Що принесе нам 2015 рік?

цікава козаЩо очікувати у 2015 році?

Україна

Війна. Буде продовжуватись гра у миролюбного Президента і кривавого пастора. Один буде шукати миру в Мінську, Астані, Ашгабаді, інший буде організовувати чергові хвилі мобілізації для селян. Верховна Рада при цьому ні розривати дипломатичних стосунків із агресором, ні націоналізовувати власність агресора в нашій країні так і не наважиться. Продовжимо випуск шоколаду у країні – агресорі, постачання безоплатної електроенергії у анексований Крим, в той же час вводячи нові податки для мешканців материкової України.

Нове озброєння, постачання для армії без розслідування резонансних нових скандалів із закупкою приладів нічного бачення від американської компанії, випущених в …Одесі для мисливців, безконтрольність прийому вантажів від волонтерів і зловживання з отриманим при розподілі чи ще гірше, відправці зворотнім рейсом ти ж вантажів тільки на свої приватні адреси – все це  перетворює війну із гібридної в ганебну. Селяни не розуміють за що воюють, волонтери не розуміють чому саме вони основний постачальник всього для армії, матері не розуміють що таке перемир’я  – коли вбивати можна тільки наших.

Нас не приймають в НАТО, нам відмовляють у особливому стратегічному партнерстві із НАТО, нам не дають потрібну зброю, тому що ми самі (влада) не наважуємось визнати війну війною.

Війна накладає свій відбиток і на тому, що замість послаблення митного перетину і візового режиму Україна – цивілізований світ, ми отримали ускладнення. Така кількість біженців, емігрантів Європі не потрібна.

Економіка. Замість податку на олігархів, яким мав стати податок на нерухомість та додаткові збори із власників престижних авто отримали податок на середній клас. Адже при стягненні податку на нерухомість враховані лише метри квадратні і зовсім не врахована комерційна ринкова вартість майна. Таким чином і за стару хату в селі площею 130 квадратів і за ці самі 130 квадратів у Конча-Заспі, власники сплатять однакову суму грошей. Такий самий підхід і по авто. По 25 тисяч з брата і крапка. І не важливо чи то в тебе Феррарі 2014 року з брюліками, чи Мерс 1988 року, але більше 2500 кубіків під капотом.

Податковий і бюджетний кодекси зазнали змін. В них вже передбачені податки, що залишаться на місцях, як ухвалювати бюджет коли немає головного кошторису країни тощо. От тільки чи є ще де в світі приклади коли фактично децентралізацію почали із цих кодексів, а  не змін до Конституції та відповідних профільних законів та об’єднань громад. Тепер у влади є два шляхи. Перший – це гарячково проводити «добровільну» децентралізацію та адмін.-терреформу, а іншими словами покалічити карту України тупим циркулем. Інший шлях – виправдовуватись чому гроші не надходять на місця, тому що самі громади бойкотують децентралізацію. Не забуваймо, що бойкотують її і в Києві, на фоні війни і побоювань віддати владу «не правильним» особам на Донбасі.

розумний барашкаГроші. Інфляція цього року склала 25%, на наступний у бюджет, прийнятий з голосу, закладено 13%, поки що голова НБУ Гонтарева, заявляє про 17-18%, а в банках депозит по гривні беруть під 20% та ще й ввели податок на доходи за депозитами у 20%. Рахуйте і біжить класти гроші на депозит. Вигідна, я вам скажу штука. Поклав більше-зняв менше – внутрішні інвестиції по-українські.

А зовнішні і так не прийдуть. Зарубіжний бізнес слухняний. Він слідкує за рейтингами національної економіки, прозорості, корупційності, рівню довіри до банків. Є звісно венчурні голови, які можуть собі дозволити ризикувати, щоб знімати вершки у будь-якій країні, але зазвичай в таких персоналізованих економіках як наша, потрібно мати персональні гарантії з Київських пагорбів. Щоб чітко можна було асоціювати – чий це бізнес. От Хюйдаї – бізнес Колеснікова, значить корейці могли собі дозволити в країну, нафтові вишки Бойка і т.д Весь кримінально-владний бізнес у нас корумпований тому і має свої прізвища. Аваков прагне у 2015 році приклеїтись до бізнесу на біометричних паспортах. Раніше – це мало бути щось на зразок картки особи, яка заміняє все. Тепер – це лише новий закордонний паспорт із вашим відбитком пальчика. І роз’яснює пан міністр складові тарифу на цей паспорт. Оперує такими поняттями як 15 євро за виготовлення, хоча в Україні є своя валюта і в ній саме відбуваються розрахунки в межах країни, і кучу гривеньок за послуги державного підприємства, яке паразитує на адміністративних послугах для українців. В народі кажуть, хто що очолює той на тому і бізнес робить. Хто бореться з корупцією той від неї і заробляє, хто відповідає за паспорти і послуги той з них і кормитись буде. Як не напряму то опосередковано. Ми ж знаємо безліч бюджетних присосок, які завжди на поготові відсмоктати.

