч на Майдані, адже саме ці партії отримали переважну більшість голосів жителів нашого краю. А тому ми, представники влади (як виконавчої, так і представницької), не маємо морального права розчарувати людей.

Хочу також звернутися до усіх новообраних депутатів та сільських голів, незалежно від партійної приналежності. Попереду – дуже багато роботи. Спільно з новим депутатським складом районної ради ми маємо зробити кардинальні зрушення в освіті, цент­ром якої повинен учень, а не школа чи вчитель. Вже у цьому році, незважаючи на всі проблеми з фінансуванням, ми знайшли кошти на обов’язкові виплати для усіх вчителів та, починаючи з жовтня і до кінця цього року, надбавки за престижність у максимально можливому розмірі – 20 %. Більше того, педагогам, які були змушені впродовж року йти у відпустку за власний рахунок, буде повернуто втрачене. І навіть після цього у нас лишається фінансовий ресурс на виплату вчителям грошової винагороди, згідно зі статтею 57 ЗУ «Про освіту». Крім того, ми знайшли у районному бюджеті кошти на придбання деталей до шкільних автобусів, фінансування заходів, пов’язаних з технікою безпеки, та ін.

Здолбунівський район реалізовує 9 проектів за обласною програмою енергозбереження. Так, уже встановлено лічильники обліку та регулювання теплової енергії у міських школах № 1, № 3, № 4, № 7, дитячих садочках «Дзвіночок», «Ладоньки» та «Усмішка». Проведено заміну тепломережі у Копитківській ЗОШ І-ІІІ ступенів. За кошти Державного фонду регіонального розвитку здійснюється реконструкція паливної з переходом на тверде паливо і заміна мереж у Спасівській ЗОШ І-ІІІ ступенів, завершується будівництво котельні Ступнівського НВК, триває реконструкція фасаду Білашівського НВК.

За кошти обласного, районного та Здовбицького сільського бюджетів розпочато реконструкцію даху будівлі Здовбицької ЗОШ І-ІІІ ступенів. За рахунок коштів на компенсацію ризику населення, яке проживає на території зони спостереження Хмельницької АЕС, завершується будівництво паливної на твердому паливі та заміна мереж Бущанської ЗОШ І-ІІІ ступенів, завершується будівництво котельні та заміна мереж опалення Дерманського НВК. За кошти районного бюджету та допомоги спонсорів, батьків, здійснюються капітальний ремонт спортзалу міської ЗОШ № 3, капітальний ремонт та заміна вікон Мізоцького будинку школяра. За кошти інвестора встановлено котельні на твердому паливі у Гільчанській, Глинській та Уїздецькій ЗОШ І-ІІІ ст.

Наступного року важливо розпочати будівництво дитячого садочка в селі Новомильськ (вказаний об’єкт внесено у перелік об’єктів, що фінансуватимуться у 2016 році за кошти Державного фонду регіонального розвитку). Як голова райдержадміністрації ініціюватиму затвердження районної програми «Обдарований учень» і, сподіваюсь, новообрані депутати мене підтримають. Це дасть змогу фінансувати учнів, які представляють Здолбунівщину на олімпіадах, різноманітних конкурсах та змаганнях, та їхніх вчителів. Є підстави вважати, що у наступному році вдасться акумулювати фінансовий ресурс та здійснити заміну вікон у багатьох школах та дитячих садочках, у деяких закладах освіти провести реконструкцію покрівлі.

Також перед новою районною радою ініціюватиму затвердження програми реконструкції спортивних залів наших шкіл, щоб уже за кілька років у районі не залишилося жодної школи без капітально відремонтованого спортзалу. Цьогоріч ми ініціювали абсолютно новий підхід до призначення керівників установ району, в тому числі й у галузі освіти. І хоч вказаний підхід не має достатньої нормативно-правової бази, з вуст найвищих посадових осіб лунають слова про необхідність призначення керівників саме на конкурсній основі. А це значить, що ми на правильному шляху.

Наступний, 2016 рік, у Здолбунівському районі оголошено роком сільської медицини. Сподіваюсь, новообрані депутати підтримають це рішення. Проте це не означає, що ми не будемо приділяти належної уваги нашій районній лікарні. Вже цьогоріч нам вдалося завдяки перевиконанню районного бюджету за 9 місяців поточного року додатково виділити близько 100 тис. грн. на придбання медикаментів, погасити борги лікарні за паливно-мастильні матеріали, що накопичилися ще у 2012 році.

Приємно, що озвучені мною проблеми району чують і в області. Так, нещодавно 175 тис. грн. з обласного бюджету спрямували у наш район на заміну вікон Здолбунівської ЦРЛ. Зі свого боку ми додали до цієї суми ще 75 тис. грн. з районного бюджету. Важливим завданням на цей рік є забезпечення усіх обов’язкових виплат нашим медикам, в тому числі працівникам залізничної лікарні. Впевнений, що з цим ми впораємось.

