Що зробили корисного для Здолбунова депутати міської ради на екваторі своєї діяльності

deputat_kv

депутати та представники апарату управління Здолбунівської міської ради під час візиту до Квасилова

Не секрет, що принципи формування виборчих списків партій до місцевих органів влади на рівні міста, району перетворились на засовування під брендові партійні вивіски багатьох з тих, хто з уявлення про депутатську роботу знав  лише слова «депутатський значок», «блат», «зарплата». І якщо із зарплатою швидко стає зрозуміло, що міськрада то вам не ВРУ, то залишається лише перші дві ознаки. А як же результативна робота на благо громади?

Хто з наших обранців був свою половину каденції активним, ініціативним. Хто вніс найбільше пропозицій, проектів рішень які стали законом для місцевої громади. Хто більше всіх висловлював свою позицію на зборах, через ЗМІ. Чиї зусилля принесли найбільше задоволених звернень отриманих під час депутатських прийомів?

Ми зробили підбір посилань на будь-які згадки про наших депутатів в мережі Інтернет за пошуковим запитом «депутат Здолбунівської міської ради»:

http://newlife.rv.ua/index.php/holovna/9-cat-all/2521-in-zdolbunivska-city-council інформація В.Капітули про чергову сесію міськради

http://www.kvasilov.com/news/read/1010 – інформація про візит депутатів до Квасилова

http://galinfo.com.ua/news/135273.html – повідомлення прес-служби про участь депутатів від ВО «Свобода» в протесті проти «податку на дощ»

http://korec-misto.rv.ua/index.php/novini/81-obmin-dosvidom-den-deputata – візит депутатів до Корця

http://www.rivne.svoboda.org.ua/diyalnist/novyny/019287/ – про звернення до Президента з приводу відміни рішення по С.Бандері

http://www.rivne.svoboda.org.ua/diyalnist/novyny/042183/ – про вивішування прапора ЄС і участь у цьому депутата В.Чернецького

http://gurby-monastyr.org.ua/2012-01-03/u-zdolbunovi-vidkryto-pamyatnyj-znak-stepana-bandery/ – про відкриття пам’ятника С.Бандері та участь у цьому депутатів фракції «Наша Україна» та «Свобода»

http://vse.rv.ua/news/1379492546-invasportsmeni-rivnenshchini-zmagalis-na-chempionati-ukrayini.html – про підтримку спортсменів депутатом В.Загороднім

пошуковий запит «звіт депутата Здолбунівської міської ради»

видало лише Положення про порядок висвітлення депутатської діяльності http://www.zdolbyniv.rv.ua/index.php?option=com_content&view=article&id=1445:-535———–&catid=11:city-council-decision&Itemid=18

і ЖОДНОГО звіту роботу депутата міської ради, інформації про зустріч із виборцями, про вирішення проблем мешканців, не кажучи вже про якісь проекти рішень, подані із власної ініціативи на сесії Здолбунівської міської ради.

У нас люблять шукати відмовки на запитання про звітування про свою діяльність. Рейтинг відмовок.

–          Я і так безплатно це все роблю.

–          Я нікому нічого не винен.

–          Кому треба той мене знайде.

–          Моя робота за рішення голосувати, а проекти хай апарат міської ради складає, вони за то гроші отримують.

–          У мене немає часу.

Серед них, нажаль немає таких:

–          «Вибачте, шановні виборці, я не знав куди йду і чим там буду займатись»

–          «Я не думав, що це відповідально, а не лише почесно»

–          «Мене просто записали у список кандидатів і я нікому нічого не зобов’язаний»

Ми звернулись до всіх депутатів Здолбунівської міської ради в кінці серпня із листом, у якому просили пролити світло на свою тяжку депутатську діяльність та ті блага які вони роблять для громади.