Міжнародні кредити. Дефіцит держбюджету 63 мільярди гривень. Міжнародні кредитори залюбки нададуть ці гроші. Під традиційні свої умови, вимоги, ультиматуми. Але дадуть, їм це вигідно.

козаІноземці в Уряді. Досі не можу зрозуміти кого куди і за яким принципом беруть. Досі не бачив конкурсу на заміщення посад, де б все вирішували мізки, а не партійні квитки чи товаришування з правильними людьми. Але якщо іноземців небагато і їх вбудовують у СИСТЕМУ, то вони або скоро посипляться звідти, або зростуться із системою.

Коаліція. Хто в ліс хто по дрова. Журналісти, камуфляжні, громадські активісти досі ще не визначились як себе вести у ВРУ. Чи то кричати далі, чи то вже якісь документи писати, але ж голосування під пресингом ультиматумів прем’єра і зборів із президентом перед прийняттям із голосу бюджету, зовсім вибивають із колії. Як себе вести – бунта рити і виходити з коаліції, гримати дверима і йти з ВРУ, мовчки претендувати на посади за ту саму мовчазність?

 Регіони

Готуватимуться до адміністративно – територіального дерибану і боротьби з корупцією, організовувати черговий призов в армію і мобілізацію. Будуть дружити з волонтерами, бо де ж ще такий безкоштовний ресурс затикати дірки, можна знайти, як наші патріотичні люди. Держава не може повернуте награбоване папєрєдніками, не може організувати раціональне використання бюджетних коштів, винаходи для потреб оборони. Все це вже роблять волонтери, скільки ще сил і терпіння у них вистачить? А на носі створення реєстру волонтерів, фінансові звіти за 2014 рік. Для багатьох це будуть неприємні сюрпризи і нелегкі дні. Об’єктивно і суб’єктивно.

зубожінняБезробіття і зубожіння триватимуть. Підняті ціни на комунальні послуги остаточно вб’ють бажання шукати роботу у тих хто її ще збирався шукати. Служба зайнятості і управління соцзахисту тепер стануть головними офісами значної частини населення регіону (області).

Підприємцям як ніколи буде вигідно і надалі  домовлятися із контролюючими органами про фіксовані податки від них і хабарі ніж виводити на біло свої бухгалтерії. І це все не стільки від розміру податків залежить і навіть суттєво зменшеного ЄСВ для найманих осіб, а від довіри владі, правоохоронцям, судам.

Якщо ні голова облради, ні губернатор Рівненщини ні міліція і суди не можуть вирішити питання бурштину і його масового копання та продажу, якщо рік простоює сміттєсортувальний завод у який вкладені мільйонні закордонні інвестиції, якщо державна міграційна служба на місцях свідомо заганяє людей до ДП «Документ», щоб збити з них гроші за невідомі і ніким не затребувані добровільно послуги, якщо ДАІшники свою чарівну палку вважають крутішою за закони які описують як тією палкою працювати на благо безпеки громадян потрібно, якщо п’яні мажори на очах у безсилої міліції факають їм і журналістам, а самі чиновники тим же журналістам рік –два надсилають відписки замість оприлюднення власних декларацій чи іншої суспільно цікавої інформації.

Спочатку ДОВІРА, а потім просіть затягувати паски. Ми їх і не попускали. Очікується протистояння голови Рівненської обласної ради і голови ОДА попри належність обох до про коаліційної частини ВРУ. Обоє молоді, амбіційні, ймовірно будуть намагатись помірятись інтелектом і впливовістю в області. До того ж вибори 2015 до місцевих рад як завжди Києвом буде оцінюватись як рівень лояльності громади до курсу влади. Тому на фоні негараздів у «Самопомочі», основні місцеві баталії розгорнуться між БПП, НФ і радикалами. Причому радикальна риторика знову буде виграшна, ось тільки сам Ляшко давно скомпрометований завеликим само піаром, тому нові обличчя із радикальною риторикою будуть затребувані.