Наступного року перед новообраними депутатами та райдержадміністра­цією постануть завдання прийняти правильні рішення щодо залізничної лікарні, яка переходить у нашу власність. Адже всі медики працездатного віку, які там працюють, не повинні залишитися без роботи. Щодо ЦРЛ, то важливо продов­жити здійснення заходів з енергозбереження, зокрема змусити інвестора, який постачає закладу тепло, виконати умови договору та за свій рахунок здійснити реконструкцію теплових мереж. Також потрібно у повному обсязі забезпечити фінансування придбання медикаментів, насамперед для тих наших земляків, що повернулися із зони АТО. Було б дуже добре також реалізувати задум, який не вдалося виконати у цьому році: придбати новий рентгенапарат.

У 2016 році на Здолбунівщині за кош­ти Світового банку буде здійснено капітальні ремонти амбулаторій у Мізочі, Гільчі, Будеражі та Здолбунові, а також буде проведено реконструкції ФАПів у Білашеві та Миротині. Загальна сума вартості усіх робіт становить близько 9 млн. грн. Крім того, на значну суму буде закуплено медичне обладнання. Завдання новообраних депутатів – виконати всі умови програми Світового банку. Доб­рий старт для вказаного проекту зробила районна рада шостого скликання, виділивши на проектно-кошторисні документації для проведення вищезазначених робіт 301,4 тис. грн.

Не менш плідної праці новообраних органів місцевого самоврядування потребують і галузі культури та спорту. Цьогоріч нам вдалося спрямувати певні суми коштів на поліпшення матеріально-технічної бази низки закладів, зокрема, районного будинку культури, клубу с. Уїздці та ін. У цьому році створено туристичний маршрут «Мальовнича Здолбунівщина», започатковано ряд нових спортивних змагань та турнірів. Потрібно продовжити роботу у цьому напрямку.

Перед новообраними депутатами та сільськими головами постає ряд інших, не менш важливих завдань. Це, зокрема, зменшення тарифів на тепло шляхом здійснення реконструкцій теплових мереж та котелень, поліпшення благо­устрою населених пунктів, ліквідація стихійних сміттєзвалищ. Потрібно акумулювати кошти, заручитися підтримкою області та Києва і проводити будівництво та ремонти доріг, хоча б тих, що потребують цього насамперед.

Не менш важливо забезпечити соціальний захист учасників АТО та членів їхніх сімей, виділити нашим захисникам гарантовані державою земельні ділянки, хоч би як складно це не було. Потребують вирішення й питання екологічного характеру, зокрема недопущення виникнення пожеж на торфовищах району. І перелік завдань, які стоять перед майбутніми депутатами та райдержадміністрацією, на цьому не вичерпується.

Проте, як давно відомо, будь-яку справу легко вирішити, якщо до неї підійти гуртом, толокою. Сподіваюсь, саме такий принцип роботи візьмуть за основу новообрані депутати. Я ж у свою чергу як голова Здолбунівської РДА радо підставлю плече підтримки кожному, хто налаштований на конструктив та забезпечення розвитку рідного краю.

Насамкінець хочу ще раз звернутися до усіх жителів рідної Здолбунівщини. Не можна забувати про вибори на наступний день після того, як вони відбулися. Тепер завдання кожного – щодня питати свого депутата, сільського голову, що корисного він зробив для громади. Бо громадянське суспільство – це не лише свідомий вибір, а й контроль за тими, кого ми обираємо. Бо влада – це відображення кожного. І маємо ми її рівно таку, на яку заслуговуємо.

З повагою до усіх 
жителів району 
голова Здолбунівської 
райдержадміністрації 
Сергій КОНДРАЧУК.

 Всі коментарі – це не редакційні матеріали, не мають попередньої модерації, суб’єктивні повідомлення і можуть містити недостовірну інформацію. Коментатори, які використовують декілька ніків (імен)-будуть попереджені і можуть бути забанені. Коментатори, які допускатимуть у своїх коментарях грубощі щодо інших учасників дискусії та наклепи (поширення завідомо неправдивдивої інформації, яка порочить іншу особу) - можуть бути забанені адміністратором. Якщо ви вважаєте, що якась інформація не відповідає дійсності і маєте на те суттєві підстави - напишіть нам zdolbunivcity@i.ua і модератор ОБОВ'ЯЗКОВО розгляне ваш лист у найкоротший термін.

Інструкція: "Як користуватися системою коментування"
 
 
 

Архіви

 
 

Партнери

 
 ЗЕОН член Партнерства За прозорі місцеві бюджети