Селянин із Рівненського району у всіх судах довів неправомірність штрафів інспектора

Мешканець Рівненщини успішно скасовує в суді штрафи державного інспектора сільського господарства. Мешканець с. Новоукраїнка Рівненського району вкотре довів у суді те, що представник Державної інспекції сільського господарства в Рівненській області неправомірно оштрафував його.

Чоловік вже не один рік відстоює свої права в судах, бо інспектор неодноразово накладав на нього безпідставні штрафи ніби за порушення земельного законодавства. Так, цього разу представник контролюючого органу виніс постанову, відповідно до якої громадянин не виконав припис про усунення порушення вимог земельного законодавства у вигляді відсутності межових знаків земельної ділянки, яка перебуває у його власності. І за це оштрафував чоловіка на 170 гривень.

Цікаво, що ця постанова була складена в квітні цього року, а громадянин дізнався про неї лише в липні, коли отримав постанову про відкриття виконавчого провадження щодо стягнення з нього штрафу. Саме у виконавчій службі він отримав копії протоколу про адміністративне правопорушення та відповідної постанови.

З вказаними копіями документів чоловік звернувся до центру права РОГО «Комітет виборців України». Він хотів дізнатися, чи може ще оскаржити притягнення його до адмінвідповідальності. З його слів, будинок він придбав з приватизованою земельною ділянкою і межові знаки на ній були відсутні, тому відповідно він їх і не знищував. Крім того, інспектор не вручив йому екземпляр протоколу, про розгляд адміністративної справи його ніхто не повідомляв, як і про прийняття постанови про накладення адмінстягнення. Організація, яка виготовляла документацію із землеустрою, у відповіді на запит повідомила, що межових знаків громадянину не надавала.

«Сукупність цих обставин і стало підставою для написання та подання адміністративного позову про скасування постанови щодо накладення на чоловіка стягнення, – коментує ситуацію юрист РОГО «Комітет виборців України» Мирослава Примак. – В суді відповідач не подав ні своїх заперечень, ні доказів вчинення громадянином адмінправопорушення, ні доказів невиконання припису. Тож у результаті Рівненський районний суд скасував постанову про притягнення чоловіка до адміністративної відповідальності через її протиправність. Рішення суду є остаточним і оскарженню не підлягає».

Між іншим, аби досягти такого результату, чоловік мусив спочатку доказувати в Житомирському апеляційному адміністративному суді своє законне право на доступ до суду. Бо Рівненський районний суд необґрунтовано повернув його позовну заяву у цій справі.

А в травні знову ж таки в районному суді громадянин домігся скасування постанови цього ж інспектора про накладення на нього адміністративного стягнення в розмірі 680 гривень.

Отже, як бачимо, чоловік вкотре своїм прикладом показав, що завдяки наполегливості і вчасному зверненню до юристів за допомогою можна і варто відстоювати свої права, навіть у боротьбі з представником державного органу влади.

Святослав Дубов, інформаційний відділ РОГО КВУ

Громадський он-лайн портал “Здолбунів CITY”  регулярно висвітлює правозахисну тематику і сам активно користується послугами юристів КВУ до чого запрошує і вас.

У разі порушення ваших законних прав та інтересів, а також з метою ознайомлення зі своїми правами, ви можете безоплатно отримати інформаційну і правову допомогу в центрах права Рівненської обласної громадської організації «Комітет виборців України» в містах Рівному та Сарнах.

Адреса центру права в Рівному: вул. Короленка, 6, 1 поверх, каб. 5. Тел.: (0362) 26-38-47.

Адреса центру права в Сарнах: вул. Суворова, 8. Тел.: (03655) 2-10-34.

Дні прийому громадян: вівторок та четвер з 10:00 до 17:00.Всі коментарі – це не редакційні матеріали, не мають попередньої модерації, суб’єктивні повідомлення і можуть містити недостовірну інформацію. Коментатори, які використовують декілька ніків (імен)-будуть попереджені і можуть бути забанені. Коментатори, які допускатимуть у своїх коментарях грубощі щодо інших учасників дискусії та наклепи (поширення завідомо неправдивдивої інформації, яка порочить іншу особу) - можуть бути забанені адміністратором. Якщо ви вважаєте, що якась інформація не відповідає дійсності і маєте на те суттєві підстави - напишіть нам zdolbunivcity@i.ua і модератор ОБОВ'ЯЗКОВО розгляне ваш лист у найкоротший термін.

Інструкція: "Як користуватися системою коментування"
 
 
 

Архіви

 
 

Партнери

 
 ЗЕОН член Партнерства За прозорі місцеві бюджети