барашкаНардепи будуть обережні і мовчазні, більше підіграватимуть місцевій владі і молитимуться щоб хоч цю ВРУ не розпустили завчасно. Вплив їх загалом на регіон зменшиться. Кожному урізали помічників, відповідно їх самих та їх помічників-консультантів буде менше чутно, видно.

Нові керівники районних адміністрацій, яких вже давно не мало б бути, а виконкоми райрад і представники Президента на місцях. Їх призначать вже незабаром. Бізнесменів  та ударівців. По ідеї, ці призначення мають посилити райони, додати переконливості голосу районів перед областю і столицею. Проте є побоювання, що голоси нових голів РДА якраз таки стихнуть. Бо одна справа вимагати справедливості з барикад, інша – в кабінетах влади, звертаючись до вищестоячої влади…

Знаєте, чомусь думалось, що такий важливий напрямок, як боротьба із корупцією доручать тим, хто її успішно розслідував. Це громадським діячам, журналістам – розслідувачам. Навіть видумувати нічого не потрібно – бери розслідування і вперед по фактах, перевіряй і штрафуй. Саме так, для чого годувати крахаборів у тюрмах? Їх треба карати гривнею, всією що у них є, повертати їх до стану, який був у них до того, я доторкнулись не свого гаманця, не до своєї земельки. А все награбоване – повернути.

Але це має бути серйозна професійна, добре оплачувана робота для тих, хто довів спроможність її робити незважаючи на тиск будь-якої влади.

Теж саме стосується і співпраці із НГО, благодійними фондами і волонтерами. Співпраця полягає у взаємовигідній діяльності. Не можуть державні служби чи органи виконувати ту чи іншу роботу, надати якісну послугу – звертайтесь і замовляйте у НГО. За гроші, на конкурсній основі. Бо коли губернатор буде обійматися і фотографуватися із волонтерами тільки для того щоб він і надалі сидів у кабінеті за зарплату, а вони і далі мерзли на складі і з двома китайськими попередженнями від своїх дружин і чоловіків про винесені з дому одяг і гроші, то це не співпраця, а використання.

Саме ці напрямки задекларував новий губернатор Рівненщини на 2015 рік: боротьба із корупцією, співпраця із громадськими організаціями і волонтерами ну і Президентом поставлене доручення не зірвати мобілізацію і призов 2015.

Райони, міста, села

Села і надалі віддаватимуть найпатріотичніших своїх синів у військо і всією громадою ховати загиблих. До тих пір, поки не зрозуміють на печерських пагорбах, що армія має бути професійною, навченою, озброєною, забезпеченою, а воїн – це не той, хто не зміг відмазатися від війська, і хто несе безкоштовно священний обов’язок, а патріот який заробляє великі гроші, забезпечуючи спокій іншим. Тому що він навчений, захищений і ризиковий хлопець.

Міста будуть ламати голову що їм робити із новими поправками до Законів, які податки і куди збирати, з ким об’єднуватись, з ким роз’єднуватись і на яких принципах. Як організувати вибори 2015 за відсутності грошей, які до осені так і не придумають підзаконних актів, які б у місцеві скарбниці ці гроші законно направили. Мери можуть втомитись робити щось ні з чого. Тут вже про красти мова може і не йти, аби не перетворити міста на гори сміття, будинки з відключеним теплом і розриті вулиці від поривів каналізації.

Здолбунів чекатиме на виборчу битву за посаду міського голови, а також на очищення від БЮТівської  монополії у владі та бізнесі на політиці.

Місцеві податкові, міліції, прокуратури і суди і далі житимуть своїм автономним життям. Конторські плани і життя відомства окремо, благополуччя міста, району і їх потреби окремо. Казначейству і меру поставлять Йолки чи просто шини, перенесуть від Здолбунівської РДА, судячи із опитування про діяльність міської влади у 2014 році і виходячи із всенародної нелюбові до системи розпорядження грошима через фінансового злого генія – казначейство.