Чекаючи відповіді на листи ми наївно думали, що депутати наввипередки будуть писати чим більше про свою діяльність, адже є можливість безкоштовно розповісти про себе своїм виборцям, всій громаді міста. Пригадались програми підтримки депутатської діяльності при розгляді якої депутати ламали списи, вирішуючи як і кому дістанеться газетна площа в районній комунальній газеті. Це взагалі здолбунівська депутатська особливість: битись за те чим потім не користуєшся. Це стосується всього, починаючи із посад голів постійних депутатських комісій, за які борються, домовляються, щоб потім не знати що із ними робити.

На наш лист відгукнувся ОДИН депутат Здолбунівської міської ради.

На Ваш лист від 27.08.13 р. повідомляю наступне:

1. Графік прийому виборців – вул. Незалежності, ТОВ “Екран”, щосуботи.

2. Протягом каденції пропущено 4 сесії у зв”язку з відрядженням за основним місцем роботи.

3. В травні 2013 року проведено збори з  мешканцями будинку по вул. Фабрична, 1 на предмет облаштування прибудинкової території.

4. Запрошення від громади на публічні заходи не надходили.

Депутат міської ради   О.Дученко

Дякуємо вам п.Дученко за те що хоч в цьому компоненті спілкування ви виявились більш уважними до здолбунівчан ніж решта ваших колег.

Особливо прикро за свободівця В.Чернецького, який має ініціативність, робить деякі речі які абсолютно відносяться до того чим має займатись депутат місцевої ради, але так і не знайшов час надати повну картину своєї депутатської діяльності. За регіонала В.Максимчука, який теж за нашими спостереженнями, вникає у проблеми благоустрою і реагує на них, але зовсім не публічно. Так ми звертались до депутатської комісії, яку очолює п.Максимчук із проханням відреагувати на систематичні порушення правил благоустрою громадянами, що розклеюють рекламу та оголошення у невстановлених для цього місцях. Жодної відповіді ні телефоном, ні поштою ми так і не отримали. Називається, здогадуйтесь самі, чи то депутати писати не вміють, чи не хочуть, а може не тільки писати, а й займатись своєю депутатською діяльністю.

zvern deputaty

Та найбільшим розчаруванням стала уся фракція партії «Батьківщина», яка має 50% голосів у раді, т.то фактично дисципліновано приходячи на сесії може самостійно керувати містом. Маючи офіс в центрі міста, приймальню нардепа та помічників і все таки не спромоглись організувати жодної відповіді, публічного звіту про діяльність своїх депутатів раз вже самі депутати не особливо прониклись відповідальністю перед виборцями. Ну що ж у вас є право про це мовчати, у нас є право написати про ваше мовчання.

А для чого? Тут напевне криється головне питання. Дійсно, для чого тужитись щось робити і комусь про це ще писати. Будуть наступні вибори – рецепт простий. Достатньо  стати членом модної партії, яка в цей час буде часто з’являтись в телевізорі або користуватись симпатією у місті. І не зважаючи на ваше прізвище, попередню роботу на благо міста ви знову опинитесь на Приходька,1 щоб самим собі доводити власну важність.

Хоча таких як здолбунівських депутатів повно по всій Україні. Ми взяли найсвіжіші дослідження місячної давнини по Волинській сусідній області. Жоден із депутатів Турійської, Ратнівської районних рад, Володимир-Волинської міської теж не звітувався перед виборцями, а сумлінних депутатів в Луцькій міській раді 19 з 50, Луцькій районній 5 із 62, волинській обласній 15 із 80.

