Що відбувається із землею в Уїздцях?

zemlaТільки нещодавно був опублікований на ЗС матеріал про непорозуміння на межі із порушенням законів про звернення громадян, які мали місце в Уїздецькій сільській раді, де секретар цієї ради на свій власний розсуд вирішувала долю заяв односельчан-реєструвати їх чи ні. І ось ЗС отримав на пошту одразу два повідомлення. Ще одну історію-продовження теми земельних метаморфоз в Уїздцях та позицію секретаря цієї ради, яка стала ключовим героєм новини.

Спочатку позиція секретаря сільради:secretar uizdci

Уїздецька сільська рада в своїй роботі із зверненнями громадян керується, як Законом України “Про звернення громадян”, так і посадовими інструкціями, регламентом роботи, інструкцією про ведення діловодства, номенклатурою справ. Відповідно цих документів, звернення, які стосуються земельних питань, реєструються спеціалістом-землевпорядником сільської ради в журналі звернень громадян з земельних питань. Всі паї знаходяться за межами населених пунктів, державні акти, як на паї, так і земельні ділянки для ведення селянського господарства видаються відповідними землевпорядними організаціями.

Секретар Уїздецької сільської ради веде письмовий та усний прийом громадян з різних питань.Так, за Іквартал2014року до секретаря Уїздецької сільської ради звернулося 361 громадянин. Всі звернення зареєстровані у відвовідних журналах згідно номенклатури справ.Повторних з вищевказаних звернень до секретаря не надходило.

Перед тим, як звинувачувати в упередженому ставленні до громадян секретаря Уїздецької сільської ради, потрібно було вислухати і розібратися по суті справи, а не діяти лише на одних емоціях із заготовленими заздалегідь обвинуваченнями.

Тепер лист жителя Уїздців

Цитуємо: У 2007 році, я громадянин України, будучи зареєстрованим у с. Уїздці, Здолбунівського району, написав до Уїздецької сільської ради заяву на отримання земельної ділянки під забудову. Рішення не довелося чекати довго. У листопаді 2007 року Уїздецька сільська рада п’ятого скликання винесла Рішення «Про надання дозволу на виготовлення проекту із землеустрою щодо відведення земельної ділянки у власність для будівництва та обслуговування житлового будинку, господарських будівель і споруд».

Сесія сільської ради вирішила 1) Дати дозвіл жителю с. Уїздці т.то мені на виготовлення проекту із землеустрою щодо відведення земельної ділянки орієнтовною площею до 0.25 га у власність для будівництва та обслуговування житлового будинку, господарських будівель і споруд в межах с. Уїздці, за рахунок земель запасу житлової та громадської забудови. 2) Гр. т.то мені, звернутися в землевпорядну організацію, яка має відповідний дозвіл (ліцензію) на виконання цих видів робіт і замовити проект відведення земельної ділянки для будівництва та обслуговування житлового будинку, господарських будівель і споруд та подати на розгляд і затвердження до сільської ради. 3) Контроль за виконанням даного рішення покласти на сільського голову.uizdci_2

Другий пункт Рішення у сільській раді взяли на себе, вибравши за замовчуванням землевпорядну організацію самостійно. Відповідно до квитанції до прибуткового касового ордера згадані послуги надає ПП «Інтенсив-Сервіс», м. Рівне. Я оплатив більше 1000, 00 грн за послуги, проте землі так і не отримав. У відповідь на мої неодноразові візити до сільради, я отримував лише знизування плечима та обіцянки, що землю дадуть через тиждень, місяць тощо.uizdci_3

Нещодавно, я цілком випадково прочитав у магазині «Волинь», що у с. Уїздці, оголошення про те, що 20 березня 2014 року відбудуться збори заявників з приводу виділення землі. Напередодні я зателефонував до сільради, уточнити чи точно збори відбудуться, на що отримав відповідь: «Ми передумали. Землю розподілятимуть по дільницях, відповідно людей і викликатимуть, чекайте». Через декілька днів, так і не дочекавшись дзвінка, я знову відвідав сільраду.uizdci_6

Голова сільради та землевпорядник почали шукати відмовки. Землевпорядник навіть погрожувала відібрати землю в моєї матері (на якій підставі????), поводилася досить зверхньо. На питання куди поділися мої гроші сільський голова відповів: «Може ти хочеш зайняти моє місце?». Незважаючи на усі образи та погрози я наполягав на отриманні відповідей на мої питання: «Де земля? Коли буде? Куди поділися гроші?». Після декількох перепитувань мені відповіли, що не підписаний генплан (за коригування плану забудови села ще у 2009 році я заплатив 280,00 грн). Декілька разів я попросив вказати прізвища відповідальних осіб, які мені назвали лише після чергової порції відмовок – Щавінський та Пилипчук П. Ю. На цьому і розійшлися.

