Що потрібно знати про грип здолбунівчанам?

vaccineВ сучасному суспільстві надзвичайно серйозно стоїть проблема грипу і гострих вірусних інфекцій. Коливання температурного режиму, зміни погоди виснажують людській організм, створюючи сприятливий клімат для вірусних інфекцій. Тому грип та гострі вірусні інфекції – найактуальніше питання осіньо-зимового періоду, адже саме в цю пору року збільшується ризик захворіти.

Наразі до епідпорогу ще далеко, але є тенденція до підвищення захворюваності щотижня, переважно це рино-вірусна інфекція. За 9 місяців поточного року нана грип та ГРВІ в Здолбунівському районі захворіло 6753 особи, із них 4123 дітей.
В сезоні 2015-2016 років епідемії не прогнозують але очікується зростання захворюваності на 15%. Ймовірна циркуляція вірусів грипу А «Каліфорнія» і «Швейцарія» та В «Фукет».

Як же уникнути грипу?
Основними профілактичними заходами від грипу є вакцинація. В Україні офіційно зареєстровані вакцини:
Вансігрип (Франція)
Інфлувак (Нідерланди)
Флюорікс (Нідерланди)
Вакцини будь-якого виробника мають однаковий антигенний склад, дієвий до очікуваних вірусів грипу. Вакцинація проводиться за згодою. Якщо її проводити грамотно, слідуючи інструкціям, по показам то ніяких проблем не виникає. Зазвичай адекватна імунна відповідь розвивається на 10-12 день. Тому рекомендовано проводити щеплення за 2 тижні – місяць до початку епідемії (листопад – грудень). Імунітет досягає свого максимуму через 2-3 місяці, а в цілому зберігається півроку.

Вакцину можна придбати в аптечній мережі. Зробити щеплення в кабінеті щеплень поліклініки Здолбунівської центральної районної лікарні після обов’язкового огляду лікаря.
Вакцинація – це захист проти певних штамів грипу, але ГРВЗ захворіти можна, тому краще сполучати вживання імуномодуляторів та загальноукріплюючих з вакцинацією.

Райінфекціоніст
Ткачук Л.М.Всі коментарі – це не редакційні матеріали, не мають попередньої модерації, суб’єктивні повідомлення і можуть містити недостовірну інформацію. Коментатори, які використовують декілька ніків (імен)-будуть попереджені і можуть бути забанені. Коментатори, які допускатимуть у своїх коментарях грубощі щодо інших учасників дискусії та наклепи (поширення завідомо неправдивдивої інформації, яка порочить іншу особу) - можуть бути забанені адміністратором. Якщо ви вважаєте, що якась інформація не відповідає дійсності і маєте на те суттєві підстави - напишіть нам zdolbunivcity@i.ua і модератор ОБОВ'ЯЗКОВО розгляне ваш лист у найкоротший термін.

Інструкція: "Як користуватися системою коментування"
 
 
 

Архіви

 
 

Партнери

 
 ЗЕОН член Партнерства За прозорі місцеві бюджети