Семінар із роботодавцями

 З метою дотримання вимог трудового законодавства при оформленні  найманих працівників фізичними особами — підприємцями, фахівцями відділу взаємодії з роботодавцями Здолбунівського районного центру зайнятості
08 лютого було організовано та проведено інформаційний семінар.  На запрошення центру зайнятості участь у даному заході взяли   начальник  відділу з питань дотримання законодавства про працю, зайнятість та інших нормативно-правових актів Управління Держпраці в Рівненській області Юрій Морозюк та начальник  Здолбунівського відділення Рівненської ОДПІ ГУ ДФС Руслана Мичка, завідувач сектору соціально-трудових відносин управління соціального захисту населення Здолбунівської  РДА Василь Смірнов.

         Розпочав семінар  директор Здолбунівського районного центру зайнятості  Сергій Бабич з інформацією про співпрацю служби зайнятості із підприємцями району, зосередивши  увагу присутніх на змінах до чинного законодавства про зайнятість населення та загальнообов’язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття.  Під час обговорення  питань щодо взаємодії служби зайнятості та роботодавців було  презентовано спектр послуг служби зайнятості як для роботодавців, так і для шукачів роботи, адже розуміючи те, яким чином впроваджуються нові форми роботи з шукачами роботи, роботодавцю буде краще зрозуміти специфіку роботи служби у вирішенні  питань щодо підбору працівників.

Про новації та зміни у податковому законодавстві присутнім розповіла Руслана Мичка, начальник Здолбунівського відділення Рівненської об’єднаної державної податкової інспекції. Серед ключових питань звучали: підвищення рівня мінімальної заробітної плати; терміни сплати єдиного внеску; зменшення ставки єдиного податку і єдиного внеску для фізичних осіб – підприємців – спрощенців 1 групи; сплата єдиного внеску, незалежно від діяльності, обраної системи оподаткування та доходу;  порядок зняття з обліку підприємців та багато ін. Детальну інформацію  було надано щодо діяльності Робочої групи  з питань легалізації виплати заробітної плати та зайнятості населення, а саме про склад, основні завдання, права, напрями діяльності та результативність роботи під час проведення перевірок.

         Чи не найбільше практичних питань та коментарів до них було висвітлено під час виступу Юрія Морозюка, начальника відділу з питань дотримання законодавства про працю, зайнятість та інших нормативно-правових актів Управління Держпраці в Рівненській області.

Учасникам заходу наведено актуальні питання, які останнім часом найчастіше виникають в ході практичного застосування нормативно-правових актів у сфері оформлення трудових відносин, зокрема щодо фактичного допуску до роботи осіб без укладання трудового договору або з оформленням такої особи на неповний робочий день; виплата заробітної плати без нарахування та сплати ЄСВ та ПДФО; недотримання мінімальних державних гарантій в оплаті праці, а також встановлених законом гарантій і пільг військовослужбовцям та іншим категоріям соціально вразливих громадян; несвоєчасна або неповна виплата заробітної плати. Детальні роз’яснення та коментарі було надано Юрієм Григоровичем щодо змін, які відбулись у системі фінансових санкцій за порушення трудового законодавства, випадки недопущення підприємцями інспекторів Управління до перевірок.

                Семінар проходив у формі діалогу та відкритої дискусії. Роботодавці задавали багато питань та отримували обґрунтовані відповіді. На завершення заходу директор центру зайнятості вкотре наголосив на необхідності забезпечення легального працевлаштування, фахівці відділу взаємодії з роботодавцями ознайомили присутніх із можливостями професійного навчання, перепідготовки та підвищення кваліфікації у Рівненському центрі професійно-технічної освіти державної служби зайнятості, учасникам семінару надано роз’яснення нормативно-правового забезпечення проходження професійного навчання безробітними. Розглядалися переваги стажування безробітних осіб за направленням державної служби зайнятості, що дає можливість набути необхідних професійних вмінь і навиків та майбутнього успішного працевлаштування; застосування механізму виплати компенсації у розмірі єдиного внеску  як своєрідного “бонусу” за створення нових робочих місць.

Захід, який відвідало більше 30-ти роботодавців, завершився словами вдячності як з боку підприємців, так і з боку організаторів та запрошених  партнерів заходу, адже отримана інформація та можливість вільного спілкування на важливу тематику була дуже актуальна. У заключному слові Сергій Бабич висловив сподівання щодо подальшої результативної взаємодії служби зайнятості та роботодавців, адже успішний розвиток малого та середнього бізнесу — це гарантія розширення застосування найманої праці та запорука економічного зростання району.Всі коментарі – це не редакційні матеріали, не мають попередньої модерації, суб’єктивні повідомлення і можуть містити недостовірну інформацію. Коментатори, які використовують декілька ніків (імен)-будуть попереджені і можуть бути забанені. Коментатори, які допускатимуть у своїх коментарях грубощі щодо інших учасників дискусії та наклепи (поширення завідомо неправдивдивої інформації, яка порочить іншу особу) - можуть бути забанені адміністратором. Якщо ви вважаєте, що якась інформація не відповідає дійсності і маєте на те суттєві підстави - напишіть нам zdolbunivcity@i.ua і модератор ОБОВ'ЯЗКОВО розгляне ваш лист у найкоротший термін.

Інструкція: "Як користуватися системою коментування"
 
 
 

Архіви

 
 

Партнери

 
 ЗЕОН член Партнерства За прозорі місцеві бюджети