Є і вдалі приклади із Рівненської міської та Тернопільської міської рад. (прінт-скрін частин звіту)

zvit Ternopil

zvit Rivne

Самі ж депутати більше року тому приймали рішення про створення на сайті Здолбунівської міської ради цілих сторінок депутатів і голосували за те одностайно, але жодного кроку в цьому напрямку так і не зробили. Тому що для більшості, депутатство закінчується вхідними дверями сесійної зали, і таке поняття як зв’язок із виборцями, комунікації із читачами у наших здолбунівських університетах не викладають. Але дехто добре засвоїв таку штуку як піар. Він (піар) часто включає оголошення про плани які так і не здійснились. Як у нашому випадку з інформацією про здолбунівське ноу-хау персональних сторінок депутатів. Окрім планів має бути і їх виконання. Інакше це не піар, а болтовня.iniciatyva porogna

Те що сайт Здолбунівської міської ради малодієвий говорила і ОПОРА при проведенні моніторингу сайтів влади. Запитали ми у міської ради стосовно сайту теж:

Чому на сайті Здолбунівської міської ради не друкується завчасно анонс засідань виконкому та сесій міської ради із порядком денним питань, які плануються до розгляду. Наш сайт (Здолбунів сіті-прим.), самий відвідуваний сайт району готовий безкоштовно друкувати такі анонси, а також оголошення загальноміського характеру.

Відповідь міської ради, надіслана 18.11.13

На офіційному сайті Здолбунівської міської ради згідно Закону України «Про доступ до публічної інформації» систематично оприлюднюються проекти рішень виконавчого комітету та міської ради, окрім того, розміщуються розпорядження  міського голови про скликання сесій в яких подається перелік питань, що будуть розглядатись на даній сесії.  Вся ця інформація є загальнодоступною і достатньою.”

Т.то перевантажувати себе міська рада навіть публікацією порядку денного сесії не збирається, не кажучи вже про персональні сторінки депутатів.

Справедливості заради, скажу, що на телефонні дзвінки всі депутати міської ради до кого автор матеріалу звертався ні разу не відмовились поспілкуватись, прокоментувати чи висловити свою думку. Але це шановні, пасивна форма спілкування, а ми хочемо бачити ініціативних, прогресивних, відкритих депутатів Здолбунівської міської ради. Щоби знати і пишатись ними.

А поки що для того щоб здолбунівчани не забули, наведемо список народних обранців, які гордо носять значок депутата Здолбунівської міської ради. Мабуть лише по ньому і можна відрізнити депутата від не депутата у провінційному Здолбунові, який теж хоче в Європу.

Здолбунівчани, шукайте їх за вказаними адресами, приходьте із своїми питаннями-вони зобов’язані вам допомогати!!! Знайдете, не знайдете, допоможуть, не допоможуть -пишіть в коментарях.

deputat list (1) deputat list (2) deputat list (3) deputat list (4) deputat list (5) deputat list (6) deputat list (7) deputat list (8)

Микола Орлов

П.С. Якщо під час підготовки цього матеріалу ми щось пропустили, не помітили, не згадали то у вас, шановні депутати був шанс нам нагадати, написати, проілюструвати вашу діяльність у період відповіді на лист чи після першої публікації подібного матеріалу на сторінках ЗС.

П.П.С Якщо після цього матеріалу із 36 депутатів у когось позиція до своєї власної діяльності та її публічності відношення зміниться, значить вона була не даремною. Європа починається із себе.Всі коментарі – це не редакційні матеріали, не мають попередньої модерації, суб’єктивні повідомлення і можуть містити недостовірну інформацію. Коментатори, які використовують декілька ніків (імен)-будуть попереджені і можуть бути забанені. Коментатори, які допускатимуть у своїх коментарях грубощі щодо інших учасників дискусії та наклепи (поширення завідомо неправдивдивої інформації, яка порочить іншу особу) - можуть бути забанені адміністратором. Якщо ви вважаєте, що якась інформація не відповідає дійсності і маєте на те суттєві підстави - напишіть нам zdolbunivcity@i.ua і модератор ОБОВ'ЯЗКОВО розгляне ваш лист у найкоротший термін.

Інструкція: "Як користуватися системою коментування"
 
 
 

Архіви

 
 

Партнери

 
 ЗЕОН член Партнерства За прозорі місцеві бюджети