 Як мені стало відомо, за ці всі роки засідання сільської ради з приводу роздачі землі проводилися неодноразово, після чого людям землю таки давали. На питання, яке я поставив ще у 2013 році, чому мене жодного разу не повідомили, мені відповіли, що не мали моїх контактів. Після того, як я дав свій номер телефону, мені так жодного разу і не зателефонували.

Прошу допомогти з’ясувати мені обставити такої ситуації із землею у с.Уїздці.

Житель села Уїздці

Від ЗС: ми з’ясували, що представники Уїздецької сільської ради часті гості у судах з питань земельних відносин. Справи різні. І по спадщині і про набуття права власності, скасування права власності, самозахоплення землі…uizdci_1

Справа січня 2013 рокуuizdci_4

Справа березня 2012 року про незаконне володіння земельними ділянкамиuizdci_5

Справа жовтня 2013 року

А нижче деякі деталі однієї справи.

Справа № 1708/1527/12

Р І Ш Е Н Н Я

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

“25” червня 2012 р. Здолбунівський районний суд

Рівненської області

в складі: головуючого судді Мішури В.С.

секретаря судових засідань Парфенюк Т.А.

за участю: прокурора Ходак О.К.

сільського голови Стернійчук О.М.

відповідача ОСОБА_3

розглянувши у відкритому судовому засіданні в приміщенні суду м. Здолбунів цивільну справу за позовом

Прокурора Здолбунівського району в інтересах держави в особі Уїздецької сільської ради Здолбунівського району Рівненської області до ОСОБА_3, третьої особи Управління держкомзему у Здолбунівському районі про визнання недійсними Державних актів про право власності на земельні ділянки та витребовування земельних ділянок із чужого незаконного володіння, суд –

у с т а н о в и в :

В поданій до суду 08.06.2012 р. заяві заступник прокурора і інтересах держави в особі Уїздецької сільської ради Здолбунівського району зазначила, що в ході перевірки додержання вимог земельного законодавства про надання у власність громадянам земельних ділянок встановлено незаконне заволодіння земельними ділянками.

Згідно рішення Уїздецької сільської ради № 03 від 23.02.1994 р., виданого посадовими особами сільської ради, ОСОБА_3, передано у приватну власність земельну ділянку загальною площею 0,89 га, яка розташована в с. Коршів Здолбунівського району Рівненської області.

Відповідно даного рішення виготовило технічну документацію без дозволу органу місцевого самоврядування, який також її не затверджував. На підставі вказаних документів ОСОБА_3. видані державні акти на право власності на земельні ділянки:

1) ЯК № 517430 для ведення особистого селянського господарства площею 0,1227 га нормативна грошова оцінка якої становить 3 608,7 грн.;

2) ЯК № 517429 для ведення особистого селянського господарства площею 0,6177 га нормативна грошова оцінка якої становить 18 167,04 грн.;

3) ЯК № 517428 для будівництва та обслуговування житлового будинку, господарських будівель і споруд площею 0,1497 га нормативна грошова оцінка якої становить 4 402,79, грн.

Неправомірність набуття у власність відповідачем та отримання ним зазначених вище земельних ділянок підтверджено довідкою архівного відділу Здолбунівської районної державної адміністрації № 71/01-19 від 17.05.2012 р. та рішенням Уїздецької сільської ради № 3 від 23.02.1994 р.

Враховуючи те, що інтересам територіальної громади Уїздецької сільської ради завдано шкоду у зв»язку з незаконною передачею у власність відповідачу земельних ділянок просить суд вказані Державні акти на право приватної власності на земельні ділянки визнати недійсними та скасувати їх; передати земельні ділянки з чужого незаконного володіння у землі запасу Уїздецької сільської ради загальною площею 0,89 га га, які розташовані по АДРЕСА_1

В судовому засіданні прокурор та сільський голова вимоги заяви підтримали...- кінець цитати

Чому стільки скарг, заяв, непорозумінь, судових справ по цій сільській раді? Може настав час грунтовніше районній раді, прокуратурі, держкомзему звернути увагу на це і виправити ситуацію.Всі коментарі – це не редакційні матеріали, не мають попередньої модерації, суб’єктивні повідомлення і можуть містити недостовірну інформацію. Коментатори, які використовують декілька ніків (імен)-будуть попереджені і можуть бути забанені. Коментатори, які допускатимуть у своїх коментарях грубощі щодо інших учасників дискусії та наклепи (поширення завідомо неправдивдивої інформації, яка порочить іншу особу) - можуть бути забанені адміністратором. Якщо ви вважаєте, що якась інформація не відповідає дійсності і маєте на те суттєві підстави - напишіть нам zdolbunivcity@i.ua і модератор ОБОВ'ЯЗКОВО розгляне ваш лист у найкоротший термін.

Інструкція: "Як користуватися системою коментування"
 
 
 

Архіви

 
 

Партнери

 
 ЗЕОН член Партнерства За прозорі місцеві бюджети