. Що робиться з чергою в садочки? | Здолбунів City

Що робиться з чергою в садочки?

черга в садочокПочув нарікання на незрозумілу чергу в дитячий садочок, вирішив розібратися. Організували швидко мобільну групу – начальник відділу освіти, методист з дошкільної освіти і я. Роздрукували списки черги, станом на момент виходу із кабінету і вперед.черга в ДНЗ Дзвіночок_1

Зустрічаємось із завідуючою ДНЗ, звіряємо списки із черги зі списками дітей, зарахованих до садочка в ясла та молодшу групу. Одразу бачимо ситуацію:

 1. Багато із дітей, які вже знаходяться в садочку досі є у списку черговиків (+ означає, що дитина зарахована до ДНЗ,). Що це означає? Те, що в ДНЗ не слідкують за своєчасним зняттям з черги і те, що батьки в такий спосіб дезорієнтовані. Заглянули в список, бачать що 30-40- ві і не йдуть в ДНЗ, не ведуть дитину.
 2. На запитання до завідуючої, чому з черги НЕ усі підряд зараховані до групи відповідь була проста «Хто із батьків звернувся, тих в порядку черги і взяли», звідси заклик до батьків – записалися до черги то ведіть своїх малюків у той ДНЗ, який обрали. І ремарка розробникам програми, а може робити не лише реєстрацію черги, а й вимагати до якоїсь визначеної дати підтвердження від батьків свого перебування у черзі, а ті хто не підтвердив – виводити з черги. А то дивною виглядає картина, коли з цілої сторінки черговиків лише три дитини потрапили у садочок.черга в ДНЗ Дзвіночок_2

Побачив серед черговиків, які по ідеї вже мали би бути в садочку, знайоме прізвище бійця АТО. Телефоную і вмикаю голосний зв’язок. Запитував чому дитя ще не у садочку і чи не відмовляли в ДНЗ у прийомі дитини в ясла. Відповідь капітана дала зрозуміти, що це їх сімейне рішення було не вести цьогоріч доньку, а віддати наступного року до молодшої групи. Здається такій відповіді були раді усі присутні :)

Всі групи чисельно більші ніж мали би бути, тому що у Здолбунові не всі забезпечені місцями в ДНЗ і це є проблемою. Розмір групи залежить від бажання завідуючої та можливостей приміщення групи.

Благодійних внесків на рахунок ДНЗ за 2014-2015 роки зібрано понад 31 тисячу гривень.

Серед пільгових категорій – діти учасників АТО, з багатодітних сімей та дітей педагогічних працівників, які не перевищують у складі групи 20% від загальної чисельності.

Микола Орлов

П.С Історій про те, хто кому куди і скільки приносив чи пропонував наслухався ДО візиту в садочок. Знайду підтвердження, факти – коливатись не буду.

1 зірка2 зірки3 зірки4 зірки5 зірок (ще не оцінили)
Loading...


Всі коментарі – це не редакційні матеріали, не мають попередньої модерації, суб’єктивні повідомлення і можуть містити недостовірну інформацію. Коментатори, які використовують декілька ніків (імен)-будуть попереджені і можуть бути забанені. Коментатори, які допускатимуть у своїх коментарях грубощі щодо інших учасників дискусії та наклепи (поширення завідомо неправдивдивої інформації, яка порочить іншу особу) - можуть бути забанені адміністратором. Якщо ви вважаєте, що якась інформація не відповідає дійсності і маєте на те суттєві підстави - напишіть нам zdolbunivcity@i.ua і модератор ОБОВ'ЯЗКОВО розгляне ваш лист у найкоротший термін.

Інструкція: "Як користуватися системою коментування"
 • Петро Воля

  На своєму життєвому опиті знаю-родилась дитина, відразу пиши заяву на чергу! І зовсім не факт, що дитина у 3 роки туди попаде!!!Тільки дивує, чого ці нарікання почули тільки тепер???? Ця проблема в Здолбунові вже не оди рік!!!

 • #39

  Хабарі нехто невідміняв! Аналогічна ситуація. Чи ви ще вірите в безкорупційну країну!? Несмішіть тут це ще нескоро буде (те що показують по телевізору дуже відрізняється від реалій)

  • Здолбунівсіті

   Ура, ура, хабарі, хабарі. Всім все добре, нічого міняти не треба.

   • Петро Воля

    Ну так чому Ви особисто не вживаєте радикальні дії проти цих корумпованих схем??? Чому в освіті такий кричащий бардак???

    • Здолбунівсіті

     Ми порушили це питання, зробили його публічним. Не збираємось нікого закидувати шапками голослівно.

