Що запрограмувала міська влада на 2013 рік.

Аналіз програмних документів Здолбунівської міської ради на 2013 рік. Перед самим Новим роком на сесії Здолбунівської міської ради були прийняті важливі рішення, які стосуються життя Здолбунова протягом 2013 року. Це міський бюджет та відповідні програми заходів, які цими коштами забезпечуються. Слід зазначити, що ці програми попередньо розглядались і затверджувались виконавчим комітетом міської ради, депутатськими комісіями, але кінцевий їх варіант по деяким статтям витрат суттєво відрізняється від початкового. Про це ми будемо говорити, розглядаючи кожну програму. (всі фото збільшуються при натисканні)

Програма Благоустрою.

На загальну суму 1847000 грн. Перше, що кидається  в очі, так це назва колонки «Приблизна вартість у гривнях», яка дає суттєві можливості до вільного трактування ціни. Після оприлюднення програми, яку міськвиконком рекомендував до затвердження міській раді, ми звернулись із письмовими запитами щодо деяких позицій. Зокрема, ми попросили надати:

  1. Кошторис Поточного ремонту ритуальних приміщень на кладовищі по вул.Коперніка на 2013 рік
  2. Кошторис на обслуговування кладовищ у 2013 році

 

Так як обидві ці позиції були оцінені у 99 тис.грн, а це означає, що міська влада хоче уникнути тендерної процедури обрання виконавця таких робіт, що саме по собі вже викликає підозру у непрозорості використання цих коштів. Які ж відповіді ми отримали. Як видно із скану документа, Кошторис ремонту НЕ СКЛАДАВСЯ. Попри норми і закони, регламент діяльності міської ради та виконкому саме виконавчий комітет прийняв таку програму, що містила  позицію в 99 тисяч наших з вами гривень, які нічим не підкріплені. Жодним розрахунком. Хіба що з довідника “Стеля”. Після нашого запиту така позиція із кінцевого варіанту Програми взагалі ЗНИКЛА. Замість неї у новопридуманій програмі підтримки комунальних підприємств, ОСББ та розвитку міста (засунули все, що не влізло в попередні програми) з’явився рядочок: Реконструкція огорожі кладовища по вул.Коперніка, виконавець приватна фірма ТОВ КП, ціна 40 тис.грн. Дивно, але той же ремонт приміщення на кладовищі «виліз» у “Плані благоустрою міста на 2013 рік”. Це той самий план, з якого дається відповідь, коли люди звертаються дізнатись свою чергу на ремонт балкона, вулиці, майданчика. Так що ж це за план такий, якщо в ньому передбачений ремонт, який не врахований ні в програмі, ні в бюджеті? Пустишка. Хоча ми не виключаємо варіанту, що це тимчасово, напевне, в розрахунку на ослаблення уваги до діяльності міської ради та витрачання бюджетних коштів. Магічні 99 тисяч так же хочеться освоїти. Звичайно, можливо, там і потрібен ремонт, але ж на все є свої процедури. Обстежили, склали акт, порахували вартість, зібрали пропозиції, визначили найкращу, обґрунтували з точки зору доцільності та юридичної можливості – і вперед! А так, зі стелі 99 тисяч, банальний розвод?

Зазнали змін вартості монтажу та демонтажу ялинки. Після нашої розгромної статті про невідповідність інформації, яка оприлюднюється, реальному стану справ, що було підтверджено нашим розслідуванням  (Нагадаємо. Цитата: “Уже засяяла головна ялинка нашого міста. Її встановили біля Будинку культури ПАТ «Волинь-Цемент». Восьмиметрову красуню подарувала здолбунівчанам ЗОШ І-ІІІ ст. № 1. Головну ялинку міста встановлювали і облаштовували прикрасами та освітлювальними гірляндами впродовж майже цілого дня. Іграшки для ялинки подарували станція юних техніків, центр творчості дітей та юнацтва, приватні підприємці Ігор Новак, Жанна Счастлива. А обійдеться новорічна ялинка міському бюджету в 40 тисяч гривень.” Кінець цитати.)  А насправді, прикраси купувались у підприємців, затрати на роботи були необґрунтовано великими. Тому виконком у своєму варіанті програми загальні витрати на новорічну ялинку запропонував як 28 і 8 тисяч, разом 36 на встановлення та демонтаж. Сесія ж затвердила 20 і 10, разом 30 тисяч гривень. Зауважте, при інфляції, збільшенні мінімальної ставки заробітної плати лише одне наше розслідування зекономило для городян 10 тисяч гривень (було 40,0 стало 30,0). Не з’ясували нам в міській раді і походження цифри 99,0 на санітарну очистку і “Кошторис на утримання сміттєзвалища”, якому у варіанті виконкому планувалось 30,0 тисяч, а затверджено 120 тис.грн. Кошторис врешті-решт теж не складається. Скільки потратили, стільки і затверджують. Це, як  кажуть, цільовий плановий проектний підхід, який так полюбляє міський голова.

 Відрізняється по величині і такий вид затрат як “Транспортні послуги з навантаження та перевезення вантажу”. У версії виконкому на ці цілі планували 10 тис.грн, на сесії затверджені магічні 99,0 тис грн. для того ж таки ТОВ “Комунальні підприємства”. Програма містить також декілька пунктів капітального ремонту дорожнього покриття. Так, зазначений ремонт дороги по вул.Пушкіна, про що неодноразово звертали увагу мешканці цієї вулиці, а на публічній сесії 18.12 і мешканець Чуйко В.М наголосив, що обіцяні мером І.Ольшевським два роки на подолання цією проблеми давно минули. Щоправда зазначена сума на ці цілі  – 21,0 тис.грн  – для цього явно недостатня. Повний варіант Програми дивіться нижче (з примітками ЗС)Всі коментарі – це не редакційні матеріали, не мають попередньої модерації, суб’єктивні повідомлення і можуть містити недостовірну інформацію. Коментатори, які використовують декілька ніків (імен)-будуть попереджені і можуть бути забанені. Коментатори, які допускатимуть у своїх коментарях грубощі щодо інших учасників дискусії та наклепи (поширення завідомо неправдивдивої інформації, яка порочить іншу особу) - можуть бути забанені адміністратором. Якщо ви вважаєте, що якась інформація не відповідає дійсності і маєте на те суттєві підстави - напишіть нам zdolbunivcity@i.ua і модератор ОБОВ'ЯЗКОВО розгляне ваш лист у найкоротший термін.

Інструкція: "Як користуватися системою коментування"
 
 
 

Архіви

 
 

Партнери

 
 ЗЕОН член Партнерства За прозорі місцеві бюджети