Боротьби за крісло голови Здолбунівської РДА не буде, так само як і не буде декількох кандидатур на розгляд Президенту, як він про те наполягає. Приїде губернатор із Рівного і представить того, кого хотів би бачити у своїй команді. Може пообіцяє як і його попередник бути в районі частіше ніж всі губернатори до того. Рибачок обманув. Декілька раз. І про те що буде приїжджати і не приїжджав і про те що відмінить незаконне розпорядження Бухала по звільненню редактора комунальної газети побачимо як то нинішній голова РОДА та й РДА з обіцянками будуть справлятись.

Хто буде головою РДА можна глянути  у моєму дописі 15 листопада і перевірити як справдиться прогноз чи ні.

позитивний барашкаВи скажете, а де ж позитив, а то побурчав знову тут хоч і правду, суб’єктивну звісно, але не надто оптимістичну. Ну що ж спробую знайти позитив.

Я може не до кінця у це вірю, а швидше хочу щоб так було:

  1. У 2015 році закінчиться війна у сенсі регулярних військ на сході України не буде.
  2. До кінця року не розпадеться коаліція у ВРУ.
  3. Чинуші із липовими дипломами, починаючи від Адміністрації Президента позбудуться своїх посад разом із любими друзями і друзіхами, які добре роблять все що завгодно – шоферують, стрижуть, собачок вигулюють чи у ліжку фантазії реалізовують але не займаються реальним державним управлінням. Не вірю я у випадкові владні тандеми із одного і того самого міста чи заводу.
  4. Корупціонерів почнуть не лише позбавлять посад, а й вносити до реєстру ганьби, щоб він більше ніколи не зміг працювати там, де є хоч найменша змога вкрасти людське. А також штрафувати на суму всього наявного рухомого і нерухомого майна і відбирати накрадене.
  5. Чиновниками на державних посадах буде введено обов’язок пояснювати джерела придбання того чи іншого лага, якщо стиль життя не буде відповідати задекларованих доходам. Не зміг – пояснити і документально підтвердити –дивись п.4 і на консультації до Лазаренка.
  6. Заборонять рух автобусів і маршрутом по територіям де немає нормальних доріг, заборонять визнавати автобусом зламок переобладнаний із вантажного буса, заборонять водіям їздити із цигаркою в зубах, мобільним телефоном в іншій руці, в спортивному костюмі і без посмішки, а у тих хто буде виштовхувати пасажира з авто, не пускати дитину з багатодітної сімї, буде із запахом алкоголю – відбирати права по життєво.
  7. У містах створять муніципальну міліцію, яка буде виконувати функцію не чоловічків у камуфляжі на свята, а охоронців правопорядку і в т.ч благоустрою рідної території.
  8. Більш грамотні чиновники перестануть тримати за бидло відвідувачів їх кабінетів, а бидло перестане миритися з тим що воно бидло і стане розвиватися.
  9. Овочі-кріпаки і офісний планктон почнуть обирати профспілки, які будуть відстоювати їх інтереси – оновленого українського інтелігента, спеціаліста, робітника, фермера, а не піддакувати адміністрації установи, організації, які експлуатують їх розумові чи м’язові зусилля. Функція профспілок розшириться від поддакування і новорічного куль очка з цукерками до захисту інтересів громадянина.
  10. Місцеві чиновники перестануть обіцяти і не виконувати, а комунальні газети будуть рупором громади, а не влади за гроші громади.

А ви вірите? Вірте, кажуть на Різдво усякі дива і чудеса трапляються, а раптом і нашу Україну Бог цього річ не омине. Але не чекайте дива, а наближайте його. Щодня, щохвилини. Своєю працею, своїм вихованням, своїх розумом і мудрістю, своєю Любов’ю!

Микола ОрловВсі коментарі – це не редакційні матеріали, не мають попередньої модерації, суб’єктивні повідомлення і можуть містити недостовірну інформацію. Коментатори, які використовують декілька ніків (імен)-будуть попереджені і можуть бути забанені. Коментатори, які допускатимуть у своїх коментарях грубощі щодо інших учасників дискусії та наклепи (поширення завідомо неправдивдивої інформації, яка порочить іншу особу) - можуть бути забанені адміністратором. Якщо ви вважаєте, що якась інформація не відповідає дійсності і маєте на те суттєві підстави - напишіть нам zdolbunivcity@i.ua і модератор ОБОВ'ЯЗКОВО розгляне ваш лист у найкоротший термін.

Інструкція: "Як користуватися системою коментування"
 
 
 

Архіви

 
 

Партнери

 
 ЗЕОН член Партнерства За прозорі місцеві бюджети