 • Здолбунівсіті

  Система недосконала і запитань багато. Наприклад, як можна взяти 31 го з черги якщо з попередніх 30-ти лише двоє взяті. А раптом всі ті 28 ще заявляться?! Чи хто обдзвонював батьків по порядку формування черги?. Можна рекомендувати батькам чия черга надійшла писати заяви довільної форми і реєструвати у завідуючої свій екземляр на кшалт “Підтверджую про свій намір скористатись правом перебування дитини у ДНЗ згідно реєстрації у електронній черзі від така то дата”. Тоді при виникненні спірних запитань (я приходила мені відмовили, або ніхто не звертався тому взяли тих хто звернувся, а в мене просили 200,300,400, два вікна тощо) буде факт того що батьки зверталися до садочка і якщо їм відмовили-розбиратись у причинах відмови. Кожен нехай запитає себе, що зробив для того щоб було по іншому ніж є. Якщо критичній масі буде добре або байдуже то така система з будь-яким рівнем контролю буде самовідтворюватись.

  • Prosto_I

   Пане Миколо, а чи не ваша партія вже півтора роки нібито бореться з корупцією, яку сама і підтримує та розвиває? А чи не у партіі Порошенка Солідарність третина депутатів перебіжчики з регіонів? Вони ж і надалі сидять на “хлібних” посадах, обкрадають простий народ, задурюють людям голови нібито новими реформами, які по суті жодноі користі нікому окрім як “вам депутатам” не принесли. Чому ви не піднімаєте питання про утримання, утеплення, харчування і розвиток у ДНЗ? А де ж фінансування? Чи РДА не ділиться? Самим мало? Керівники садочків працюють як воли, щоб діти мали хоча б щось, вже не йде мова про найкраще, а про те що хоч щось і якось можна дістати. Ви повинні дякувати ім за те, що вони роблять. Благодійні внески – а як без них? За які кошти купляти іграшки, книги, розвиваючий матеріал? Чи може ви цим усім забезпечите? Здаєть ваше завдання, пане Орлов, лише обгадити і осудити людей, які справді працюють, бо ви ж окрім тренінгів нічого насправді не вмієте робити, та і вони жодноі користі не приносять. Сподіваюсь, що усе те г…о яке ви виливаєте, зустрічним вітром невдовзі повернеться до вас!

   • Здолбунівсіті

    Так, Україна хвора… В матеріалі жодного звинувачення, лише факти відвідання ДНЗ і жодного порушення при цьому не знайдено і не шукалося. Зясовували як рухається черга і як формуються списки груп з врахуванням пільговиків. А ваш коментар – це якраз оте відро з тим самим що ви налили і вилили. Попутного вам вітру…Чим більше таких коментарів тим більше розумієш що собака-друг людини куди більший ніж людина людині.

    • Prosto_I

     Не вмієте сприймати критику? У вас пояснення – хвора краіна, бюрократія, недостатнє фінансування, некваліфікований персонал … А ви прийшли до влади для чого? Чи не вирішувати проблеми? А ви що робите? Визнайте – нічого. Окрім голослівних заяв. Ні ви ні Кондрачук реально не вирішили жодноі проблеми міста і району, ви лише заважаєте людям працювати. Зніміть корону.

 • buddax2

  а чи реально організувати приватний дитсадок?

  • Здолбунівсіті

   В нашій бюрократичній системі, високих вимогах до приміщення і персоналу, бідному населенню в умовах Здолбунова проблематично. Хіба що короткострокового перебування без сну і харчування на 3-4 години.

 • Реаліст

  Дивно виглядає “порушення питання” заступником голови РДА. А хто тоді має діяти, робити реальні кроки. Це вже не тренінги, а реальне життя, вже пора не бла- бла а щось робити – для чого тоді влада (мабуть для статистики)

 • Здолбунівчанка

  Питання порушене дуже актуальне!!!
  На мою думку логічно – не став в чергу, а хочеш в садочок – плати гроші, адже ти порушив правила прийому в ДНЗ. Інше питання, що проплата повинна бути офіційна! Це дисциплінує всю систему. Про які благодійні внески на іграшки говорилось в одному з коментарів? При зарахуванні до групи, батьки отримують список в якому вказана іграшка і книжечка! Садочок не забезпечує дітей нічим, окрім харчування, приміщення та персоналу. Пане Миколо, якщо Ви зайнялись цим болючим питанням, займіться грунтовно! Батьки, які дали хабар і влаштувались в дошкільний заклад в голос про це заявляти не будуть – вони не вороги своїм дітям, яким ще навчатись та виховуватись в цьому ж закладі. Цільове використання коштів виділених на ДНЗ 100% документально виражено належним чином так як і використання благодійних внесків.
  Я не чула, щоб людина стала в чергу, простояла 3 роки і не потрапила в садочок, через вимогу хабаря. Звичайно, потрібно йти в садочок і нагадувати про себе! Ми ж вступаємо до ВУЗу без персонального запрошення і так само до школи. Звучить абсурдно, що Вам мають телефонувати і нагадувати – “Ваша черга прийшла, чи не бажаєте в садочок?” Батьки знають коли дитині 3 рочки і коли їм виходити з відпустки по догляду за дитиною до 3-х років.
  Особисто для мене болить інше питання – місця в черзі займають батьки, які не маютьпотреби у вихованні дітей дошкільним закладом! Вони не мають постійного місця роботи, або ж вдома є енергійні бабусі. Сенсу займати місце в садочку, якого не вистачає працюючим батькам – немає ніякого!!! Це питання не піднімається ніде! 1 вересня в групі 40 чоловік, а напротязі року – 15. В цьому моменті потрібно ввести контроль!!!

