Щоб сформувати нові правила розрахунку за газ проводиться опитування жителів області

image001

Для того, щоб сформувати нові правила розрахунку за газопостачання, держрегулятор – НКРЕКП – проводить опитування споживачів газу. Новий порядок оплати за газ – фактично це запровадження абонплати – дозволить кожному споживачу вільно обирати постачальника та зменшити розмір платежу в зимовий період.

До 18 березня мешканці Рівненщини мають можливість висловити власну думку щодо розділення платежу за газопостачання на дві частини. Одна з них – це оплата за спожитий газ, а інша – це фактично абонплата за зобов‘язання газових компаній безперебійно та безаварійно доставляти блакитне паливо. Для того, щоб нова модель розрахунків була оптимальною, за ініціативою НКРЕКП проводиться опитування споживачів природного газу.

На сьогодні плата за доставку (транспортування) газу є складовою ціни палива. Витрати на транспортування складають приблизно 10% від загальних платежів за газ. Тож, зимою, з ростом обсягів споживання газу, зростає і вартість транспортних послуг.

»Впровадження реформи сприятиме тому, що споживачі сплачуватимуть за доставку газу також в середньому 10% але рівними частинами протягом року. Тобто зменшиться фінансове навантаження в зимовий період», – зазначив заступник голови правління з обліку газу ПАТ «Рівнегаз» Віктор Осницький.

Окрема плата за доставку газу в домоволодіння споживачів впроваджена в більшості країн Європейського Союзу (без неї працюють лише 4 країни). Це дозволяє незалежним постачальникам конкурувати між собою, створювати привабливі умови для споживачів, позбавляє газотранспортні компанії можливості впливу на вибір постачальника.

Щоб вплинути на рішення державного регулятора, споживачі можуть заповнити електронну анкету на сайті 104.ua, заповнити паперову форму в управліннях ПАТ «Рівнегаз» або пройти опитування в контакт-центрі компанії. Опитування щодо відокремлення плати за доставку газу від ціни палива триватиме до 18 березня 2016 року. Зібрана інформація буде використана лише в узагальненому вигляді. Тобто опитування є анонімним.

За додатковою інформацією звертатися

До спеціаліста зі зв’язків з громадськістю

Вікторії Левчук

Тел.: +38 (0362) 64-39-02

Моб.:+38 (067) 313-23-02

e-mail: press@rvgas.com.uaВсі коментарі – це не редакційні матеріали, не мають попередньої модерації, суб’єктивні повідомлення і можуть містити недостовірну інформацію. Коментатори, які використовують декілька ніків (імен)-будуть попереджені і можуть бути забанені. Коментатори, які допускатимуть у своїх коментарях грубощі щодо інших учасників дискусії та наклепи (поширення завідомо неправдивдивої інформації, яка порочить іншу особу) - можуть бути забанені адміністратором. Якщо ви вважаєте, що якась інформація не відповідає дійсності і маєте на те суттєві підстави - напишіть нам zdolbunivcity@i.ua і модератор ОБОВ'ЯЗКОВО розгляне ваш лист у найкоротший термін.

Інструкція: "Як користуватися системою коментування"
 
 
 

Архіви

 
 

Партнери

 
 ЗЕОН член Партнерства За прозорі місцеві бюджети