Що несе в собі ініціатива про об’єднання на Здолбунівщині?

Мені здавалося, що ініціатива про об’єднання в районі, який пасе задніх в питаннях децентралізації в Україні мала би сподвигнути до активності  всіх причетних, зокрема органи влади міста, селища Квасилів, Богдашівської сільської ради, РДА Здолбунівського (ні разу не відмовляли у співпраці але ініціативи як мені то бракує) і Рівненського районів, районних рад. Це якщо бути зацікавленими в створенні ОТГ.

Поки спостерігаю таку активність серед коментаторів новини на місцевих інформаційних ресурсах Здолбунова і Квасилова та громадських активістів Квасилова.

Зважаючи на запитання у зацікавлених і відсутність на них відповідей від будь-кого із вищеперелічених представників влади,  подам свою позицію і бачення процесу.

  1. Ініціативи про об’єднання які лунали в районі до 2018 року носили хаотично – егоїстичний характер. Не було спільного бачення ні щодо кількості ОТГ ні щодо складу ні щодо центру, навіть якщо мова йшла про об’єднання 2-3 сільрад. Місто такої ініціативи не висловлювало взагалі. Апелювало до нардепа і ВРУ про самодостатність, про те що можуть бути містом обласного значення, про обділеність зі сторони районного бюджету, про відсутність ініціативи від сіл. Про що завгодно окрім ініціативи про об’єднання, яке несе за собою нові ресурси і можливості для громади. Тому виникла ініціатива про об’єднання у невеличкому колі, щоб в принципі почати цей процес як таковий.
  2. Що таке ініціатива про об’єднання від не менше ніж третини депутатів? Це спонукання офіційну владу на зарплаті і при посадах у Здолбунові розпочати діалог зі СВОЮ громадою про МОЖЛИВЕ об’єднання із суміжними громадами. Почути що думає населення, а не тішитися лише своєю думкою. ЯКЩО думка здолбунівчан буде на користь об’єднання (з ким це теж можна вивчити під час обговорення), підтверджена розрахунками фінорганів, власними експертними думками, консультаціями дорадчих органів в сфері децентралізації (це можна і пізніше робити, але чим раніше тим аргументованіша розмова). Позитивні результати обговорень є підставою зібрати сесію і проголосувати за направлення ПРОПОЗИЦІЇ щодо об’єднання суміжним громадам.
  3. Суміжні громади, які отримають таку пропозицію від Здолбунова проводять своє вивчення думки громадян і дають відповідь. Ті, хто дали позитивну відповідь і є потенційними учасниками спільної робочої групи з якої і починається процес напрацювання рішень щодо об’єднання!

А може б направити листи всім суміжним громадам? Чим більше громад – тим довший процес, але якщо такі громади є, то чого ні я ні офіційна зарплатна влада Здолбунова не знають про це, не мають листів, звернень. Маєте таке бажання – приймайте рішення і надсилайте хоч кудись міській раді, ініціативній групі, і тоді буде можливість на сесії розширити коло громад, які включити в обговорення процесу.

Кажуть, що орієнтовна дата сесії – 19 вересня, ось вам орієнтир.

Хто не встиг – не біда, законодавство дозволяє доєднуватись згодом, аби тільки план перспективний був і свідчив про спроможність ОТГ.

На Рівненщині є дорадчі центри, які чітко спрямовані на допомогу в цьому процесі, тож всі бажаючі в т.ч і офіційні особи можуть звернутися туди за допомогою, порадами, консультаціями, я давно звик, що немає пророка у своїй Вітчизні, тому з радістю допомагаю громадам інших областей :)

Щодо того, що ми пропонуємо суміжним громадам? Нічого, ми не доєднуємо і не приєднуємо, а пропонуємо об’єднатися, щоб маючи більші ресурси і можливості, нову владу, зробити більше для своєї нової об’єднаної громади. Як це виглядає у інших я знаю, хочете знати і ви, відгукуйтесь на пропозиції консультантів, їдьте разом з ними чи самі і дивіться, читайте, переглядайте репортажі, спецвипуски Здолбунів CITY. Ось цей, наприклад.

Завантажити (PDF, 3.48MB)

Користуйтесь чинним законодавством. Воно не бездоганне, але згідно цього ЗАКОНУ відбувається обєднання, а згідно цієї Методики формуються самодостатні громади за ось таким алгоритмом (початок на скріні).

Микола Орлов, депутат Здолбунівської міської радиВсі коментарі – це не редакційні матеріали, не мають попередньої модерації, суб’єктивні повідомлення і можуть містити недостовірну інформацію. Коментатори, які використовують декілька ніків (імен)-будуть попереджені і можуть бути забанені. Коментатори, які допускатимуть у своїх коментарях грубощі щодо інших учасників дискусії та наклепи (поширення завідомо неправдивдивої інформації, яка порочить іншу особу) - можуть бути забанені адміністратором. Якщо ви вважаєте, що якась інформація не відповідає дійсності і маєте на те суттєві підстави - напишіть нам zdolbunivcity@i.ua і модератор ОБОВ'ЯЗКОВО розгляне ваш лист у найкоротший термін.

Інструкція: "Як користуватися системою коментування"
 
 
 

Архіви

 
 

Партнери

 
 ЗЕОН член Партнерства За прозорі місцеві бюджети