Що зробити, якщо людина замерзає

Йдучи ввечері містом, я помітив людину, яка лежала на тротуарі, та вирішив підійти, щоб запитати, чи потрібна допомога ( все-таки березень – лютий, як висловлюється багато людей про сьогоденну весну, на вулиці холодно, можна і замерзнути). Як кажуть, всяке буває: йшов – стало зле чи знепритомнів, з будь-ким може трапитись така ситуація, а допомогти нікому. Підійшов ближче, запитав, чи все добре, та після наступних слів потерпілого зрозумів, що він в нетверезому стані. Разом з перехожим вирішили допомогти йому встати, але він відмовився і не давав змоги його підняти. Після цього вирішили звернутися до міліції. Зателефонували та повідомили про чоловіка, оскільки в Здолбунівському районі вже зустрічався випадок з летальним наслідком. Наряд прибув за 20 хвилин після виклику, але потерпілого вже на той час знайомі завели додому, що я і сказав міліціонерам, які прибули. На це вони відповіли: “Якщо вже вдома, то це добре”. На даний момент в місті не діє жодного пункту обігріву, хоча взимку він працював в районному будинку культури. Але ж, як сказав один з працівників станції швидкої допомоги: «Працювати пункт обігріву має не лише взимку, а й при  температурі нижче -10°C».
Якщо Ви стали свідком схожої ситуації, не будьте байдужими. Вам лише потрібно викликати швидку медичну допомогу та повідомити місце та ситуацію, яка трапилась. Як запевнили нас працівники міліції: “В такому випадку правильно викликати «швидку», адже по приїзду вони нададуть медичну допомогу: розітруть, відігріють, заберуть до лікарні, тому що це у  їх компетенції”. А ось що нам пізніше повідомили у райвідділі міліції: з початку 2013 року до чергової частини Здолбунівського РВ УМВС України в Рівненській області від громадян по телефону надійшло 26 повідомлень від громадян про те, що вони виявили осіб, які перебувають в п’яному вигляді на вулиці.

Одне повідомлення було зареєстроване на початку січня від працівника цивільної оборони Львівської залізниці про те, що поблизу залізничної колії м.Здолбунів виявлено дівчину, віком 20-25 років, в стані алкогольного сп’яніння. Під час виїзду слідчо-оперативної групи на місце події особу дівчини встановлено: нею виявилась 24-річна жителька м.Здолбунів, непрацююча, яка надалі, з діагнозом загальне переохолодження, обмороження обох ступнів 1-2 ступеня, множинні пошкодження нижніх кінцівок, швидкою допомогою госпіталізована в травматологічне відділення Здолбунівської ЦРЛ.

Також ми поспілкувались з працівниками Здолбунівської підстанції Рівненської станції екстреної медичної допомоги та медицини катастроф:

– Чи були подібні випадки у місті, та яка їх кількість за останній час?

– Випадків замерзань у місті не зафіксовано, але в районі був випадок замерзання людини.(Це і підтвердили нам працівники РВ УМВС: статистика таких фактів  не ведеться, але виклики про те, що людина в нетверезому стані лежить та замерзає, надходять: інколи за чергування – жодного, інколи – два, три.)

– Як правильно діяти, коли Ви стали свідком замерзання людини, яка лежить на землі?

– Тут діяти можна по-різному, потрібно вміти добре оцінити обставини, адже бувають випадки, коли людині стало зле, знепритомніла, лежить в комі, не реагує на Вас та оточення. Тоді потрібно викликати швидку, надати першу медичну допомогу і дочекатися приїзду працівників швидкої, а якщо людина лежить п’яна, агресивно реагує на вашу допомогу, з вигляду Ви бачите, що вона не пошкоджена та здорова, тоді  потрібно викликати працівників міліції. Дуже часто бувають випадки, що, приїхавши,  ті ж працівники міліції стають жертвами потерпілих, тому що вони інколи агресивно себе поводять: неадекватно ведуть, махають кулаками, наносять тілесні пошкодження працівникам. Їх подальша доля – це перебування у районній лікарні разом з простими хворими людьми, яким потрібний спокій, а нетверезі люди цей спокій порушують, ведуть себе неадекватно, справляють природні потреби просто в палаті, кареті швидкої допомоги, мають неприємний запах. А ще частині таким потерпілим ніяка допомога не потрібна, після приїзду швидкої вони встають, лають працівників та йдуть додому.

–  Що ще можете додати до подібних випадків?

– Головною проблемою міста та району є те, що  нема витверезників для п’яних людей, які порушують громадський порядок.  Але ми відмовити не можемо, тому й їдемо на виклик. Також дуже часто зустрічаються безхатченки,  яким, крім 100 грам і цигарок, більше нічого не потрібно, а добросерді люди викликають швидку, на їх прохання купляють їм спиртне, сигарети.

Отже, якщо ви побачите людину, яка лежить на снігу – підійдіть до неї і запитайте, чи потрібна допомога. У будь-якому разі людське життя – це найвища цінність на землі.

 Ігор Яремович, громадський журналіст,

учасник проекту «Розвиток громадської журналістики у малих сусідніх громадах»

 

 

 

 

 

 

 

 



Всі коментарі – це не редакційні матеріали, не мають попередньої модерації, суб’єктивні повідомлення і можуть містити недостовірну інформацію. Коментатори, які використовують декілька ніків (імен)-будуть попереджені і можуть бути забанені. Коментатори, які допускатимуть у своїх коментарях грубощі щодо інших учасників дискусії та наклепи (поширення завідомо неправдивдивої інформації, яка порочить іншу особу) - можуть бути забанені адміністратором. Якщо ви вважаєте, що якась інформація не відповідає дійсності і маєте на те суттєві підстави - напишіть нам zdolbunivcity@i.ua і модератор ОБОВ'ЯЗКОВО розгляне ваш лист у найкоротший термін.

Інструкція: "Як користуватися системою коментування"
 
 
 

Архіви

 
 

Партнери

 
 ЗЕОН член Партнерства За прозорі місцеві бюджети