  • Здолбунівсіті

   “Батьки, які дали хабар і влаштувались в дошкільний заклад в голос про це заявляти не будуть – вони не вороги своїм дітям, яким ще навчатись та виховуватись в цьому ж закладі.” – моя дитина мені ближча, а там хай Орлов, ЗС, хто завгодно займаються і змінюють??!! Так не буває! Не пропонуйте хабарі і якщо вам пропонують- заявляйте про це. Так вони не вороги своїм дітям, вони просто шкідники всієї країни.

 • Здолбунівсіті

  Просто І – коментар видалено так як не стосується теми ДНЗ. Читайте правила коментування.

 • Петро Воля

  Ну тоді таке запитання до п.Орлова, як до заступника голови РДА!!!!Чи можливо при нинішній малій кількості наповнювання початкової ланки в ЗОШ№1,4,6 ліквідувати(реорганізувати) ЗОШ№7, яка займає приміщення дит.садка і цим вирішити хоча б частково проблему дошкільнят, відкривши там садік??? Тільки не відповідайте відписками типу(ви не перші хто питає, до нас теж піднімались такі питання і інш.!!! Прошу документально підтвердити хоча б якісь потуги влади в цьому напрямку!!!! А ідея золота-як для шкіл, так і для садочків!!!!Чи може дирекція має якісь “крепкі” підвязки зверху і ви не в силі щось вирішити! Га, пан Орлов????

  • Здолбунівсіті

   Дякуємо за питання-пропозицію.

   • Петро Воля

    Питання без відповіді??? Чи я маю хоч малюсінький шанс щось почути, крім “дякуємо за питання-пропозицію”???Чому в цьому напрямку взагалі не працює новий нач. відділу освіти і чи має якісь напрацювання зам. голови РДА з гум. питань????

  • Здолбунівчанка

   Ви усвідомлюєте практичне втілення пропозиції? А сформованому висококваліфікованому педагогічному колективу що запропонуєте робити у даному випадку? Мабуть тому мала наповнюваність початкових класів у загальноосвітніх школах І-ІІІ ступенів, тому, що для учнів початкових класів саме в шк.№ 7 створені найкращі умови. Мені є що порівнювати і висновки зроблені з відвідування молодших класів дитиною двома видами шкіл. Моя дитина, яка в неповних 6 рочків піде до 1 класу – лише в шк. № 7! Теплу, із зручним розташуванням класів та сан.вузла для маленьких дітей в колектив однолітків!!! Це рішення більшості сімей міста!
   Документальне підтвердження слід шукати іншого напрямку – проекти будови ДНЗ обговорювались в районі Свято-Успенського собору і на території Богдашівської сільської ради. Тільки в м. Здолбунів питання обговорюється 10 років, 10 років обговорюється брак бюджету і ще 20 відбувається процес будівництва…

   • Петро Воля

    Я прекрасно все розумію! Моя дитина теж ходила в 7 школу! Але зважте, як після 4 класу дитині змінювати колектив і іншу школу!!!Це дуже болісно! В 7 школі тенденція садка, і психологічні зміни при переході вразливі!!! А як-би дитина з 1 класу навчалась в зош 1-3 ступенів, то інша картина!!!На рахунок комфорту-нічим не гірші вищеперечислені школи!Ви там давно були??? І на рахунок “висококваліфікованого колективу”!Частина по своїх дипломах дошкільнят залишиться, частина на пенсію, а інші -по школах району! А як по вашому колективам шкіл, які підлягають оптимізації??? А це буде декілька шкіл району! Так-що не складне! Діло за новою владою!!! Але мене беруть сумніви!! Рука руку буде мити!!!!практичне втілення пропозиції

    • Ірина

     Шановний! Ви мабуть не в курсі справи, що реорганізація ЗОШ №7 державі обійдеться в чималу копійчину (свого часу, коли закривали садочок про це не думали), мабуть доцільніше буде побудувати нове приміщення садочка, про яке вже давно балакають.

 • Таня

  А моiй дитинi 3 рочки i 5 мiсяцiв, i м зи нашими нинiшнiми законами по черзi нiяк пройти в садочок не можемо, при тому, що на чергу ми стали, коли донечцi нашiй було 2 мiсяцi.

 
 

Активні відвідувачі

 
 

Архіви

 

 Сайт для Руководителей. Как результативно управлять
 

Реклама